اخبار ارز دیجیتال

پروتکل DeFi Arcadia Finance اتریوم و خوش بینی را با 455 هزار دلار هک می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکاف در کد به هکرها این امکان را می‌دهد تا از مجموع صندوق‌های اتریوم (darcWETH) و Optimism (darcUSDC) Arcadia’s Ethereum استخراج کنند.

هکرها از یک آسیب پذیری کد برای استخراج حدود 455000 دلار از Arcadia Finance، یک پروتکل غیرمتمرکز مالی غیرمتمرکز (DeFi) سوء استفاده کرده اند.

پک شیلد، محقق بلاک چین هشدار داد او هک Arcadia Finance را «عدم اعتبارسنجی ورودی نامعتبر» مقصر دانست. این کد احتمالاً فاقد مکانیزم اعتبارسنجی برای بررسی ورودی نامعتبر است. این حفره به هکرها اجازه داد تا حدود 455000 دلار وجوه ترکیبی را از انبارهای اتریوم (darcWETH) و Optimism (darcUSDC) استخراج کنند.

کد Arcadia Finance نیازی به اعتبارسنجی ورودی نامعتبر ندارد.منبع: Pecshield

Arcadia Finance هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

Arcadia Finance دو ساعت پس از باج‌گیری PeckShield هک را تأیید کرد و سپس برای جلوگیری از خروج بیشتر وجوه، معامله را به حالت تعلیق درآورد.

تحقیقات در حال انجام است، اما آسیب پذیری دیگری در کد Arcadia وجود دارد که در صورت سوء استفاده، می تواند برای پروتکل ویرانگر باشد. مطابق با به Pecshield:

“علاوه بر این، فقدان حفاظت از ورود مجدد امکان انحلال فوری را با دور زدن بررسی های بهداشتی داخلی صندوق را فراهم می کند.”

بیشتر وجوه دزدیده شده (حدود 180 اتر (ETH)) از Optimism بود و از طریق Tornado Cash شسته شد. با این حال، توکن های دزدیده شده در اتریوم (به ارزش 103000 دلار در زمان نگارش مقاله) در آدرس های کیف پول مشکوک ذخیره می شوند.

مربوط: پل MPC چند زنجیره ای بیش از 100 میلیون دلار خروجی دارد و نگرانی های سوء استفاده را افزایش می دهد

در سه ماهه دوم سال 2023، هک ها و سوء استفاده ها در فضای ارزهای دیجیتال باعث زیان تجمعی بیش از 300 میلیون دلار شد.

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در مجموع 212 حادثه امنیتی در طول سه ماهه گزارش کرده است که ضررهای ناشی از پروتکل Web3 به 313,566,528 دلار رسیده است.

در مقایسه با داده های سه ماهه دوم سال قبل، CertiK کاهش 58 درصدی را در هک ارزهای دیجیتال مشاهده کرد. از این میان، زنجیره BNB با 119 حادثه که منجر به ضرر 70,711,385 دلاری شد، بیشترین حوادث را به ثبت رساند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: آیا باید به کودکان خود “قرص نارنجی” بدهید؟ موردی برای کتاب های کودکان بیت کویننویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا