اخبار ارز دیجیتال

هوش مصنوعی، رباتیک و بلاک چین نسل بعدی مراقبت های بهداشتی امروز را ارائه خواهند کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

فناوری های نوظهور پزشکی را متحول می کنند.

بازدیدکنندگان داروخانه انتظار خدمات فوری دارند. این بدان معناست که می توانید به سرعت نسخه ها را پر کنید یا داروهای بدون نسخه را در عرض چند دقیقه خریداری کنید. در این تبادل سریع، سفر دارو از اسلایدهای میکروسکوپی به تولید انبوه تقریبا غیرقابل تصور است.

در عمل، فرآیند کشف دارو به طور باورنکردنی زمان و تحقیق فشرده است. علیرغم پیشرفت های قابل توجه در ساخت و کشف، میانگین زمان از مراحل اولیه تا بازار دارو 10 تا 15 سال است و میلیون ها دلار هزینه دارد.

فناوری‌های نوظهور، مراقبت‌های بهداشتی و کشف دارو را متحول می‌کنند. برای مثال، هوش مصنوعی «کار کثیف» کشف دارو را با انجام شبیه‌سازی اثربخشی دارو به جای آزمایش به موقع آزمون و خطا انجام می‌دهد. بلاک چین از سوابق پزشکی محافظت می کند و بیماران را به آزمایشات بالینی جدید متصل می کند. ابزارهای AR و VR به بیماران کمک می کنند تا بر فوبیا و ترس های خود در طول درمان غلبه کنند. هوش مصنوعی به عرضه داروهای آینده به بازار کمک می کند (بعضی ها معتقدند که می تواند تنها به پنج سال کاهش یابد!) و پیامدهای تغییر دهنده زندگی برای افرادی که از بیماری ها در سراسر جهان رنج می برند خواهد داشت.

بزرگترین موانع برای دستیابی به این تغییرات و تبدیل این فناوری به جریان اصلی چیست؟ما بیماران. همه ما باید قدرت و پتانسیل این فناوری ها را درک کرده و هدایت کنیم. حداقل ما نباید بترسیم.

پشتیبانی از هوش مصنوعی و بلاک چین در مراقبت های بهداشتی

در رسانه های اجتماعی، “هوش مصنوعی جایگزین مشاغل نمی شود. افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند جایگزین مشاغل مردم می شوند.” به مردم نشان می دهد که در چه شکلی به نظر می رسد. آیا چیزی وجود دارد که نتوانید از چت بات بخواهید که انجام دهد؟ ترکیب جدیدی در یک قرص که یک بیماری کشنده را درمان می کند. این چیز خوبی است، زیرا برنامه های کاربردی هوش مصنوعی در پزشکی باید توسط متخصصان مدیریت شوند.

این کارشناسان سال‌هاست که قدرت هوش مصنوعی را می‌دانند و در حال توسعه موارد استفاده در دنیای واقعی در پشت صحنه هستند. Insilico Medicine با رونمایی از آزمایشگاه روباتیک “نسل ششم” خود در اوایل ژانویه، این دانش را در کانون توجه قرار داد. وضعیت ژنرال 6 به این معنی است که آزمایشگاه کاملاً خودکار است و الگوریتم‌های رباتیک و هوش مصنوعی کشف هدف، غربالگری ترکیبات، توسعه پزشکی دقیق و تحقیقات ترجمه را انجام می‌دهند.

منظور از تمام خودکار برای دانشمندانی که این کارها را در Insilico انجام می‌دهند چیست؟ همانطور که تصویر بالا نشان می‌دهد، یکپارچه‌سازی فناوری برای سرعت بخشیدن به این فرآیند به محققان اجازه می‌دهد تا روی جنبه “انسانی” کار خود تمرکز کنند. آنها می دانند که این فناوری از بقیه مراقبت خواهد کرد و آنها را آزاد می کند تا روی کارهای مهمی مانند توسعه کارآزمایی بالینی و تحقیقات عوارض جانبی تمرکز کنند. از افراد بیوتکنولوژی بپرسید: هوش مصنوعی اکنون سنگ بنای کشف دارو است.

Insilico Medicine بومی هوش مصنوعی این فناوری در حال ظهور را به خوبی می شناسد. در سال 2019، این شرکت با استارتاپ کارآزمایی بالینی Longenesis و یک مرکز پزشکی کره ای برای ایجاد یک ابزار مدیریت داده سلامت مبتنی بر بلاک چین شریک شد. آنها پلتفرم خود را برای محافظت از اطلاعات بیمار و پیروی از دستورالعمل هایی مانند قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت (HIPAA) و مقررات حفاظت از داده های عمومی (GDPR) طراحی کردند. بیماران ممکن است می دانستند که این دستورالعمل ها وجود دارد، اما آنها نمی دانستند که چگونه به طور موثر داده های خود را مدیریت کنند. در مقابل، فناوری بلاک چین این مقررات را قادر می‌سازد و به بیماران اجازه می‌دهد حریم خصوصی خود را کنترل کرده و بر داده‌های خود نظارت کنند. آینده فناوری سلامت در دستان بیماران است.

فراخوانی به همه بیماران: تحول مراقبت های بهداشتی در دستان شماست

یکی از درس‌های ماندگار COVID-19 این بود که چگونه بحران‌ها پیشرفت‌ها را تسریع می‌کنند. در مواجهه با یک تهدید مشترک، همکاری علمی بیش از یک ابتکار انحراف، یک مأموریت قانع کننده بود. نتایج شگفت انگیز و تاریخی بود. دانشمندان در سراسر جهان از تحقیقات موجود برای تولید واکسن تنها در یک سال استفاده کردند. این بسیار سریعتر از جدول زمانی معمول تولید واکسن 5-10 ساله است.

پیشرفت ها پس از توزیع واکسن ادامه یافت. امروزه دانشمندان از فناوری mRNA مورد استفاده در کووید jab برای تولید واکسن های جدید استفاده می کنند. هدف آنها چیست؟ بیماری های ویرانگر و دشوار درمان مانند سرطان کولورکتال و بیماری لایم؛ هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها این فرآیند را تسریع می‌کنند و به پیشبرد این نوآوری کمک می‌کنند و به محققان کمک می‌کنند تا زندگی را تغییر دهند (و نجات دهند).

2020 همچنین به ما آموخت که سلامت عمومی برای همه مهم است. هجوم COVID مفاهیمی مانند mRNA و طوفان سیتوکین را وارد زندگی روزمره ما کرده است زیرا مردم برای به روز ماندن به گزارش های خبری و انتشارات علمی روی می آورند. این روند باید ادامه پیدا کند. همه ما موظفیم در مورد پیشرفت های مراقبت های بهداشتی که تأثیر غیرقابل اندازه گیری دارند، آموزش ببینیم. این را نمی توان بیش از حد تاکید کرد. برای استفاده از آینده پزشکی، باید ذهنی باز داشته باشید.

من اعتماد کامل خود را به جامعه رمزنگاری دارم تا این را در ذهن داشته باشم. ما شاهد هستیم که فناوری پشت بیت کوین دنیای هنر دیجیتال را با NFT ها بازتعریف می کند. ما شاهد بودیم که DAO ها در نحوه مدیریت پروژه ها توسط تیم ها متحول شدند. ما از فناوری غیرمتمرکز برای جمع آوری پول برای مهم ترین اهداف جهان استفاده کردیم. اکنون زمان کشف مرز بعدی سلامت است. دانشمندان در حال ساختن آینده‌ای هستند که در آن داروهای کشف‌شده توسط هوش مصنوعی، قرارهای مجازی و درمان‌های روان‌گردان سلامت روان عادی هستند. آیا حاضرید بخشی از آن باشید؟

جامعه علمی زمانی گرد هم آمدند تا تحقیقاتی را انجام دهند که زندگی را تغییر می دهد. اکنون زمان آن است که دوباره دور هم جمع شویم تا از آینده دیجیتالی تر سلامت حمایت کنیم. برای تحقیق کمک مالی کنید، از فناوری سلامت عاقلانه استفاده کنید، و کشف کنید که هوش مصنوعی و پزشکی شخصی چه معنایی برای مراقبت شخصی شما دارد. منابع در سراسر وب در دسترس هستند. پیوستن به جوامعی مانند سازمان‌های غیرانتفاعی، DAO، و چت‌های Discord مکان‌های خوبی برای شروع هستند. در نتیجه، فناوری می تواند سلامت ما را تغییر دهد و خواهد کرد. این به ما بستگی دارد که این تحول را انجام دهیم.

نویسنده: Garri Zmudze

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا