🚨 اخبار ارز دیجیتال

هدف رومانی استفاده از هوش مصنوعی برای توصیه های سیاستی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقامات رومانیایی برای برانگیختن نگرانی‌های جامعه و تبدیل آن‌ها به توصیه‌های سیاستی، ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی را توسعه داده و به کار گرفته‌اند.

کشورهای سراسر جهان شروع به کار بر روی گسترش هوش مصنوعی (AI) کرده اند. برخی از کشورها نگران این فناوری در حال ظهور هستند، در حالی که برخی دیگر مانند رومانی از آن استقبال می کنند.

طبق گزارش فایننشال تایمز، مقامات رومانیایی یک ربات مجهز به هوش مصنوعی به نام Ion را برای درک بهتر نگرانی های عمومی دولت مستقر کرده اند.

وزیر نوآوری رومانیایی سباستین بوردوجا در مورد این توسعه اظهار داشت:

“این اولین تلاش است، اولین آزمایش، برای استفاده از هوش مصنوعی برای ارتباط شهروندان عادی با تصمیم گیرندگان. این اولین تلاش برای تقویت دموکراسی و تقویت مشروعیت دولت است.”

این ربات با اسکن خودکار رسانه های اجتماعی، هشتگ های خاص و پیام های عمومی از طریق پلتفرم های خاصی که برای این منظور راه اندازی شده اند، داده ها را به دست می آورد. سپس داده ها به گزارش هایی برای مقامات دولتی تبدیل می شود.

بوردوجا گفت که این یک “رویا” برای هوش مصنوعی است که بر اساس داده هایی که از مردم دریافت می کند، توصیه های سیاستی ارائه کند.

مربوط: BlockGPT اکوسیستم «Earn With Chat» را برای آموزش هوش مصنوعی راه‌اندازی می‌کند

Ion توسط یک استارت‌آپ محلی به نام Humans.ai توسعه می‌یابد که می‌گوید از زمان اعلام آن در ماه مارس حداقل یک گزارش از داده‌های خود تهیه کرده است. Cointelegraph برای اظهار نظر بیشتر در مورد این وضعیت با Humans.ai تماس گرفته است.

این ربات قرار است تابستان امسال ارتقا یابد تا بتواند به سوالات پاسخ دهد و به داشبوردی مجهز شود که به مقامات اجازه می دهد داده ها را بر اساس پارامترهای مختلف فیلتر کنند.

این در حالی است که اتحادیه اروپا قانون هوش مصنوعی، اولین مجموعه جامع دستورالعمل ها و مقررات اتحادیه اروپا در مورد توسعه و استقرار هوش مصنوعی را آماده می کند. رومانی یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا است و ممکن است تحت این قانون محدودیت هایی داشته باشد.

در نیمه راه در سراسر جهان، یک شرکت هوش مصنوعی تحت حمایت دولتی اخیرا یک ربات چت را راه اندازی کرده است که رقیب ChatGPT OpenAi است و از آن پیشی می گیرد.

مجله: چرا به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ سرگرم کننده، سودآور و ایجاد بازی های بهتر

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا