اخبار ارز دیجیتال

ایالت آرژانتین استیبل کوین با دلار آمریکا صادر می کند

این لایحه همچنین به هنرمندان محلی اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای ارتقای شمول مالی و فرهنگی منتشر کنند.

استان سن لوئیس آرژانتین قانونی را تصویب کرد که به آن اجازه می‌دهد استیبل کوین خود را که با دلار آمریکا مرتبط است منتشر کند. این توکن که “Activo Digital San Luis de Ahorro” نام دارد، برای همه شهروندان بالای ۱۸ سال این ایالت در دسترس خواهد بود و ۱۰۰٪ با دارایی های مالی دولت نقد وثیقه می شود.

این لایحه به ایالت ها اجازه می دهد تا حداکثر ۲ درصد از بودجه سالانه خود را استیبل کوین منتشر کنند. همچنین تصریح می کند که دارایی ها می توانند بین طرفین منتقل شوند، اما مشخص نمی کند که از کدام زنجیره برای معامله استفاده شود. بیش از ۴۳۰۰۰۰ نفر در ایالت سن لوئیس زندگی می کنند.

انتشار استیبل کوین تنها یکی از ابتکاراتی است که در لایحه ای به نام «نوآوری مالی برای سرمایه گذاری و توسعه اجتماعی-اقتصادی» شرح داده شده است. هدف آن تسهیل توسعه چندین بخش از ایالت از طریق فناوری بلاک چین، از جمله تولید ارزش و بهبود روش‌های حسابرسی است.

مطالب مرتبط: افت ۳۱ درصدی توکن های هواداران آرژانتین پس از باخت در جام جهانی مقابل عربستان

در کنار استیبل کوین‌ها، این لایحه به هنرمندان محلی اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را با هدف ارتقای شمول مالی و فرهنگی منتشر کنند. در این لایحه آمده است:

«دارایی‌های دیجیتال هنر SAN LUIS» یک مجموعه هنری دولتی است که به هنرمندان محلی این فرصت را می‌دهد تا آثار خود را دیجیتالی کرده و از طریق یک پلتفرم وب داخلی برای خرید و فروش آن را در بازار دیجیتال عرضه کنند. برای ایجاد این مجموعه‌ها، از فناوری NFT (Token Non Fungible – Token No Fungible) برای منحصر به فرد کردن این اثر دیجیتال و اعطای مالکیت و اصالت به هنرمند یا صاحب دارایی دیجیتال استفاده شده است. ”

یک سناریوی اقتصادی پیچیده باعث پذیرش کریپتو در آرژانتین شده است. در آرژانتین، تورم دو رقمی باعث ابتکارات شرکت‌ها و دولت‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین شده است. در پایان سال، کارشناسان FocusEconomics انتظار دارند نرخ تورم آرژانتین ۷۳.۵ درصد باشد.

Chainalysis گزارش می دهد که بیش از ۳۰ درصد از مصرف کنندگان آرژانتینی در حال حاضر از استیبل کوین ها برای خریدهای روزمره استفاده می کنند، احتمالاً برای معاملات خرده فروشی کم ارزش.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا