اخبار ارز دیجیتال

صرافی اینتل روی زنجیره Arkham توسط کریپتو توییتر به عنوان «دزدانه‌ای برای کسب درآمد» برچسب‌گذاری شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کاربرانی که پیوندهایی را به لیست های انتظار خدمات Arkham به اشتراک می گذاشتند، به دلیل نحوه کدگذاری مراجع، آدرس ایمیل آنها در معرض توییتر قرار گرفت.

Arkham، یک “شرکت اطلاعاتی بلاک چین”، در 10 ژوئیه آنچه را “اولین صرافی اطلاعاتی زنجیره ای در جهان” نامید، در کنار راه اندازی سکه جدید ARKM خود از طریق سرویس Launchpad بایننس اعلام کرد.

واکنش‌ها در کریپتو توییتر به این اعلامیه به‌طور پیش‌بینی‌شده دوقطبی بود، با احساسات منفی پیرامون مأموریت ادعایی Arkham برای «ناشناس‌زدایی از بلاک‌چین» باعث خشم شد. اکثر شکایات، که بسیاری از صرافی اینتل شرکت را به عنوان یک برنامه “دزدکی برای سود” یا “سرویس به عنوان یک سرویس” توصیف می کنند، به نقش درک شده Arkham به عنوان یک آژانس اطلاعاتی مرکزی مربوط می شود.

همانطور که Arkham در موضوع اعلامیه خود اشاره کرد، موارد استفاده مثبت زیادی برای کارآگاهان بلاک چین وجود دارد تا به عنوان کارگزار اطلاعات عمل کنند. با این حال، برخی از کارشناسان نگران هستند که مدل تجاری پیشنهادی بورس مورد سوء استفاده قرار گیرد.

به گفته Arkham، کاربران می توانند به صورت ناشناس اطلاعات مربوط به تراکنش های روی بلاک چین را ارسال کرده و پاداش دریافت کنند. پس از تکمیل جایزه، شرکتی که جایزه را پرداخت کرده است به مدت 90 روز به داده ها دسترسی انحصاری خواهد داشت. Arkham می گوید پس از پایان دوره انحصاری اولیه، داده ها را برای عموم منتشر خواهد کرد.

سایر نظر دهندگان تعجب کردند که آرکام به این ایده که بازار جایزه می تواند اهدافی را بر پشت نهنگ بگذارد، چه نظری می دهد.

در کنار این اعلامیه، Arkham متهم به افشای آدرس ایمیل کاربرانی است که در لیست انتظار آن ثبت نام کرده و پیوند را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.

ظاهراً فرم وب آدرس ایمیل کاربر را در BASE64 ساده رمزگذاری می کند. به همین دلیل، مرتبط کردن یک آدرس ایمیل با یک حساب توییتر که کسی پیوندی را با آن به اشتراک می گذارد، بی اهمیت است، و حداقل برخی گمانه زنی ها مبنی بر اینکه رمزگذاری نادیده گرفته نشده است، می شود.

وی افزود: یکی از کاربران توییتر ادعا کرد که “دوکسینگ” فرضی عمدی بوده است، و اظهار داشت که “هدف کلی Arkham این است که Doxify کردن (با فرض شرکت های بزرگ) و سپس از طریق پیوند مرجع برای آسان کردن رمزگشایی آن است.”نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا