🚨 اخبار ارز دیجیتال

ARK و Glassnode چارچوب تحلیل اقتصادی بیت کوین را با استفاده از معیارهای جدید پیشنهاد می کنند

اقتصاد Cointime تاکید بیشتری بر معاملات دارندگان دارد، زیرا زمان نگهداری بیت کوین در هنگام معامله بیت کوین در نظر گرفته می شود.

ARK Invest و Glassnode یک مقاله سفید منتشر کرده اند که در آن چارچوب پیشنهادی برای تجزیه و تحلیل معیارهای زنجیره ای بیت کوین را تشریح می کند. روش جدید، به نام Cointime Economics، معیار جدیدی از وضعیت شبکه بیت کوین (BTC) معرفی می کند: بلوک های کوین.

اقتصاد همزمان می‌تواند برای نشان دادن وضعیت اقتصادی بیت‌کوین به‌جای عرضه برجسته استفاده شود. به گفته نویسندگان David Puell از ARK Invest و James Check از Glassnode، استفاده از سیستم جدید می تواند معیارها را بهبود بخشد و ابزارهای تحلیلی جدیدی برای اندازه گیری فعالیت بیت کوین ارائه دهد. آنها گفتند:

“اهمیت یک بیت کوین منفرد بسته به آخرین باری که نقل مکان کرده است باید تغییر کند. سکه ها دارای ارزش اطلاعاتی بالاتری هستند.”

دلیل پشت این فرض در پاورقی آورده شده است.

سکه‌هایی که برای مدت طولانی نگهداری می‌شوند نشان‌دهنده مالکیت گروه بازاری است که طولانی‌ترین افق سرمایه‌گذاری را دارد و از نظر هزینه بیشترین سود را دارد. بنابراین، آنها بیشترین سرمایه را در تاریخ بیت‌کوین دارند. از لحاظ تاریخی رفتار بازار را نشان می‌دهند. از باهوش ترین شرکت کنندگان بازار.”

بنابراین، اگر بیت کوینی که برای مدت طولانی غیرفعال بوده است جابه‌جا شود، احتمالاً عمل یک نگهدارنده یا نهنگ است که مهم‌تر از استفاده از بیت‌کوین تازه استخراج‌شده است. بیت کوین های از دست رفته اصلا به حساب نمی آیند.

بلوک سکه واحد اصلی مورد استفاده برای محاسبات است. این با ضرب تعداد بیت کوین ها در تعداد بلاک ها (واحد اصلی استخراج) تولید شده در حالی که بیت کوین ها در حرکت نیستند مشخص می شود. نویسندگان می نویسند: «از آنجایی که شبکه بیت کوین به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک تولید می کند، ۱ سکه تقریباً ۱۴۴ بلوک سکه در روز تولید می کند یا ۶ بلوک در ساعت در ۲۴ ساعت تولید می شود.

بلوک های سکه بر اساس مدت زمان نگهداری بیت کوین “شکسته” می شوند. به عنوان مثال، اگر دو بیت کوین در ۷ بلوک بدون حرکت معامله می شد، ۱۴ بلوک سکه از بین می رفت.» از بین رفته است که نشان دهنده فعالیت شدید هادلر است. کوین‌بلاک‌ها نابود می‌شوند، نوعی از تخریب‌های کوین‌دی است، معیاری که قبلاً توسط گلس‌نود اتخاذ شده است.

تمام بلوک های سکه بیت کوینمنبع: مدیریت سرمایه گذاری ARK

در مقایسه، مدل سنتی خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) که در بسیاری از سیستم‌های پرداخت ضروری است، وزن یکسانی را به همه بیت‌کوین‌ها می‌دهد. این تفاوت باعث می شود که مجموع بیت کوین های فعال و غیرفعال به طور متفاوت در دو مدل نمایش داده شود و دید متفاوتی از بازار ارائه دهد.

مطالب مرتبط: برای نوسانات قیمت بیت کوین آماده می شوید؟شاخص «روزهای نابودی سکه» بیت کوین به بالاترین حد در دو ماه گذشته رسید

در UTXO، بیت کوین های غیر فعال بیت کوین هایی هستند که توسط ماینرها استفاده نمی شوند. در اقتصاد همزمان، آنها به اصطلاح «عرضه طاق» هستند، که تعداد کل بلوک‌های سکه ایجاد شده تقسیم بر تعداد کل نابود نشده (یعنی «ذخیره‌شده») است.

کاغذ سفید سه مورد استفاده را برای نشان دادن سودمندی اقتصاد همزمان ارائه می‌کند. نسخه پیشرفته‌تر این مقاله برای متخصصان بلاک چین نیز همراه با مجموعه‌ای از شاخص‌های اقتصادی Cointime در Glassnode موجود است.

ARK Invest یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری است که توسط کتی وود تأسیس شده است. Glassnode یک سرویس اطلاعاتی بازار مستقر در سوئیس است.

مجله: کتیبه بازگشتی: بیت کوین “ابر کامپیوتر” و BTC DeFi به زودی عرضه می شودنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا