اخبار ارز دیجیتال

افت 31 درصدی توکن های فن آرژانتین پس از باخت در جام جهانی مقابل عربستان

قیمت توکن هواداران فوتبال که برای تعامل با طرفداران طراحی شده است، به نظر می رسد تحت تأثیر عملکرد تیم در زمین است.

باخت شوک 2-1 آرژانتین مقابل عربستان سعودی در بازی افتتاحیه جام جهانی فوتبال، قیمت فان توکن اتحادیه فوتبال آرژانتین (ARG) را به شدت کاهش داد.

توکن ARG در ابتدای بازی 7.21 دلار قیمت داشت، اما به دلیل عملکرد ضعیف تیم فوتبال لیونل مسی، قیمت توکن تا پایان مسابقه با 31 درصد کاهش به 4.96 دلار رسید و در زمان نگارش به 5.22 دلار افزایش یافت. داده های Coingecko.

در مقابل، پایین‌ترین قیمت «سعودی‌ها»، مجموعه‌ای با مضمون سعودی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) غیر مرتبط با تیم‌های فوتبال، پس از جهش 52.6 درصدی، 52.6 درصد از 0.196 اتر (ETH) به 0.3 ETH افزایش یافت. 0.225 ETH، حدود 250 دلار است.

طبق داده‌های OpenSea، فروش مجموعه نیز در 24 ساعت گذشته 990 درصد افزایش یافته و به 24.5 ETH نزدیک شده است.

علیرغم این که هیاهویی در مورد جام جهانی فوتبال که رسماً در 20 نوامبر آغاز می شود، شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال می گوید که Chiliz (CHZ)، نشانه بومی پلتفرم تعامل طرفداران Socios، در میان گزینه های پیشرو است. علاوه بر توکن های مبتنی بر فوتبال، کشورهای شرکت کننده نیز در روزهای اخیر به شدت سرد شده اند.

CHZ یک توکن ERC-20 بومی Socios، یک پلتفرم تعامل طرفداران مبتنی بر بلاک چین، و یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان در رونق توکن طرفداران ورزشی است.

بسیاری از توکن‌های مبتنی بر فوتبال بر روی Socios اجرا می‌شوند که با برخی از بزرگترین باشگاه‌های فوتبال جهان از جمله باشگاه بارسلونا، پاریسن ژرمن و باشگاه منچستر سیتی شراکت دارد.

توکن‌ها مالکیت تیم را نشان نمی‌دهند، اما به خریداران اجازه می‌دهند تا در مورد برخی از تصمیمات اتخاذ شده توسط تیم‌های حامی رای دهند و همچنین به برخی از جوایز دسترسی داشته باشند.

مربوط: میلیاردها دلار صرف بازاریابی ارزهای دیجیتال برای طرفداران ورزش می شود – آیا ارزشش را دارد؟

محبوبیت توکن‌های مبتنی بر فن در صنعت ورزش نیز اخیراً افزایش یافته است، به طوری که فروش توکن‌ها از ژانویه 2022 ماهانه بیش از 250 درصد افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد برخی توکن‌ها را راهی غیرمستقیم برای شرط‌بندی بر روی موفقیت چنین تیم‌هایی می‌دانند، حتی اگر برای این منظور طراحی نشده باشند.

توکن‌ها همچنین تحت تأثیر عوامل دیگری غیر از موفقیت تیم فوتبال در زمین هستند، مانند نوسانات منظم در بازار ارزهای دیجیتال و رویدادهای خبری فوری.

به عنوان مثال، سقوط اخیر FTX شاهد کاهش تقریبا 40 درصدی قیمت CHZ از زمانی بود که صرافی مشکلات نقدینگی و پیشروی ورشکستگی را گزارش کرد.

در ماه می، پلتفرم قراردادهای هوشمند Algorand اولین حامی رسمی جام جهانی فوتبال مبتنی بر بلاک چین شد که قرار است در 18 دسامبر به پایان برسد.نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا