اخبار ارز دیجیتال

استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد

موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

السالوادور، اولین کشوری که بیت‌کوین (BTC) را قانونی کرد، در مجموع نصب‌های خودپرداز ارزهای رمزنگاری شده جایگاه دیگری را به خود اختصاص داد، در حالی که استرالیا 216 دستگاه خودپرداز را ثبت کرد تا در سال 2023 قدم بگذارد.

به عنوان بخشی از تلاش های السالوادور برای ایجاد بیت کوین به عنوان ارز قانونی، رئیس جمهور نایو بوکل تصمیم گرفته است بیش از 200 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سراسر کشور نصب کند. این اقدام السالوادور را در سپتامبر 2021 پس از ایالات متحده و کانادا به سومین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل می کند، در حالی که اسپانیا و استرالیا در سال 2022 از تعداد دستگاه های خودپرداز در این کشور آمریکای مرکزی پیشی خواهند گرفت.

در اکتبر 2022، کوین تلگراف گزارش داد که اسپانیا پس از نصب 215 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال، به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. با این حال، اسپانیا با داشتن 226 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در زمان نگارش مقاله، به تلاش برای نصب ادامه می دهد. موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

در سه ماه آخر سال 2022، استرالیا 99 دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده را مستقر کرده است که داده های CoinATMRadar را تأیید می کند. از اول ژانویه 2023، استرالیا 219 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال فعال را ثبت کرده است که 7 دستگاه خودپرداز از السالوادور پیشی گرفته اند.

استرالیا 0.6 درصد از تاسیسات خودپرداز رمزگذاری شده جهان را به خود اختصاص داده است، که این کشور را در موقعیت خوبی قرار می دهد تا تعداد خودپردازهای رمزگذاری شده آسیا را با 312 دستگاه خودپرداز در اختیار بگیرد. تعداد کل دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان 38602 دستگاه است که 6071 دستگاه خودپرداز تنها در سال 2022 نصب خواهند شد.

مربوط: فلوریدا آماده ترین ایالت ایالات متحده برای پذیرش کریپتو است: مطالعه

نیجریه مجبور به پذیرش eNaira، یک ارز دیجیتال داخلی بانک مرکزی (CBDC) شد و دولت را مجبور کرد برداشت نقدی از طریق دستگاه‌های خودپرداز را به 225 دلار (100000 نایرا) در هفته محدود کند.

هارونا مصطفی، مدیر نظارت بانکی ضمن اعلام این درایو گفت: «مشتریان باید تشویق شوند تا از کانال‌های جایگزین (بانکداری اینترنتی، اپلیکیشن‌های موبایل بانک، USSD، کارت/POS، eNaira و غیره) برای انجام تراکنش‌های بانکی استفاده کنند.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا