🚨 اخبار ارز دیجیتال

گواهی تقلب آربیتروم ۲ سال است که از زمان عرضه آن استفاده نشده است

اد فلتن، یکی از بنیان‌گذاران آزمایشگاه‌های Offchain، گفت که یک یا دو ادعای تقلب در نسخه Arbitrum که پس از ادغام بر روی فورک اثبات کار اتریوم اجرا می‌شد، ثبت شد و شکست خورد.

اد فلتن، یکی از بنیان‌گذاران و دانشمند ارشد آزمایشگاه‌های Offchain، که Arbitrum را می‌سازد، گفت از زمانی که Arbitrum برای اولین بار شبکه اصلی خود را با ویژگی‌های امنیتی داخلی در اوت ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد، هیچ مدرکی دال بر تقلب وجود نداشته است. ارائه شده است.

که به عنوان لایه ۲ اتریوم عمل می کند، ضد تقلب چند مرحله ای تعاملی Arbitrum با اجازه دادن به قرارداد اعتبار سنجی لایه ۱ تصمیم می گیرد که آیا ارسال اثبات تقلب رقیب معتبر است یا خیر. اگر چنین باشد، ریسک اعتبارسنجی های متقلب کاهش می یابد.

اثبات تقلب توسط اعتبارسنجی چالش ارائه می‌شود که اعتبار‌دهنده دیگری فکر کند که دسته‌ای از تراکنش‌های دریافتی را به‌طور متقلبانه یا نادرست در بلوک بعدی جمع‌آوری کرده است.

فلتن در ۴ سپتامبر در هفته بلاک چین کره به کوین تلگراف گفت، با این حال، شبکه اصلی آربیتروم هنوز شاهد هیچ تلاش موفقیت آمیزی نیست، چه رسد به جلوگیری از تقلب.

“این در شبکه اصلی نیست. یکی دو مورد در مورد اثبات کار اتریوم (POW) وجود داشت. پس از ادغام، […] نسخه ای از Arbitrum روی فورک POW اتریوم در حال اجرا بود و شخصی سعی کرد تمام داده ها را بدزدد، اما یک چالش موفقیت آمیز برای شکست آن وجود داشت. ”

فلتن گفت که تلاش کمی برای اثبات تقلب صورت گرفته است زیرا این خطر وجود دارد که اعتباردهنده مخرب تمام سهام خود را از دست بدهد.

فلتن افزود: “اگر کسی متوجه شود و ادعای شما را رد کند، قطعاً سهام خود را از دست خواهید داد، که بازدارنده قوی تری برای تلاش است.”

فلتن گفت در حال حاضر حدود ۱۲ تایید کننده مجوز وجود دارد که در بازی ضد تقلب شرکت می کنند.

او همچنین افزود که آربیتروم در حال ارائه نسخه جدیدی از اثبات تقلب به نام پروتکل “BOLD” (تاخیر نقدینگی محدود) است که به گفته او تضمین های سریع تری در برابر اختلافات به آربیتروم می دهد.

“در نسخه فعلی […] حریفی که مایل به قربانی کردن سهام چندگانه است، می‌تواند ترتیبی دهد که در صورت تمایل به قربانی کردن سهام «N»، یک تاخیر «N» ایجاد کند. […] با این حال، پروتکل BOLD می گوید که هر چقدر هم که فداکاری کنید، در عرض حدود ۸ روز ضرر خواهید کرد. ”

مربوط: بنیانگذار Arbitrum می گوید که Stylus یک تغییر دهنده بازی برای EVM است

پروتکل BOLD Arbitrum توسط Offchain Labs در ۴ آگوست منتشر شد.

فلتن گفت که ویژگی‌های ضد تقلب Arbitrum به زودی بدون مجوز خواهند بود و به هر کسی اجازه می‌دهد در صورت بروز چالش از صحت زنجیره اطمینان حاصل کند.

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت کم ارزش شده است، اما در حال قدرتمندتر شدن استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا