🚨 اخبار ارز دیجیتال

سهام آسیایی و اروپایی در میان موج ریسک پذیری افزایش یافت

سهام آسیایی و اروپایی در روز سه‌شنبه به دنبال دیدگاه متعصبانه فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بهره، رشد صعودی داشتند.

سهام عمده آسیا و اروپا در روز سه‌شنبه، دومین روز از هفته دوم اکتبر، در موجی از ریسک‌پذیری افزایش یافت.

یکی دیگر از عواملی که نقش کلیدی در رشد صعودی سهام های اروپایی و آسیایی داشت، چشم انداز خوش بینانه فدرال رزرو در مورد بازده اوراق قرضه بود.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه پس از اینکه مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که افزایش نرخ بهره بانک مرکزی ممکن است پایان یابد، به شدت کاهش یافت. فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو گفت که فدرال رزرو ممکن است در تعیین اینکه آیا افزایش نرخ های بیشتر ضروری است، “با احتیاط عمل کند” و لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس گفت که افزایش بازدهی خزانه داری می تواند از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو جلوگیری کند.

هجوم به دارایی های امن مانند دلار، طلا و اوراق قرضه دولتی در ابتدای هفته در روز سه شنبه به میزان قابل توجهی فروکش کرد و قیمت نفت نیز از جهش قبلی خود در روز دوشنبه عقب نشینی کرد.

بازارهای سهام آسیا به رهبری ژاپن شتاب صعودی دوباره به دست می آورند

بازارهای سهام آسیایی در روز سه‌شنبه تحت تاثیر حرکت صعودی ژاپن افزایش یافتند. شاخص شاخص ژاپن، Nikkei Stock Average، بیش از ۲.۴ درصد افزایش یافت و در پایان روز به ۳۱۷۶۳.۵۰ واحد رسید و سهام عمده در منطقه تنها یک روز پس از بازگشت از تعطیلات ملی افزایش یافت.

رشد شاخص بنچمارک ژاپن با افزایش شدید INPEX اکتشاف نفت و گاز تقویت شد که بیشترین افزایش را در روز سه‌شنبه با افزایش ۸.۶ درصدی سهام داشت.

نمودار قیمت Nikkei 225 ژاپن. منبع: Investing.com

شاخص سهام اصلی Kosdaq کره جنوبی ۲.۶۲ درصد کاهش یافت و در ۷۹۵ بسته شد، که پایین ترین سطح از ۱۶ مارس بود، در حالی که شاخص Kospi افزایش های قبلی خود را معکوس کرد و ۰.۲۶ درصد کاهش یافت و به ۳ رسید. در ۲۴۰۲.۵۸ بسته شد که پایین ترین رقم از ۲۱ آوریل است.

شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در آخرین ساعت پس از اظهارات تندروانه فدرال رزرو ۰.۸۴ درصد افزایش یافت. در همین حال، بازارهای سرزمین اصلی چین با کاهش ۰.۷۵ درصدی شاخص CSI300 به ۳۶۵۷.۱۳ رسید و برای سومین روز متوالی سقوط کرد.

این نمودار روزانه از شاخص هانگ سنگ است. منبع: Investing.com

بازارهای اروپایی افزایش صعودی را نشان می دهند

در روز سه‌شنبه، اظهارات کذب‌آمیز سیاست‌گذاران فدرال رزرو آمریکا منجر به افزایش شدید سهام اروپا شد که روحیه بازار را تقویت کرد.

شاخص معاملاتی اروپایی STOXX 600 (.STOXX) 1.5 درصد افزایش یافت و به بزرگترین رشد یک روزه خود در نزدیک به چهار هفته نزدیک شد. این شاخص در مسیر بهبود از افت ۰.۳ درصدی روز دوشنبه پس از افزایش قیمت نفت به دلیل پناه بردن سرمایه‌گذاران به خزانه‌داری و طلای ایالات متحده است.

نمودار قیمت روزانه شاخص STOXX 600. منبع: Investing.com

شاخص شاخص FTSE 100 بریتانیا در روز سه شنبه به دلیل سیگنال های صعودی فدرال رزرو و انتظارات مبنی بر عدم افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس به بالاترین حد یک هفته اخیر رسید. در همین حال، شاخص FTSE 250 متمرکز داخلی (.FTMC) 1.6% افزایش یافت و شاخص جهانی FTSE 100 (.FTSE) 1.4% افزایش یافت. انتظار می رفت که هر دو شاخص برای اولین بار در حدود چهار هفته گذشته بیشترین افزایش یک روزه خود را به ثبت برسانند.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی مسیر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا