اخبار ارز دیجیتال

استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد

موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

السالوادور، اولین کشوری که بیت‌کوین (BTC) را قانونی کرد، در مجموع نصب‌های خودپرداز ارزهای رمزنگاری شده جایگاه دیگری را به خود اختصاص داد، در حالی که استرالیا ۲۱۶ دستگاه خودپرداز را ثبت کرد تا در سال ۲۰۲۳ قدم بگذارد.

به عنوان بخشی از تلاش های السالوادور برای ایجاد بیت کوین به عنوان ارز قانونی، رئیس جمهور نایو بوکل تصمیم گرفته است بیش از ۲۰۰ دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سراسر کشور نصب کند. این اقدام السالوادور را در سپتامبر ۲۰۲۱ پس از ایالات متحده و کانادا به سومین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل می کند، در حالی که اسپانیا و استرالیا در سال ۲۰۲۲ از تعداد دستگاه های خودپرداز در این کشور آمریکای مرکزی پیشی خواهند گرفت.

در اکتبر ۲۰۲۲، کوین تلگراف گزارش داد که اسپانیا پس از نصب ۲۱۵ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. با این حال، اسپانیا با داشتن ۲۲۶ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در زمان نگارش مقاله، به تلاش برای نصب ادامه می دهد. موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

در سه ماه آخر سال ۲۰۲۲، استرالیا ۹۹ دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده را مستقر کرده است که داده های CoinATMRadar را تأیید می کند. از اول ژانویه ۲۰۲۳، استرالیا ۲۱۹ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال فعال را ثبت کرده است که ۷ دستگاه خودپرداز از السالوادور پیشی گرفته اند.

استرالیا ۰.۶ درصد از تاسیسات خودپرداز رمزگذاری شده جهان را به خود اختصاص داده است، که این کشور را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا تعداد خودپردازهای رمزگذاری شده آسیا را با ۳۱۲ دستگاه خودپرداز در اختیار بگیرد. تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان ۳۸۶۰۲ دستگاه است که ۶۰۷۱ دستگاه خودپرداز تنها در سال ۲۰۲۲ نصب خواهند شد.

مربوط: فلوریدا آماده ترین ایالت ایالات متحده برای پذیرش کریپتو است: مطالعه

نیجریه مجبور به پذیرش eNaira، یک ارز دیجیتال داخلی بانک مرکزی (CBDC) شد و دولت را مجبور کرد برداشت نقدی از طریق دستگاه‌های خودپرداز را به ۲۲۵ دلار (۱۰۰۰۰۰ نایرا) در هفته محدود کند.

هارونا مصطفی، مدیر نظارت بانکی ضمن اعلام این درایو گفت: «مشتریان باید تشویق شوند تا از کانال‌های جایگزین (بانکداری اینترنتی، اپلیکیشن‌های موبایل بانک، USSD، کارت/POS، eNaira و غیره) برای انجام تراکنش‌های بانکی استفاده کنند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا