اخبار ارز دیجیتال

بودجه فدرال استرالیا مجدداً تأیید می کند که BTC به عنوان یک ارز خارجی در نظر گرفته نخواهد شد

بودجه فدرال جدید بیان می کند که بیت کوین تحت «رفتار مالیاتی فعلی ارزهای دیجیتال، از جمله رفتار مالیاتی بر عایدی سرمایه که به عنوان سرمایه گذاری انجام می شود» قرار می گیرد.

اولین بودجه فدرال تحت رهبری آنتونی آلبانیز بیان می کند که بیت کوین (BTC) همچنان به عنوان یک دارایی دیجیتال تلقی می شود و مانند ارز خارجی مشمول مالیات نمی شود.

این شفاف سازی در پاسخ به پذیرش السالوادور از بیت کوین به عنوان ارز قانونی در سپتامبر گذشته صورت می گیرد و دولت استرالیا تغییر طبقه بندی مجدد را با وجود استفاده از آن به عنوان ارز در السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی اعلام کرده است.

بودجه فدرال در 25 اکتبر منتشر شد و بیان کرد که بیت کوین تحت “تعبیر مالیات فعلی ارزهای دیجیتال، از جمله رفتار مالیات بر عایدی سرمایه که به عنوان سرمایه گذاری انجام می شود” قرار می گیرد.

در سند بودجه آمده است: «این اقدام ابهامات پس از تصمیم دولت السالوادور برای پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی را برطرف می کند و به سال درآمدی که شامل 1 ژوئیه 2021 می شود، بازمی گردد.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، دنی تالوار، رئیس امور مالیاتی کوینلی، حسابدار مالیاتی کریپتو استرالیا، گفت که پذیرش بیت کوین در السالوادور ارتباط چندانی با نظرات اداره مالیات استرالیا (ATO) و وزارت خزانه داری ندارد. مانند هر دارایی دیجیتال دیگر مشمول مالیات است.

“قوانین مالیات بر ارز خارجی استرالیا از رفتار مبتنی بر درآمد پیروی می کند، نه سرمایه. از سال 2014، راهنمای ATO بیان کرده است که دارایی های رمزنگاری دارایی های CGT برای سرمایه گذاران هستند، نه ارز خارجی برای اهداف مالیاتی.”

به این ترتیب، تحت طبقه‌بندی دارایی دیجیتال، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین در صورت فروش دارایی‌های خود و کسب سود مشمول الزامات مالیات بر عایدی سرمایه هستند.

سود به طور کلی به عنوان بخشی از مالیات بر درآمد در نظر گرفته می شود، بنابراین درصدها متفاوت است، اما اگر دارایی ها بیش از یک سال نگهداری شود، 50 درصد سود به ATO می رسد.

در مقابل، نرخ کلی مالیات بر سود سرمایه گذاری های ارزی 23.5 درصد است که اگر BTC در این دسته قرار گیرد، تخفیف قابل توجهی برای سرمایه گذاران خواهد بود.

او افزود: «وزارت خزانه‌داری در ماه سپتامبر پیش‌نویسی را منتشر کرد که حاوی قوانینی برای گنجاندن آن در قانون بود.

با این حال، تالوار خاطرنشان کرد که همه چیز در مورد قانون مالیات دارایی دیجیتال نهایی نیست، زیرا “بررسی کمیسیون مالیات در مورد رفتار مالیاتی گسترده تر دارایی های دیجیتال در حال انجام است.”

با توجه به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، این نوع ارزهای تحت حمایت دولت تحت «قانون ارزهای خارجی» قرار دارند.

مربوط: «نقشه برداری توکن» عجولانه می تواند به فضای رمزنگاری استرالیا آسیب برساند – بنیانگذار Finder

در حالی که چشم انداز CBDC ها در استرالیا هنوز دور از دسترس به نظر می رسد، پیشرفت های اخیر در این زمینه صورت گرفته است.

در اواخر سپتامبر، بانک مرکزی استرالیا (RBA) کاغذ سفیدی را منتشر کرد که در آن برنامه‌های خود برای همکاری با مرکز تحقیقاتی مشارکتی مالی دیجیتال (DFCRC) برای اجرای آزمایشی CBDC به نام “eAUD” منتشر شد.

انتظار می رود گزارشی در مورد آزمایشی در اواسط سال آینده منتشر شود و RBA مسئول صدور eAUD و DFCRC بر توسعه و نصب پلت فرم نظارت می کنند.

نویسنده: Brian Quarmby

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا