اخبار ارز دیجیتال

۴ بانک بزرگ استرالیا استیبل کوین را برای تجارت کربن و حواله راه اندازی کردند

این دومین بانک “Big 4” استرالیا است که یک استیبل کوین متصل به دلار استرالیا برای تقویت اقتصاد دیجیتال منتشر می کند.

بانک ملی استرالیا (NAB) قرار است به دومین بانک استرالیایی “بیگ ۴” تبدیل شود که یک استیبل کوین مبتنی بر دلار استرالیا را در شبکه اتریوم راه اندازی می کند.

بر اساس گزارش ۱۸ ژانویه از بررسی مالی استرالیا (AFR) استیبل کوین AUDN قرار است در اواسط سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود و هدف آن ساده کردن حواله های بین مرزی و تجارت اعتبار کربن است.

هاوارد سیلوی، مدیر ارشد نوآوری در NAB، گفت که تصمیم برای راه اندازی استیبل کوین AUDN بر روی اتریوم، که با حمایت دلار استرالیا (AUD) 1:1 است، به زیرساخت بلاک چین کمک می کند تا به تکامل بعدی در امور مالی تبدیل شود. بر این باور که نقش مهمی ایفا خواهند کرد. :

ما معتقدیم عناصری از فناوری بلاک چین وجود دارد که بخشی از آینده امور مالی را تشکیل خواهد داد. […] از دیدگاه ما، [blockchain] می تواند نتایج فوری، شفاف، فراگیر و اقتصادی داشته باشد. ”

پیاده‌سازی AUDN برای انتقال پول برون مرزی در زمان واقعی می‌تواند راهی برای مشتریان باشد تا از شبکه پرداخت کند و پرهزینه سوئیفت اجتناب کنند.

سیلبی گفت که تجارت اعتبار کربن و سایر دارایی‌های توکن شده در دنیای واقعی نیز موارد استفاده اصلی برای AUDN خواهند بود.

اعلام NAB در مورد AUDN نه ماه پس از آن صورت گرفت که بانک رقیب استرالیا و گروه بانکی نیوزلند (ANZ) 30 میلیون توکن را تحت عنوان استیبل کوین خود A$DC در مارس ۲۰۲۲ راه اندازی کردند. A$DC همچنین برای حواله های بین المللی و تجارت کربن استفاده می شود.

پیش از پروژه‌های استیبل کوین ANZ و NAB، این دو بانک در ابتدا با دو بانک بزرگ استرالیا یعنی بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) و Westpac برای ایجاد یک استیبل کوین با پشتیبانی AUD شریک شدند. .

AFR گفت، اما به دلیل نگرانی های رقابتی و بانک ها در مراحل مختلف اتخاذ و استراتژی شکست خورد.

NAB، یکی از ۴ بانک بزرگ استرالیا، قصد دارد استیبل کوین خود را در اواسط سال ۲۰۲۳ عرضه کند. سس: PYMNTS.

جاناتون میلر، مدیر عامل صرافی کریپتوکارنسی استرالیایی کراکن استرالیا، به کوین تلگراف گفت که بانک ها در حال درک مزایای تکنولوژیکی هستند که زیرساخت های بلاک چین نسبت به سیستم های قدیمی سنتی ارائه می دهد.

ادامه پذیرش رمزنگاری توسط مؤسسات مالی مانند ANZ و اکنون NAB این پتانسیل را دارد که کارایی قابل توجهی در سیستم مالی ایجاد کند. […] یک تشخیص واضح است [blockchain’s] مزیت رقابتی نسبت به سیستم های پرداخت سنتی ”

او افزود: «این روند ادامه خواهد داشت و به ناچار تکامل می‌یابد تا شامل پذیرش ارزهای دیجیتال و توکن‌های مختلف دیگر برای افزایش موارد استفاده در اقتصاد استرالیا شود.

مربوط: چارچوب استیبل کوین یک اولویت کوتاه مدت برای تنظیم کننده های استرالیا است

همچنین هنوز مشخص نیست که این استیبل کوین های صادر شده توسط بانک خصوصی در ارتباط با eAUD بانک مرکزی استرالیا (ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)) که در حال حاضر در مراحل آزمایشی است، چگونه کار خواهند کرد.

با این حال، NAB معتقد است که این دو می توانند با هم کار کنند و مجموعه ای از موارد استفاده خود را داشته باشند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا