اخبار ارز دیجیتال

آیا برنامه Web3 شما تحت نظارت است؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی برنامه‌های Web3، دشواری دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر است.

در سال‌های اخیر، ظهور برنامه‌های Web3 یا برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) واقعاً دیدنی بوده است. از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مبتنی بر بلاک چین گرفته تا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، اکوسیستم Web3 قطعا در جهت مثبتی حرکت می‌کند.

اما در حالی که نکات مثبت زیادی وجود دارد، مشکلاتی نیز در این راه وجود دارد که به نظر نمی رسد به این زودی ها از بین بروند. به دلیل محدودیت‌های اخیر اعمال شده توسط برخی از شرکت‌های بزرگ فناوری، آینده برنامه‌های Web3 به شدت تحت نظارت است و فرآیند انتشار فروشگاه برنامه را دشوارتر از حد انتظار می‌کند. نگران نباشید. شرکت‌های تازه‌کار Web3 آگاه هستند و به سرعت با بازخورد سازگار می‌شوند.

یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی برنامه‌های Web3، دشواری دستیابی به مخاطبان گسترده‌تر است. به عنوان مثال، اپ استور اپل یک سیاست سختگیرانه دارد که فقط اجازه می دهد برنامه هایی را فهرست کند که دستورالعمل های آن را رعایت می کنند، که بیش از حد منصفانه است، اما متأسفانه نتیجه این است که دریافت برنامه های خود را قبل از iOS برای توسعه دهندگان Web3 دشوار می کند. پتانسیل رشد کاربر را محدود می کند. این واقعیت را نادیده نگیرید که اپ استور نیز تنها با قرار دادن برنامه شما در آنجا، لایه بیشتری از اعتماد را فراهم می کند.

علاوه بر این، برخی از خلاقانه ترین و هیجان انگیزترین برنامه های Web3 به دلایل امنیتی به طور کامل از فروشگاه های برنامه ممنوع شده اند. این امر باعث ناامیدی زیادی در میان توسعه دهندگان وب 3 شده است که این محدودیت ها را مانعی برای رشد می دانند.

MetaMask، یکی از محبوب ترین کیف پول های DeFi مبتنی بر اتریوم، یک مثال است. آن‌ها دریافتند که به دلیل نگرانی در مورد استفاده از آن برای دسترسی به خدمات مالی غیرمتمرکز و ایجاد خطر امنیتی، آن را از فروشگاه Google Play حذف کرده‌اند. این یک مشکل در سال 2019 بود و از آن زمان حل شده است، اما مشکلات مشابه هنوز هم وجود دارد.

زمانی که Coinbase در سال 2013 از دسترسی به اپ استور محروم شد، مشکلات مشابهی داشت، اما همه چیز تغییر کرده است. با این وجود، مشکلات همچنان رخ می‌دهند، جدیدترین آنها تغییر دستورالعمل‌های اپ استور در رابطه با NFT است، که بیان می‌کند «مگر اینکه مالکیت NFT قفل ویژگی‌ها و عملکردهای درون برنامه را باز نکند، برنامه ممکن است به کاربر اجازه مالکیت آن را ندهد.» ممکن است ما اجازه دهیم. برای نمایش NFT های

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

در نتیجه، برای خریدهای NFT که از طریق اپ استور انجام می شود، 30 درصد کارمزد کسر می شود. علاوه بر این، NFT های غیر یکپارچه یا خریداری شده در برنامه واجد شرایط تشویق اضافی یا باز کردن قفل درون برنامه نیستند. هر یک از ویژگی ها را داشته باشد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این چیزی نیست که اپل بتواند آن را حل کند، زیرا خود اپل روی بلاک چین نیست و برای کاربران تاسف بارتر است تا مخرب.

چالش بزرگ دیگری که برنامه های Web3 با آن روبرو هستند محدودیت های اعمال شده توسط پلتفرم های رسانه های اجتماعی است. غول رسانه های اجتماعی متا تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین از جمله NFT را محدود کرده است. این امر توانایی توسعه دهندگان Web3 را برای تبلیغ پروژه های خود در یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی جهان محدود کرد و مخاطبان بالقوه زیادی را از دست داد. اکنون برخی از این محدودیت ها توسط متا حذف شده اند و قوانین به روز شده را می توانید در اینجا پیدا کنید.

با این حال، علی‌رغم محدودیت‌هایی که توسعه‌دهندگان Web3 با آن مواجه هستند، خوش‌بینی نسبت به آینده فناوری برای توسعه‌دهندگان Web3 همچنان خوش‌بینانه است، به‌ویژه با توجه به جریان دائمی فرصت‌ها همراه با انطباق فناوری‌ها و پروتکل‌ها برای دور زدن آنها.

علاوه بر این، ظهور فروشگاه های برنامه غیرمتمرکز مانند OpenSea و PancakeSwap به توسعه دهندگان Web3 راه های جدیدی برای دسترسی به کاربران خود داده است. این اپ استورها بر اساس فناوری بلاک چین کار می‌کنند و رویکرد غیرمتمرکز و شفاف‌تری را برای توزیع برنامه‌ها فراهم می‌کنند.

علاوه بر این، اکوسیستم Web3 به طور مداوم در حال تکامل است، با پیشرفت ها و فناوری های جدید که همیشه معرفی می شوند. این بدان معنی است که توسعه دهندگان Web3 می توانند در مواجهه با چالش ها سازگار شوند و نوآوری کنند و فناوری خود را در خط مقدم نوآوری حفظ کنند و در عین حال مسیر دشواری را همانطور که در بالا دیدیم ارائه کنند.

محدودیت ها می توانند رشد برنامه های Web3 را دشوار کنند، اما انعطاف پذیری و نوآوری توسعه دهندگان Web3 به معنای یافتن راه هایی برای غلبه بر این چالش ها است که در مثال بالا نشان داده شده است. توسعه دهندگان وب 3 همچنین می توانند برای کاهش این محدودیت ها با استارتاپ ها و فناوری ها همکاری کنند، اما متأسفانه، به ویژه با ادغام هایی مانند مواردی که در فروشگاه های برنامه وجود دارد، چالش های بلندمدتی وجود دارد که ارزش افزوده ایجاد می کند. همچنین می توانید از آن بهره مند شوید و راه حل معقولی ارائه دهید. . آموزش وب 3 به شدت کمبود دارد. افزایش دانش مردم از Web3 می تواند برای جامعه مفید باشد. نه تنها توسعه‌دهندگان و استارت‌آپ‌ها احساس امنیت و اطمینان بیشتری می‌کنند، کاربران نیز در پیمایش جنبه‌های دشوارتر محدودیت‌ها سود زیادی خواهند برد.

با ظهور فروشگاه‌های برنامه غیرمتمرکز و توسعه مداوم فناوری‌های جدید، اکوسیستم Web3 همچنان یک منطقه امیدوارکننده و هیجان‌انگیز از نوآوری است. با حرکت به سمت اینترنت غیرمتمرکزتر و شفاف‌تر، پتانسیل برنامه‌های Web3 همچنان محقق خواهد شد و نحوه تعامل ما با دنیای دیجیتال را تغییر می‌دهد، حتی در مواجهه با موانع. تنها مشکل یافتن راه حل است.

Ilias Salvatore یک خبرنگار خبری Flooz Trade است، مکانی آسان برای خرید، تجارت و ردیابی ارزهای دیجیتال با داده ها و هشدارهای بلادرنگ.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Ilias Salvatore

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا