اخبار ارز دیجیتال

مهاجمان 800000 دلار از پروتکل DeFi Sturdy Finance خارج می کنند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم وام‌دهی Sturdy Finance با تعلیق همه بازارها و اطمینان به جامعه که هیچ وجه دیگری در خطر نیست، پاسخ داد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Sturdy Finance در زمان نگارش مقاله 442 اتر (ETH) به ارزش حدود 800000 دلار را به دلیل یک سوء استفاده امنیتی از دست داده است. مهاجمان توانستند از این آسیب‌پذیری سوء استفاده کنند و در نهایت اوراکل قیمت معیوب را دستکاری کنند و وجوه را از پروتکل تخلیه کنند.

در 12 ژوئن، شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield اعلام کرد: هشدار داد Sturdy Finance تراکنش هایی را گزارش کرده است که معتقد است به دستکاری قیمت مربوط می شود. تقریبا یک ساعت بعد، پروتکل DeFi اعلام کرد که از این سوء استفاده آگاه است و با تعلیق تمام بازارها و اطمینان دادن به کاربران مبنی بر اینکه هیچ وجه اضافی در خطر نیست، پاسخ داد.

PeckShield با وجود پاسخ سریع پلتفرم وام دهی DeFi تایید شده مهاجمان توانستند تقریباً 800000 دلار به صورت ETH به Tornado Cash، یک میکسر مجاز ارزهای دیجیتال، انتقال دهند. این شرکت امنیتی همچنین به نقص در اوراکل قیمت به عنوان “علت اصلی” سوء استفاده اشاره کرد.

علاوه بر این، شرکت امنیتی بلاک‌چین BlockSec تاکید کرد که هک از طریق یک حمله مجدد انجام شده است، روشی که هکرها برای برداشت وجوه از پروتکل‌های DeFi استفاده می‌کنند.

از طریق این روش، هکرها از توانایی فراخوانی مکرر توابع در یک تراکنش منفرد قبل از تکمیل اولین فراخوانی تابع سوء استفاده می کنند. این به هکرها این امکان را می دهد که بیش از حد مجاز وجوه خود را برداشت کنند.

مربوط: هکرهای کیف پول اتمی ارز دیجیتال را به میکسر مورد استفاده لازاروس ارسال می کنند: Elliptic

در همین حال، کلاهبرداران کنترل هشت حساب توییتر از اعضای برجسته جامعه ارزهای دیجیتال را برای تسهیل کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال به دست گرفتند. به گفته کارآگاه بلاک چین ZachXBT، کلاهبرداران حساب های DJ Steve Aoki، بنیانگذار Pudsey Penguins، Cole Villemain و حتی پیتر شیف را که از کریپتو متنفر بودند ربودند و نزدیک به 1 میلیون دلار درآمد داشتند.او ارز مجازی را دزدید.

در اخبار دیگر، وزارت دادگستری ایالات متحده اخیراً دو مرد را به دلیل دست داشتن در هک Mt Gox متهم کرده است. به گفته این آژانس، الکسی بیلیوچنکو، 43 ساله، و الکساندر ورنر، 29 ساله، مظنون به سرقت 647000 بیت کوین (BTC) و توطئه برای شستشوی آنها هستند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا