اخبار ارز دیجیتال

اولین پیشنهاد حکمرانی آربیتروم با در خطر بودن یک میلیارد دلار جنجال برانگیخت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیاد آربیتروم اعلام کرد که تنها زمانی که بودجه ۷۵۰ میلیون توکن ARB را پیشنهاد کرد، تصمیم موجود را تایید کرد.

پیشنهادی برای ارائه ۷۵۰ میلیون توکن ARB (حدود ۱ میلیارد دلار) به بنیاد Arbitrum در آخر هفته جنجال در جامعه ARB برانگیخت.

این تضاد چند روز پس از آن رخ می دهد که پروتکل لایه ۲ توکن حاکمیت را منتشر کرد.

بر اساس پیشنهاد Arbitrum AIP-1 برای DAO، ۷۵۰ میلیون توکن برای پوشش “یارانه های ویژه” و بازپرداخت ارائه دهندگان خدمات قابل استفاده استفاده خواهد شد. […] هزینه های جاری اداری و عملیاتی بنیاد آربیتروم را پوشش می دهد. ”

بیش از ۷۰ درصد از دارندگان توکن در زمان نوشتن با آن مخالف هستند.

تصویر صفحه: AIP-1: چارچوب پیشنهادی بهبود آربیتروم. منبع: Arbitrum DAO.

پس از مواجهه با واکنش اعضای جامعه، بنیاد در انجمن ها گفت: در ۲ آوریل، من پست کردم که AIP-1 یک تصویب بود، نه یک پیشنهاد. او همچنین اشاره کرد که برخی از توکن ها قبلاً به عنوان استیبل کوین فروخته شده اند. به عبارت دیگر، بودجه و تخصیص های میلیاردر تابع فرآیندهای حاکمیتی درون زنجیره ای نیست.

بنیاد آربیتروم ادعا می کند که اولین تلاش نمادین برای سلطنت به دلیل مشکلات ارتباطی و تصمیماتی که “به وضوح نادرست” ارائه شده بود، شکست خورد.

“یکی از اشتباهات در تهیه پیش نویس AIP-1 این بود که این پیشنهاد در ابتدا قرار بود به عنوان تصویب پیش فرض هم برای Arbitrum DAO و هم برای بنیاد ایجاد شده برای خدمت به DAO باشد. من به آن اشاره نکردم. […] هدف AIP-1 این بود که جامعه را از تمام تصمیمات قبلی آگاه کند. ”

یکی از اعضای انجمن در مورد تالارهای گفتمان حاکمیت اظهار نظر کرد و خاطرنشان کرد که تیم Arbitrum “توکن هایی را که به عنوان توکن های قفل شده اولیه به انجمن اطلاع داده شده اند دور می ریزد” و “همه صفحات tokennomics کاربران دارند فقط توکن های airdrop + DAO airdrop به صورت قفل نشده نشان داده می شوند.” باقی مانده “توکن ها برای باز کردن قفل در مارس ۲۰۲۴”.

برخی دیگر تاکید کردند که بر اساس قانون اوراق بهادار ایالات متحده، فروش احتمالی تقلبی تلقی می‌شود و شهروندان آمریکایی که توکن‌های ARB خریداری کرده‌اند یا ادعای ایردراپ دارند، «حق استفاده از راه‌حل‌های قانونی را دارند».

من در حال پیگیری این موضوع با وکلای خود هستم و قصد دارم در چند روز آینده شکایتی را برای کلاهبرداری از اوراق بهادار تنظیم کنم. […] یکی از اعضای انجمن گفت: فوراً به بنیاد آربیتروم توصیه می شود که فروش غیرقانونی توکن ها را که بدون مجوز و برخلاف مفاد قانون انجام می شود، متوقف کند.

بر اساس داده های سایت تحلیلی لایه ۲ L2Beat، بلاک چین آربیتروم ۶۵ درصد از سهم بازار لایه ۲ اتریوم را در اختیار دارد. راه‌اندازی و ایردراپ توکن حاکمیت بومی که مدت‌ها در انتظار آن بودیم در ۲۳ مارس با صدها هزار کاربر واجد شرایط و DAO مدعی ARB شد. به گزارش کوین تلگراف، به دلیل تقاضای زیاد کاربران، صفحه ادعای airdrop کمی پس از راه اندازی از کار افتاد.نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا