🚨 اخبار ارز دیجیتال

نامزد ریاست جمهوری آرژانتین از CBDC می خواهد که تورم فوق العاده را “حل” کند

به نظر می رسد موضع سرجیو ماسا در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در مخالفت کامل با نامزد طرفدار بیت کوین خاویر میلی است که می خواهد بانک مرکزی آرژانتین را لغو کند.

سرجیو ماسا، نامزد ریاست جمهوری آرژانتین، قول داده است که در صورت انتخاب شدن برای “حل” بحران طولانی مدت تورم آرژانتین، یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) معرفی کند.

نامزد حزب دوم این کشور در مناظره ریاست جمهوری در ۲ اکتبر، با اعلام اینکه چگونه قصد دارد تورم فلج کننده این کشور را “حل” کند، گفت: “روشن است که تورم مشکل بزرگی برای آرژانتین است.”

ما در حال راه اندازی یک ارز دیجیتال در آرژانتین هستیم. […] ما در حال اجرای این کار در مقیاس جهانی در سراسر آرژانتین هستیم، با قوانین شویی که به کسانی که در خارج از کشور پول دارند اجازه می دهد آزادانه آن را بیاورند و آزادانه بدون اعمال مالیات جدید خرج کنند. من این کار را انجام خواهم داد. ”

ماسا که در حال حاضر وزیر اقتصاد است، این ایده که آرژانتین باید به سمت دلار آمریکا حرکت کند را رد کرد.

“دلار شدن چیزی است که فریب دلار را ایجاد می کند. میهن پرست باشید. [and] از پول ما دفاع نکنید و استفاده از آن را ترویج کنید [the U.S. dollar]،” او گفت.

انتخابات سراسری آرژانتین ۲۲ اکتبر برگزار می شود.

دو مورد از سه نظرسنجی مهم نشان می‌دهند که ماسا با اندکی پیشتاز خاویر میلی، نامزد طرفدار بیت کوین و مخالف بانک مرکزی که در انتخابات مقدماتی اوت آرژانتین پیروز شده است.

ترجیحات رأی دهندگان آرژانتین در سه نظرسنجی جداگانه. منبع: AS/COA.

بر اساس داده های اندیشکده آمریکایی AS/COA، ماسا احتمالاً بیشترین حمایت را در استان بوئنوس آیرس دریافت می کند، جایی که ۱۶.۶ میلیون از ۴۶ میلیون نفر جمعیت این کشور زندگی می کنند، در حالی که میلای اکثریت را در مناطق روستایی کشور دارد. پشتیبانی از

میلای قبلاً تمایل خود را برای پذیرش دلار آمریکا به عنوان واحد پول آرژانتین ابراز کرده بود. میلایس که یک اقتصاددان و لیبرال است، مدت‌ها به بانک‌های مرکزی بدبین بوده است. بخشی از وعده انتخاباتی او لغو بانک مرکزی آرژانتین است.

میلای قبلاً گفته بود که بیت کوین پاسخی به “کلاهبرداران بانک مرکزی” است و پزو آرژانتین به سیاستمداران اجازه می دهد تا آرژانتین را با تورم فریب دهند.

مربوط: آرژانتینی ها در میان نگرانی های تورمی به بیت کوین روی می آورند: گزارش

اگر پاتریشیا بولریچ، نامزد ریاست جمهوری حزب سوم آرژانتین، در انتخابات پیروز شود، گزارش شده است که او سیستم ارزی را دنبال خواهد کرد که در آن پزو آرژانتین و دلار آمریکا به عنوان ارز قانونی همزیستی داشته باشند.

ارزش پزو آرژانتین به دلار آمریکا از سال ۲۰۰۳. منبع: Google Finance.

پزو آرژانتین از دسامبر ۲۰۲۳ بیش از ۹۹ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است.

اکثر داده ها نشان می دهد که آرژانتین پس از ونزوئلا و لبنان سومین نرخ تورم در جهان را دارد.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟مطالعه موردی کتاب کودکان بیت کوین

نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا