🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازارهای آسیایی افزایش یافت زیرا سهام اروپا عملکرد متفاوتی را نشان داد

سهام آسیایی در روز چهارشنبه به رهبری بازارهای کره جنوبی در سراسر جهان رشد کردند، اما بازارهای اروپایی روز متفاوتی داشتند.

بازارهای سهام در آسیا و اروپا روز متضادی را پشت سر گذاشتند، به طوری که بیشتر بازارهای سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه در سراسر جهان افزایش یافتند، در حالی که بازارهای اروپایی روزی متفاوت داشتند. در حالی که بازار صعودی کره جنوبی پیشتاز بازارهای آسیایی بود، سهام اروپایی با فشار نزولی ناشی از رکود در سهام کالاهای لوکس مواجه شدند.

کره جنوبی پیشتاز افزایش قیمت سهام آسیا است

کره جنوبی روز چهارشنبه در صدر سهام آسیا-اقیانوسیه قرار گرفت که به دلیل رشد سهام فناوری کمک کرد. Kospi کره جنوبی ۱.۹۸ درصد رشد کرد و به ۲۴۵۰.۰۸ واحد رسید که بالاترین میزان در دو هفته اخیر است، در حالی که غول نیمه هادی سامسونگ الکترونیکس ۲.۷۱ درصد رشد کرد.

میانگین سهام نیکی ژاپن با ۰.۶ درصد افزایش به ۳۱۹۳۶.۵۱ واحد رسید که بالاترین سطح در بیش از دو هفته گذشته است. این ثبات به دلیل نظرسنجی اخیر رویترز تانکان است که نشان دهنده روحیه شرکتی ثابت در بین بزرگترین شرکت های ژاپنی است.

این نمودار روزانه شاخص Nikkei 225 است. منبع: Investing.com

شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در اولین ساعت معاملات ۱.۴ درصد افزایش یافت و پنجمین جلسه متوالی رشد خود را به ثبت رساند. خوش بینی سرمایه گذاران در هنگ کنگ روز چهارشنبه پس از گزارش بلومبرگ مبنی بر اینکه دولت در حال بررسی افزایش سرمایه گذاری در ساخت و ساز برای تقویت اقتصاد است، افزایش یافت.

این نمودار روزانه از شاخص هانگ سنگ است. منبع: Investing.com

بازارهای سرزمین اصلی با افزایش ۰.۲۸ درصدی شاخص CSI300 به ۳۶۶۷.۵۵ واحد رسید.

سهام اروپایی بازدهی متفاوتی دارند

بازارهای سهام اروپا در روز چهارشنبه شاهد کاهش فروش شرکت لوکس LVMH به دلیل فروش ناامیدکننده بود، در حالی که Novo Nordisk پس از به‌روزرسانی مثبت داروی دیابت Ozempic خود افزایش یافت.

با خنثی شدن بیشتر بازارهای منطقه ای، شاخص سهام پاناروپایی STOXX 600 با ۰.۱ درصد افزایش به بالاترین حد یک هفته گذشته رسید. شاخص بلو چیپ فرانسه FCHI با افت ۰.۶ درصدی در نمودار روزانه، عملکرد کمتری نسبت به سایر شاخص ها داشت.

LVMH پس از اعلام افزایش ۹ درصدی فروش در سه ماهه سوم، ۶.۶ درصد سقوط کرد و به پایین ترین سطح ۱۰ ماهه رسید. سهام هرمس و کرینگ هر کدام بیش از ۲ درصد سقوط کردند.

Vintage Finance به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی سفر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا