اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورهای استرالیا ماه ها قبل از فروپاشی نگرانی FTX را افزایش می دهند: گزارش

بر اساس این اسناد، اندکی پس از شروع فعالیت FTX استرالیا در مارس ۲۰۲۲، تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا نگرانی‌هایی را مطرح کردند.

طبق گزارش‌ها، رگولاتورهای مالی استرالیا، هشت ماه قبل از پایان زودهنگام FTX در نوامبر، نگرانی‌هایی را در مورد شعبه محلی استرالیایی FTX ابراز کرده‌اند.

بر اساس اسنادی که توسط گاردین استرالیا به دست آمده است، مقامات کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) نگران نحوه عملکرد FTX استرالیا بودند زیرا توانسته بود از طریق خرید این شرکت مجوزی را در این کشور دریافت کند.

طبق گزارش قبلی کوین تلگراف، FTX مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) را با خرید موسسه مالی IFS Markets در دسامبر ۲۰۲۱ دریافت کرد و سپس در مارس ۲۰۲۲ فعالیت خود را آغاز کرد.

جو لونگو رئیس ASIC گفت: این امر به طور مؤثر به FTX استرالیا اجازه می دهد تا از همان سطح نظارتی که معمولاً برای دارندگان مجوز AFSL جدید اعمال می شود، اجتناب کند.

بر اساس اسنادی که به تازگی به دست آمده است، گزارش شده است که تنظیم کننده در همان ماه شروع به کار FTX اعلامیه بخش ۹۱۲C را به FTX صادر کرده است. این امر مستلزم آن بود که صرافی‌های ارزهای دیجیتال اسنادی از عملیات خود ارائه دهند تا ارزیابی کنند که آیا ASIC‌ها شرایط مجوز AFSL را دارند یا خیر.

این اخطار به ASIC اجازه می‌دهد تا اسنادی را ارائه کند که خدمات مالی ارائه‌شده توسط دارنده مجوز، خدمات مالی انجام‌شده توسط دارنده مجوز را شناسایی کند، و به دارنده پروانه هدایت می‌کند تا تعیین کند که آیا دارنده مجوز «آزمون مسابقه» را انجام داده است یا خیر.

اسناد توجیهی به دست آمده توسط outlet نشان می دهد که در ماه های بین نگرانی های اولیه و سقوط FTX در ۱۱ نوامبر، رگولاتورها مبادله را تحت نظارت قرار دادند و در مجموع سه اخطار برای FTX صادر کردند. من تأیید کردم که این کار انجام شده است. .

جدول زمانی اسناد همچنین نشان می دهد که تنظیم کننده ها تا اکتبر ۲۰۲۲ نگرانی هایی در مورد عملکرد FTX داشتند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با ASIC تماس گرفت، اما قبل از انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: ASIC با شکایت از BPS Financial به دلیل تبلیغ ارزهای دیجیتال، هشداری به صنعت صادر می کند.

FTX استرالیا یکی از بیش از ۱۳۰ شرکت وابسته به FTX است که پس از ورود شرکت مادر FTX به روند ورشکستگی در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲، فعالیت خود را متوقف کرد.

مجوز مالی شرکت تابعه FTX در استرالیا در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲ به حالت تعلیق درآمده و آن را به صورت مستقل اداره می کند.

تخمین زده می شود که حدود ۳۰۰۰۰ مشتری استرالیایی و ۱۳۲ کسب و کار از این صرافی پول یا ارزهای دیجیتال قرض گرفته باشند.

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا