اخبار ارز دیجیتال

آیا ربات های معاملاتی کریپتو قانونی هستند؟

ابزاری برای معامله‌گران حرفه‌ای، ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال به دلیل اتوماسیون خود در بین سرمایه‌گذاران خرده‌فروش محبوبیت پیدا می‌کنند.

قیمت ربات معاملاتی ارزهای دیجیتال چقدر است و چقدر ارزش دارد؟

محبوب‌ترین ربات‌های مبادله ارزهای دیجیتال به صورت رایگان ارائه می‌شوند، اما هزینه‌های مرتبطی مانند کارمزد تراکنش و برداشت وجود دارد که باید قبل از ادامه کار ارزیابی شوند.

هنگام انتخاب یک ربات معاملاتی ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاران باید مزایا و معایب یک ربات تجارت ارز دیجیتال «رایگان» را در مقابل رباتی که هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه ثابتی را دریافت می کند، ارزیابی کنند. محبوب‌ترین ربات‌های تجارت ارزهای دیجیتال مانند Naga، Pionex و eToroX کارمزد نمایش کاربران را دریافت نمی‌کنند، اما برای تمام معاملاتی که از طریق پلتفرم آن‌ها انجام می‌شوند، کارمزد تراکنش پایین 0.05 درصد دریافت می‌کنند.

این امر به ویژه برای کسانی که حجم معاملات روزانه آنها به طور منظم از ده ها هزار دلار فراتر می رود بسیار مهم است. هزینه تراکنش های یک ماهه می تواند بسیار بیشتر از هزینه های اشتراکی باشد که سایر رقبا دریافت می کنند.

به عنوان مثال، ربات‌های معاملاتی مبتنی بر ابر مانند CoinRule و CryptoHopper آزمایش‌های رایگان ارائه می‌کنند، پس از آن کاربران می‌توانند بسته به طرح و محدوده خدماتی که انتخاب می‌کنند، از 19 دلار در ماه تا 450 دلار در ماه شارژ کنند. این ربات‌های معاملاتی برای سرمایه‌گذارانی که حجم معاملات بالایی دارند و می‌خواهند از این خدمات در هر جای دنیا لذت ببرند، منطقی‌تر است.

با این حال، سرمایه گذاران و معامله گرانی که به دنبال خرید یا اجاره یک ربات معاملاتی ارزهای دیجیتال هستند، باید بررسی کنند که آیا صرافی ارز دیجیتال از ربات ها پشتیبانی می کند یا خیر. به عنوان مثال، کوین بیس به ربات های تجاری اجازه نمی دهد با پلتفرم خود تعامل داشته باشند و آن ابزار را در پلتفرم CoinBase Pro خود ارائه می دهد.

با این حال، از آنجایی که Coinbase اعلام کرده است که پلتفرم CoinBase Pro تا پایان سال 2022 وجود نخواهد داشت، تمام ویژگی های پیشرفته معاملاتی، از جمله استفاده از ربات های معاملاتی، تا اوایل سال 2023 در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر، از طیف گسترده‌ای از ربات‌های معاملاتی کریپتو پشتیبانی می‌کند و برای کسانی که می‌خواهند در معاملات سریع با این ربات‌ها افراط کنند، بسیار مناسب‌تر است.

آیا ربات‌های تجارت ارز دیجیتال قانونی و ایمن هستند؟

ربات های معاملاتی رمزنگاری قانونی هستند و به طور گسترده توسط سرمایه گذاران نهادی استفاده می شوند، اما بسیاری از ربات های جعلی یا با کدگذاری ضعیف توسط سازندگان ربات های ناشناس به سرمایه گذاران بی تکلف فروخته می شوند.

با وجود ملاحظات فراوان در مورد وضعیت حقوقی ربات‌های معاملاتی کریپتو، واقعیت این است که این ربات‌ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند و قانونی تلقی می‌شوند. دامنه معاملات خودکار در حال رشد است و دلیلی وجود ندارد که باور کنیم بازار ارزهای رمزپایه انجام خواهد شد. از هر راه دیگری

با این حال، قانونی بودن با ایمن بودن یکسان نیست. این امر به ویژه در مورد معامله گرانی صادق است که به معامله با حجم زیاد به امید کسب سود قابل توجه از حرکت های قیمتی کوچک در ارز دیجیتال اصلی عادت دارند.

ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال قطعاً می‌توانند به شما در انجام معاملات بزرگ در میلی‌ثانیه کمک کنند، اما اگر استراتژی معاملاتی شما به‌خوبی مورد آزمایش قرار نگیرد، احتمالاً متحمل ضررهای زیادی خواهید شد. یکی از مؤلفه‌های کلیدی در توسعه یک سیستم معاملاتی موفق، بک‌آزمایی شامل استفاده از داده‌های تاریخی و نتایج آن است. آمار برای بازتولید نتایج و ارزیابی موفقیت یک استراتژی معاملاتی.

علاوه بر این، بازار ارزهای دیجیتال صرفاً بر اساس تحلیل تکنیکال عمل نمی کند، بنابراین معامله گران باید از هرگونه تغییر یا به روز رسانی اساسی در پروتکل اساسی یک ارز دیجیتال خاص آگاه باشند. این کار با ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال امکان پذیر نیست. زیرا برای یافتن و اجرای معاملات بر محاسبات ریاضی مبتنی بر رفتار قیمت گذاری متکی است. بنابراین، ضروری است که معامله‌گران از ربات‌های معاملاتی کریپتو با ارزهای رمزپایه سالم استفاده کنند و استراتژی‌های معاملاتی خود را برای ایجاد سود ثابت کامل کنند.

ربات های معاملاتی کریپتو چقدر موفق هستند؟

ربات معاملاتی ارز دیجیتال چه پولی و چه رایگان، باید بر اساس داده‌های عملکرد تاریخی، اعتبار سازنده ربات و بررسی‌های همتایان که قبلاً از آن استفاده کرده‌اند، انتخاب شود.

بر کسی پوشیده نیست که بیشتر فعالیت های معاملاتی وال استریت تحت سلطه معاملات الگوریتمی است که طی دهه گذشته شتاب گرفته است. همین امر در بازار کریپتوکارنسی منعکس می‌شود، زیرا فعالیت معاملاتی نهادی به شتاب گرفتن ادامه می‌دهد و از حجم معاملات توسط سرمایه‌گذاران خرد بسیار پیشی می‌گیرد.

در نتیجه استفاده از ربات های معاملاتی افزایش یافته است. تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خرده فروشی از یک یا چند ربات معاملاتی رمزنگاری هوش مصنوعی برای افزایش شانس خود برای کسب سود ثابت در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

با این حال، در حالی که بسیاری از ربات‌های تجارت ارز دیجیتال رایگان و پولی در دسترس هستند، مهم است که بدانیم این ربات‌ها چگونه وظایفی را که حامیان خود وعده داده‌اند انجام می‌دهند. برای اینکه یک ربات معامله گر کریپتو سود خالص مثبت داشته باشد، باید معاملات را با سرعت برق انجام دهد و خطاهای صفر یا ناچیز در کد خود داشته باشد.

استراتژی های توزیع ریسک برای تعیین ثبات سود استفاده می شود. زیرا حتی یک معامله بدون پوشش می تواند سود معاملاتی را به خطر بیندازد. بنابراین، از طرف معامله‌گر، اجرای چندین ربات معاملاتی ضروری است و فقط ربات‌هایی را انتخاب کنید که سابقه اثبات شده‌ای در ایجاد بازده قابل‌توجه دارند.

ربات های معاملاتی کریپتو چگونه کار می کنند؟

ربات‌های معاملاتی کریپتو که با استفاده از اسکریپت‌های برنامه‌نویسی مانند پایتون، جاوا، سی یا سی شارپ توسعه یافته‌اند، از API برای تعامل با صرافی‌های رمزنگاری مختلف و انجام معاملات استفاده می‌کنند.

ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال باید داده‌ها را از صرافی‌ها دریافت کنند، سیگنال‌های معاملاتی را از آن تولید کنند، ریسک‌های مرتبط را محاسبه کنند و سپس معاملات را اجرا کنند. این در مورد خرید و فروش معاملات صدق می کند و در هر موردی تکرار می شود که یک ربات معامله گر کریپتو با یک صرافی کریپتو تعامل داشته باشد.

هنگامی که با استفاده از یک کلید رابط برنامه نویسی کاربردی (API) به حساب یک معامله گر دسترسی پیدا می کند، ربات معامله ارز رمزنگاری شده ابتدا داده ها را با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین تجزیه و تحلیل می کند تا معاملات بالقوه ای را که معیارهای از پیش تعیین شده را برآورده می کنند، شناسایی کند.

Image_1

سپس سرمایه را متناسب با ریسک تعریف شده توسط معامله گر تخصیص می دهد و از APIها برای ارسال سفارشات خرید و فروش به صرافی های ارزهای دیجیتال برای انجام معاملات استفاده می کند. طول کد مورد استفاده در ربات‌های معاملاتی کریپتو بستگی به تعداد استراتژی‌های معاملاتی دارد. در عین حال، زبان برنامه نویسی مورد استفاده بر اساس سطح راحتی نویسنده ربات است.

گفته می‌شود، بیشتر ربات‌های پیشرفته تجارت ارزهای دیجیتال که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به پایتون متکی هستند. دلیل اصلی این است که پایتون برای نوشتن نرم افزار برای تجارت الگوریتمی مناسب است و کتابخانه های پیشرفته ای در دسترس توسعه دهندگان دارد.

ربات معاملاتی کریپتو چیست؟

با استفاده از هوش مصنوعی و کد برنامه‌ریزی‌شده، ربات‌های معاملاتی کریپتو به‌عنوان سیستم‌های معاملاتی خودکار عمل می‌کنند، خطاها را به حداقل می‌رسانند و معاملات را بدون نیاز به دخالت انسان یا کمتر انجام می‌دهند.

از آنجایی که معاملات ارزهای دیجیتال به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته کار می‌کنند، ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال به ابزاری عملی برای معامله‌گران خرده‌فروش حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران نهادی تبدیل شده‌اند تا هر حرکتی را در بازار ارزهای دیجیتال دنبال کنند و از آن سود ببرند.

ربات معاملاتی کریپتو یک برنامه نرم افزاری است که وظایف معاملاتی مانند انتخاب، خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس پارامترهای خاصی که توسط برنامه نویس یا سازنده ربات تعیین شده است را خودکار می کند.

با استفاده از اصول هوش مصنوعی (AI) مانند ایمنی، عینیت و اعتماد، ربات‌های معاملاتی رمزنگاری می‌توانند توکن‌های رمزنگاری کم‌ارزش‌شده را بخرند، ارزهای دیجیتال جدید را به بازار اضافه کنند و ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنند. می‌توان آن را برای اجرای استراتژی‌های معاملاتی مختلف رمزنگاری، مانند تجارت، پیکربندی کرد. با سبدی از ارزهای رمزنگاری شده که از نوسانات قیمت به دست می آیند.

ربات‌های معاملاتی کریپتو بر اساس قوانین و شرایط از پیش تعریف‌شده عمل می‌کنند، بنابراین از گرفتار شدن سرمایه‌گذاران به احساسات جلوگیری می‌کنند و روش کارآمدتری برای معامله در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال ارائه می‌کنند.

خواه یک ربات معاملاتی ارز دیجیتال برای ارسال سیگنال های تجاری پیکربندی شده باشد یا تا آخرین مایل برای انجام معاملات پیش برود، سرمایه گذاران از رویکرد مبتنی بر منطق و هوش مصنوعی ارائه شده قدردانی خواهند کرد.

نویسنده: Murtuza Merchant

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا