🚨 اخبار ارز دیجیتال

استرالیا پذیرای ایده CBDC به عنوان آینده پول است: RBA

در سخنرانی خود، دستیار فرماندار RBA گفت که پروژه آزمایشی CBDC برخی از زمینه های کلیدی را که CBDC می تواند کمک بزرگی باشد برجسته کرده است.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) پذیرای ایده استفاده از ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) به عنوان آینده پول است، در حالی که CBDC ها شکل نمادین ذخایر بانک مرکزی هستند.

برد جونز، دستیار فرماندار RBA (سیستم های مالی) در سخنرانی خود با عنوان “آینده توکن شده سیستم مالی استرالیا” در مورد فرصت ها و چالش های ناشی از توکن سازی دارایی ها و پول در عصر دیجیتال صحبت کرد، از جمله: نکته. طرح هایی برای استفاده از CBDC به عنوان نوعی پول پیشنهاد شده است.

آقای جونز سخنرانی خود را با تشریح اشکال مختلف پولی که در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته اند و چگونگی تکامل محصولات مالی در طول زمان آغاز کرد. جونز در حالی که در مورد توکن سازی و اشکال توکن شده پول در دوران مدرن صحبت می کرد، در مورد استیبل کوین ها و CBDC ها نیز صحبت کرد.

او گفت: «استیبل کوین‌های صادر شده توسط مؤسسات مالی با نظارت خوب و دارای پشتوانه دارایی‌های باکیفیت (مانند اوراق بهادار دولتی یا ذخایر بانک مرکزی) می‌توانند به طور گسترده برای تسویه تراکنش‌های توکن‌شده مورد استفاده قرار گیرند.» با این حال، با توجه به نبود دستورالعمل‌های نظارتی، استیبل کوین صادر شده توسط این موسسات مالی می تواند به طور گسترده ای برای تسویه تراکنش های توکن شده استفاده شود.” احزاب خصوصی اغلب با خطرات اساسی همراه هستند. بنابراین، یک CBDC در قالب سپرده های بانکی توکن شده می تواند یک شکل عالی برای تسویه تراکنش باشد.

معاون رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه با توجه به اینکه سپرده‌های صادر شده توسط بانک‌های مختلف در حال حاضر به طور گسترده در ترازنامه بانک مرکزی مبادله و تسویه می‌شود، با توجه به اینکه سپرده‌های صادر شده توسط بانک‌های مختلف در ترازنامه‌های بانک مرکزی تسویه می‌شوند، معرفی سپرده‌های توکن شده در بانک، رویه فعلی را تغییر خواهد داد. که در پرداخت های دوجانبه با استفاده از سپرده های توکن دار همچنان از طریق انتقال مانده های ES (یا CBDC عمده فروشی) بین بانک های پرداخت کننده و گیرنده تسویه می شود.

مربوط: چین پارک صنعتی را در شنژن برای توسعه دیجیتال RMB CBDC افتتاح کرد

دستیار فرماندار RBA همچنین برخی از یافته‌های برنامه آزمایشی CBDC را به اشتراک گذاشت، از جمله حوزه‌های مختلفی که CBDC‌ها می‌توانند به پرداخت‌های عمده‌فروشی ارزش بیافزایند، مانند تسهیل پرداخت‌های اتمی در بازارهای دارایی توکن‌شده. این پروژه آزمایشی همچنین فرصتی را برای CBDC های عمده فروشی برجسته کرد تا به عنوان مکملی برای اشکال جدید پول دیجیتال صادر شده خصوصی، یعنی سپرده های بانکی توکن شده و استیبل کوین های دارای پشتوانه دارایی عمل کنند.

مجله: دلیل واقعی جنگ کریپتو چین، اشتباه شرم آور قاضی ۳AC: آسیا اکسپرس

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا