اخبار ارز دیجیتال

Longo ASIC متعهد می شود در مورد برخی از محصولات کریپتو “خطرناک” اقدام کند

رئیس تنظیم کننده بازار استرالیا هشدار داده است که علیه ناشران محصولات مالی که محصولات پرخطر را به یک پایگاه گسترده مصرف کننده تبلیغ می کنند، “اقدامی اتخاذ خواهد شد”.

رگولاتور خدمات مالی و بازار استرالیا هشدار آشکار دیگری به صادرکنندگان محصولات مالی مبتنی بر رمزنگاری، به ویژه آنهایی که محصولات پرخطر را به طور نامناسبی به بازار عرضه می کنند، صادر کرده است.

جو لونگو، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در سخنان افتتاحیه خود در مجمع سالانه ASIC در ۳ نوامبر گفت که این کمیسیون با “محصولات” برخورد خواهد کرد و از مصرف کنندگان محافظت می کند.

او گفت: «ارزهای رمزپایه و اکوسیستم ارزهای دیجیتال همچنان چالش‌ها و فرصت‌هایی را برای تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران به وجود می‌آورند» و خاطرنشان کرد که ریسک‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال «اغلب مبهم» هستند و دارایی‌ها «بسیار بی‌ثبات، ذاتاً پرخطر و پیچیده هستند». او گفت.

اگرچه اخطار او به شرکت‌هایی که روی ارزهای رمزنگاری‌شده متمرکز نیستند نیز تعمیم داده شد، لونگو به‌طور خاص صادرکنندگان محصولات مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال را هدف قرار داد و آنها را در صورتی که محصولاتشان الزامات ASIC را رعایت نکردند، تهدید کرد.

اغلب، ناشران تلاش می کنند تا محصولات سرمایه گذاری با ریسک بالا، احتمالاً شامل محصولات مبتنی بر کریپتو را به طیف وسیعی از مصرف کنندگان بفروشند.

ما شاهد هستیم که ناشران محصولات پرخطر را به عنوان سرمایه گذاری های مناسبی که بخش قابل توجهی از سبد سرمایه گذاری یک مصرف کننده را تشکیل می دهند، تبلیغ می کنند. این امر قابل تحمل نخواهد بود و اقدام خواهد شد.»

لونگو گفت که ASIC به استفاده از قوانین برای ابزارهای مالی که در اکتبر ۲۰۲۱ برای تعیین تصمیمات بازار هدف (TMD) سخت‌گیرانه‌تر، افشای تراکنش‌های مهم غیر TMD ادامه دارد، ادامه می‌دهد و اعلام کرد که «محصولات پرخطر، فرار و پیچیده» را سرکوب خواهد کرد.

ASIC اخیراً در ۱۷ اکتبر از این اختیارات استفاده کرد و سه وجوه مربوط به ارزهای دیجیتال را که قرار بود به سرمایه‌گذاران خرده‌فروش ارائه می‌شد، به حالت تعلیق درآورد. […] با توجه به نوسانات و ماهیت سوداگرانه بازار کریپتو. “

لونگو خاطرنشان می‌کند که یک رویکرد به ظاهر ملایم به فناوری توکن‌سازی بلاک‌چین و دارایی‌ها می‌تواند «راه‌حل‌های جدیدی برای مشکلات طولانی‌مدت ارائه کند» و «روش تجارت را انقلابی کند».

وی با اشاره به تلاش‌های رگولاتوری برای حمایت از پایلوت ارز دیجیتال بانک مرکزی محلی (CBDC) گفت: ASIC توسعه آزمایشی و نحوه واکنش و سازگاری آن را رصد می‌کند.

ASIC در حین ترویج نوآوری دیجیتال، برای مختل کردن و جلوگیری از رفتاری که به مردم آسیب می‌زند، عمل خواهد کرد. هر گونه فعالیت مضر در دید ما است.

مربوط: وکیل کریپتو: گفتن “این یک توصیه مالی نیست” شما را از زندان خارج نمی کند

در پانل مربوط به ارزهای دیجیتال بعداً در روز، لانگو گفت که «پتانسیل آسیب به مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران» کریپتو در معامله دارایی‌های دیجیتال بسیار قابل توجه است و به تفاوت‌های بین فناوری کریپتو و بلاک چین اشاره کرد.

پیام اصلی من به مصرف کنندگان این است که این یک فعالیت پرخطر، سوداگرانه و درک ضعیفی است که باید از نوآوری در فناوری اساسی متمایز شود.

لونگو گفت که ارزهای رمزنگاری شده “مسائل کلیدی که ASIC به آنها اهمیت می دهد: چالش های جدید برای فناوری، نوآوری و مقررات” را گرد هم می آورد.

او در مورد سه “برگ” استراتژی تنظیم ارزهای دیجیتال ASIC صحبت کرد. این امر از توسعه یک چارچوب نظارتی و شفاف‌سازی حقوقی واضح‌تر برای ارزهای دیجیتال، جمع‌آوری اطلاعات از همتایان بین‌المللی برای اطلاع‌رسانی به دولت‌ها در مورد چارچوب‌های قانونی مؤثر، و کاهش سردرگمی و بازدارندگی برای ادامه حمایت می‌کند. کلاهبرداری مربوط به کریپتو

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا