اخبار ارز دیجیتال

آیا رشد اکوسیستم Cosmos و نقشه راه برای حفظ افزایش ماهیانه ۵۰ درصدی فعلی ATOM کافی است؟

ATOM در ژانویه ۵۰ درصد افزایش یافته است. بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال ممکن است برای مدتی صعودی باقی بماند، اما آیا اکوسیستم Cosmos دارای پایه‌های بنیادی کافی برای حمایت از افزایش بیشتر است؟

در سپتامبر ۲۰۲۲، تیم توسعه Cosmos، بنیاد Interchain، کاغذ سفید Cosmos ATOM 2.0 را منتشر کرد. این سند تغییرات قابل‌توجهی را در طراحی Cosmos پیشنهاد می‌کند، از جمله ارتقای توکنومیک برای تأمین بودجه توسعه اکوسیستم کیهان و مهار تورم ATOM.

راه اندازی وایت پیپر به عنوان یک کاتالیزور صعودی برای قیمت ATOM عمل کرد، اما رای جامعه به تصویب این پیشنهاد در نهایت شکست خورد، عمدتا به دلیل عظیم بودن آن. برخی از اعضای جامعه می‌خواستند رویکرد محتاطانه‌ای برای هر ویژگی توسعه ذکر شده در وایت پیپر داشته باشند، که با امنیت زنجیره‌ای در سه ماهه اول ۲۰۲۳ شروع می‌شود.

امنیت Interchain موقعیت تولید ارزش ATOM را به عنوان یک زنجیره مدولار تقویت می کند. بلاک چین های جدید می توانند امنیت را از آن قرض بگیرند و به اعتبارسنجی Cosmos Hub بپردازند.

وایت پیپر Cosmos 2.0 رد شده است، اما تیم همچنان در حال کار بر روی ارتقاهایی است که در آن توضیح داده شده است. سایر پیشرفت‌های Tokennomics به عنوان ارسال‌های جداگانه به انجمن Cosmos معرفی خواهند شد.

در هفته اول فوریه، قیمت ATOM شاهد شکست فنی صعودی بود. اگر خریداران به انباشته شدن ادامه دهند، این احتمال وجود دارد که معاملات کوتاه و متوسط ​​بیشتر شود.

امنیت بین زنجیره ای که ارزش بیشتری را برای سهامداران ATOM به ارمغان می آورد

پیاده سازی امنیت بین زنجیره ای مهمترین پیشرفت در ایجاد ارزش برای دارندگان ATOM است. این ویژگی به زنجیره‌های بلوکی مستقل، به نام زنجیره‌های مصرف‌کننده در اکوسیستم Cosmos اجازه می‌دهد تا امنیت را از اعتبارسنجی‌های Cosmos Hub وام بگیرند. یک بلاک چین مبتنی بر Cosmos SDK موجود نیز می تواند تبدیل به یک زنجیره مصرف کننده شود. این کار برای دارندگان ATOM جوایز بیشتری به همراه خواهد داشت.

تیم Cosmos یک کمپین توسعه‌دهنده به نام «Game of Chains» را برای آزمایش زنجیره‌های مصرف‌کننده قبل از عرضه نسخه اصلی Interchain Security به پایان رسانده است. این ویژگی در آپگرید لامبدا (v9) Cosmos در ماه فوریه اجرا خواهد شد.

تعداد بلاک چین هایی که بخشی از IBC هستند.منبع: Interchain Foundation

توسعه اکوسیستم کیهان و گسترش IBC

یکی از معروف ترین زنجیره های مصرف کننده، معرفی USDC بومی Cosmos توسط Circle است. استیبل کوین ها نقدینگی اکوسیستم Cosmos DeFi را افزایش می دهند.

Cosmos SDK برای ساخت بسیاری از پروژه های محبوب بلاک چین و ارزهای دیجیتال مانند Binance DEX، Kava، Terra و اخیراً dYdX استفاده شده است. تا کنون، ATOM هیچ ارزشی از این پیاده سازی دریافت نکرده است. با این حال، این به تدریج با امنیت بین زنجیره ای و سایر پیشرفت های مربوط به پیاده سازی زنجیره متقابل تغییر خواهد کرد.

ارتباطات بین بلاک چین (IBC) که امکان همکاری بین بلاک چین های مبتنی بر کیهان را فراهم می کند، در سال ۲۰۲۲ رشد چشمگیری داشته است. با حرکت رو به جلو، تیم پروژه Interchain Scheduler را برای ارائه یک بازار باز و شفاف MEV برای تراکنش‌های زنجیره‌ای متقابل اجرا خواهد کرد. هزینه ها را می توان در چندین توکن پرداخت کرد، اما ما قصد داریم ATOM را به عنوان توکن گاز پیش فرض برای انتقال IBC استاندارد کنیم.

تعداد بلاک چین هایی که بخشی از IBC هستند.منبع: Interchain Foundation

در آینده، IBC به اکوسیستم Cosmos کمک خواهد کرد تا به بلاک چین های دیگر مانند اتریوم، Near و Polkadot گسترش یابد تا نقدینگی و ترافیک را بهبود بخشد. تغییر در توکنومیک ATOM با Interchain Allocator برای تامین مالی رشد اکوسیستم و در نهایت مهار تورم نیز به موقع اجرا خواهد شد.

مربوط: Injective صندوق اکوسیستم ۱۵۰ میلیون دلاری را برای تقویت پذیرش DeFi و Cosmos راه اندازی می کند

از ابتدای سال ۲۰۲۳، قیمت ATOM 61٪ افزایش یافته است. با این وجود، در مقایسه با بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) که به ترتیب ۴۸.۱۰ درصد و ۴۳.۲۰ درصد افزایش یافتند، سودها همچنان بزرگ بود.

طبق داده‌های Coinglass، حجم بهره باز (OI) برای سفارش‌های آتی ATOM از ۶۵ میلیون دلار به ۹۲ میلیون دلار افزایش یافت و نوسانات توکن را افزایش داد. نرخ تامین مالی و نسبت بلند مدت به کوتاه مدت نشان می دهد که بهره در درجه اول در سفارشات بلند مدت بوده است. یک بازار آتی بیش از حد اهرمی می تواند برای خریداران باد مخالف ایجاد کند زیرا فروشندگان سعی می کنند توقف های طولانی مدت بازیکن را انجام دهند.

علاقه باز ATOM.منبع: Coinglass

نمودار هفتگی ATOM/USD از میانگین متحرک نمایی ۵۰ دوره ای (EMA) در ۱۴.۲۰ دلار شکسته است. این اندیکاتور به عنوان یک سطح مهم از معکوس شدن روند عمل می کند. اگر قیمت در پایان هفته اول فوریه به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای برسد، خریداران فنی سعی می کنند ATOM را برای معاملات نوسانی جمع کنند.

اگر روند صعودی ادامه یابد، گاوها سطوح مقاومت ۱۷.۲۰ دلار و ۲۵.۲۰ دلار را هدف قرار خواهند داد. از جنبه منفی، پشتیبانی بلند مدت ۶.۵۰ دلار و ۳.۱۰ دلار است.

نمودار هفتگی ATOM/USD.منبع: Trading View

جامعه Cosmos مدتهاست که منتظر ویژگی Interchain Security بوده است. بنابراین، توکن به احتمال زیاد حداقل تا زمان راه اندازی، شکست خود را حفظ می کند.

نرخ رشد و بازدهی که به ارمغان خواهد آورد یا حفظ شتاب صعودی است قبل از اینکه بنیاد Interchain به سمت تمدید بعدی خود حرکت کند، یا حرکت رو به کاهش است تا زمانی که پیشنهادات برای بهبود انتشار ATOM در نهایت توسط جامعه رای داده شود. نگاه کنید.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا