🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروژه NFT طالع بینی “Lucky Star Currency” بیش از ۱ میلیون دلار هزینه دارد – Certik

حساب توسعه‌دهنده LSC بیش از ۱ میلیون دلار توکن از پروژه تخلیه کرد و از PancakeSwap برای مبادله توکن‌ها با BUSD استفاده کرد.

بر اساس گزارشی که در ۹ اکتبر از شرکت امنیتی بلاک چین Certik منتشر شد، پروژه NFT با موضوع طالع بینی، Lucky Star Currency (LSC) بیش از ۱ میلیون دلار کلاهبرداری خروج از کشور انجام داد.

حساب توسعه‌دهنده پروژه تابع “withdrawToken” را در هر دو قرارداد NFTMerge و AdwardCenter نامید و بیش از ۱ میلیون دلار LSC را از آنها حذف کرد. این توکن ها با استیبل کوین Binance USD (BUSD) مبادله شدند و به حساب دیگری ارسال شدند.

Lucky Star Currency یک پروژه متمرکز بر NFT است که ادعا می کند توسط یک ستاره شناس تاسیس شده است. این معامله شامل یک مرکز جایزه و یک بازار NFT است. به بازار سرمایه گذاری ارز مجازی چین فروخته می شود.تیم تسهیل کردن پروژه در X (تویتر سابق) با نام کاربری @AstrAstrol75591. کانال تلگرام هم داریم. از ۹ اکتبر، وب سایت پروژه و رابط کاربری آفلاین هستند.

قبل از گزارش این اتهامات، ارز لاکی استار به شدت در اپلیکیشن خبری چینی Toutiao و پلتفرم پرسش و پاسخ Zhihu تبلیغ شده بود.

تقریباً در ساعت ۲:۵۲ بامداد UTC، آدرس زنجیره هوشمند BNB 0x9Ef72Ee68a7c841986A0C60e0FDbAE4e27446Deb بیش از ۱.۶ میلیون LSC را از قرارداد AwardCenter ارز لاکی استار حذف کرد. معامله دوم ۱.۴ میلیون LSC اضافی از قرارداد NFTMerge پروژه را تخلیه کرد. مهاجمان پس از استخراج وجوه، وجوه را با بیش از ۱ میلیون دلار BUSD از طریق مبادله پنکیک مبادله کردند و به حساب 0x23f8c805306Bf27AB8bf3cEbEce4B778acfFd896 منتقل کردند. این حساب در ۸۲ روز گذشته BUSD را از منابع مختلف دریافت کرده است، که نشان می‌دهد ممکن است کلاهبرداری‌های متعدد وجوه را واریز کنند.

به گفته سرتیک، قرارداد فاش شده به عنوان قرارداد رسمی این پروژه در تلگرام منتشر شده است.

ارسال تلگرام مدیر با آدرس رسمی قرارداد LSC “NFTMerge” و “AwardCenter”. منبع: Certik.

علاوه بر این، داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که حساب مهاجم یکی از پذیرندگان قرارداد AwardCenter است.

مربوط: پروتکل چینی DeFi WDZD Swap از ۱.۱ میلیون دلار بهره برداری می کند: CertiK

شرکت سازنده این پروژه ادعا کرد که دفاتری در شنژن چین دارد.

دفتر ارز ستاره خوش شانس در شنژن، چین.منبع: Certik، تلگرام

کلاهبرداری از پروژه های چینی یک مشکل تکراری در فضای Web3 است. فعالیت یک صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال در این کشور غیرقانونی است. در نتیجه، کاربرانی که با عناصر متمرکز به پروتکل‌های چینی سپرده می‌کنند، در معرض خطر مصادره وجوه آنها توسط پلیس قرار می‌گیرند.

در ماه ژوئیه، یک پروتکل چند زنجیره ای مستقر در چین، تمام وجوه کاربران خود را به حساب های مهاجم لو داد که منجر به از دست دادن بیش از ۱۰۰ میلیون دلار شد. این تیم ادعا می کند که اگرچه پلیس مدیر عامل شرکت را دستگیر کرده است، اما قربانیان همچنان خواستار پاسخ هایی در مورد اینکه چه اتفاقی برای سرمایه آنها افتاده است و چگونه می توانند پول خود را پس بگیرند، هستند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا