اخبار ارز دیجیتال

استرالیا با طرح “چند مرحله ای” برای مبارزه با کلاهبرداری، سازمان دیده بان ارزهای دیجیتال را تقویت می کند

اقدامات جدید دولت استرالیا در حالی صورت می‌گیرد که تقلب در ارزهای دیجیتال با افزایش ۱۶۲ درصدی به ۲۲۱ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

دولت استرالیا تیم دارایی های دیجیتال تنظیم کننده بازار خود را به عنوان بخشی از یک “رویکرد چند مرحله ای” با هدف نظارت بر ارزهای دیجیتال و اطمینان از افشای مناسب ریسک از سوی شرکت های ارزهای دیجیتال تقویت می کند.

بیانیه مشترکی در ۲ فوریه توسط جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیا و استفان جونز، معاون وزیر خزانه‌داری، توضیح داد که هدف از اقدامات جدید محافظت از مصرف‌کنندگانی است که با ارزهای دیجیتال سروکار دارند.

خزانه‌دار گفت که رویکرد چند مرحله‌ای شامل سه عنصر، از جمله تقویت اجرا، تقویت حمایت از مصرف‌کننده و ایجاد چارچوبی برای اصلاح نقشه‌برداری رمزی است.

یکی از تغییرات کلیدی، افزایش اندازه تیم دارایی های دیجیتال کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) و “اقدامات اجرایی تقویت شده” است.

چالمرز و جونز گفتند ASIC بر افشای صحیح خطرات برای مصرف کنندگان از محصولات و ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری تمرکز خواهد کرد.

کوین تلگراف با ASIC تماس گرفت تا ببیند چند موقعیت اضافی پر خواهد شد، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

در همین حال، دولت به کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا (ACCC)، ناظر رقابت ملی، ابزار جدیدی برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر تقلب‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. اشاره می‌کند که در سال ۲۰۲۲، زیان‌های تقلب ناشی از پرداخت‌های ارزهای دیجیتال به ۲۲۱ میلیون دلار خواهد رسید.

ابزارهای جدید به شکل ابزارهای به اشتراک گذاری داده در زمان واقعی ارائه می شوند که ACCC از آنها برای شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری رمزنگاری استفاده می کند.

یک چارچوب کامل برای تنظیم مجوز و ذخیره دارایی‌های دیجیتال همچنین حفاظت از مصرف‌کننده را تقویت می‌کند و «اطمینان می‌دهد که مصرف‌کنندگان در برابر شکست‌های تجاری قابل اجتناب و سوء استفاده از دارایی‌ها توسط ارائه‌دهندگان خدمات محافظت می‌شوند».

با این حال، این چارچوب تا اواسط سال ۲۰۲۳ شروع نخواهد شد و ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا به قانون تبدیل شود.

مربوط: مروری بر مقررات ارزهای دیجیتال استرالیا

فایننس گفت: «دولت قبلی در سیاست ارزهای دیجیتال تلاش کرد، اما زمان را برای یک چارچوب نظارتی مقاوم در برابر آینده برای محافظت از مصرف‌کنندگان و هدایت این دسته از دارایی‌های نوظهور دریغ نکرد.» سخنگوی گفت:

ما به سرعت و به طور سیستماتیک عمل می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که مصرف کنندگان به اندازه کافی محافظت می شوند و نوآوری واقعی می تواند رشد کند. ”

وزارت خزانه داری استرالیا یک مقاله مشاوره نقشه برداری رمزی را در ۲ فوریه منتشر کرد. این به دنبال تعیین این است که چه عناصری از اکوسیستم ارزهای دیجیتال تنظیم می شود و تا چه میزان.

طرح رویکرد چند مرحله ای به دنبال فروپاشی فاجعه بار FTX در ماه نوامبر پیشرفت سریعی داشت و بیش از ۳۰۰۰۰ استرالیایی و ۱۳۲ شرکت مستقر در استرالیا را تحت تأثیر قرار داد.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا