اخبار ارز دیجیتال

توکن ARB Arbitrum شروع فصل airdrop را نشان می دهد – در اینجا 5 مورد برای تماشا وجود دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توکن ARB بعدی آربیتروم همه در مورد ایردراپ احتمالی بعدی هیجان زده است.

توسعه دهندگان Arbitrum اعلام کرده اند که توکن حاکمیتی ARB خود را به کاربران واجد شرایط و DAO ها در پلتفرم Ethereum Layer-2 ارسال می کنند. با توجه به قیمت‌های معاملاتی قبل از راه‌اندازی و برآوردهای رایج، کاربر متوسط ​​حدود 625 توکن ARB دریافت می‌کند. این تقریباً معادل 625 تا 1250 دلار است.

چشم انداز کسب درآمد رایگان باعث ایجاد هیجان در اطراف کاربرانی شده است که به دنبال فرصت ایردراپ بعدی هستند. فعالیت های کشاورزی Airdrop نیز با جذب نقدینگی و استفاده به این پلتفرم به سود این پروتکل است. این استراتژی هم برای توسعه دهندگان پروتکل و هم برای کاربران خوب کار کرده است.

علاوه بر این، اگر تیم توکن‌های پروتکل را بفروشد، قوانین اوراق بهادار اعمال می‌شود و خطرات قانونی قابل‌توجهی برای تیم در طول توسعه ایجاد می‌کند. بنابراین منطقی است که فرض کنیم پروتکل های آینده از همان استراتژی برای تمرکززدایی پروتکل استفاده خواهند کرد.

در اینجا پنج فرصت بالقوه ایردراپ برای امسال آورده شده است.

دوران zkSync

zkSync Era یک مجموعه لایه 2 روی اتریوم است که مبتنی بر فناوری اثبات دانش Zero (ZK) است. کارشناسان، از جمله ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، استدلال می‌کنند که مجموعه‌های مبتنی بر zk سازگار با EVM یک فناوری تغییردهنده بازی با مقیاس‌پذیری و توان عملیاتی بالا است که می‌تواند منجر به پذیرش انبوه شود.

zkSync دارای مزیت اضافه سازگاری با EMV است که امکان دسترسی به بلاک چین را از طریق کیف پول MetaMask فراهم می کند.

Matter Labs، تیم سازنده zkSync، 200 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری C به رهبری Blockchain Capital و Dragonfly در دسامبر 2022 جمع آوری کرده است. برنامه های غیرمتمرکز پیشرو در اتریوم مانند Chainlink، Uniswap و Aave قصد خود را برای راه اندازی در zkSync نشان داده اند.

در 16 فوریه 2023، Matter Labs دروازه‌هایی را برای استقرار کد پروژه‌های ثبت‌شده در شبکه اصلی zkSync باز کرد. سپرده های مردمی به زودی آغاز می شود. کاربرانی که به دنبال به حداکثر رساندن شانس خود برای برنده شدن در ایردراپ هستند، سعی می‌کنند ردپای زنجیره‌ای خود را در شبکه اصلی بهبود بخشند.

استارک نت

Starknet یکی دیگر از مجموعه‌های اتریوم مبتنی بر ZK است که از برنامه‌های غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند. Starkware، توسعه‌دهنده Starknet، توکن STARK و کاربرد آن در غیرمتمرکز کردن شبکه لایه ۲ اتریوم را تایید کرده است.

این تیم قبلاً روی StarkEx کار کرده بود، یک موتور مقیاس‌پذیری اتریوم که توسط راه‌حل‌های مستقل لایه ۲ مانند Sorare، ImmutableX و dYdX استفاده می‌شد. موفقیت پروژه های قبلی اعتماد به موفقیت Starknet را القا می کند.

Starkware شبکه اصلی Starknet را در نوامبر 2023 راه اندازی خواهد کرد. پس از اعلام راه اندازی توکن Aribtrum، کل سپرده های Starnet با افزایش 45 درصدی به 2.49 میلیون دلار رسید زیرا کاربران برای جمع آوری ایردراپ بعدی عجله داشتند. شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای نانسن شاهد بود ما در 17 مارس 3.4 میلیون دلار در اکوسیستم استارک نت به عنوان سپرده ETH و DAI ثبت کردیم.

جریان روزانه به و از Starknet.منبع: نانسن

طومار

اسکرول که با نام “zkEVM واقعی” شناخته می شود، یکی دیگر از ZK-Rollup Ethereum Layer 2 است. شبیه به zkSync Era با سازگاری کامل با EVM. این پروژه 30 میلیون دلار در آوریل 2022 در دور سرمایه گذاری به رهبری Polychain Capital جمع آوری کرد.

بلاک چین توسط Ye Zhang، Ph.D. دانشجوی دانشگاه نیویورک از آنجایی که طراحی اسکرول همان نسخه ماشین مجازی اتریوم مورد استفاده توسط شبکه اصلی را تکرار می کند، توسعه دهندگان فعلی اتریوم اسکرول را در مقایسه با جایگزین هایی مانند zkSync یا zkEVM Polygon در دسترس تر می دانند. شما به راحتی می توانید کد خود را مستقر کنید.

در 28 فوریه، تیم اسکرول راه اندازی فعالیت های آزمایشی عمومی را در شبکه آزمایشی اتریوم گورلی فعال می کند. به گفته این تیم، بیش از 100000 کاربر به نسخه‌های شبکه آزمایشی قبلی اسکرول‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند. راه اندازی شبکه اصلی برای اواخر سال 2023 برنامه ریزی شده است.

مربوط: حمله zkEVM!10x Moment of Crypto

شبکه sui

شبکه Sui یک بلاکچین لایه 1 مبتنی بر حرکت Aptos است که از خاکستر لیبرا، پروژه شکست خورده بلاک چین متا به وجود آمده است. ایوان چنگ، که ریاست بخش تحقیق و توسعه کیف پول ارزهای دیجیتال متا را بر عهده داشت، اکنون مدیر عامل تیم توسعه Sui، Mysten Labs است.

Aptos Labs توکن بومی بلاک چین خود، APT را در 18 اکتبر 2022 راه اندازی کرد و 20 میلیون توکن را به کاربران واجد شرایطی که NFT های خاصی را در شبکه آزمایشی Aptos ایجاد کردند، عرضه کرد. در روز پرتاب، ایردراپ ها بیش از 1500 دلار ارزش داشتند. کاربران Sui testnet می‌توانند انتظار ایردراپ مشابهی را در زمان راه‌اندازی شبکه اصلی در سه ماهه دوم 2023 داشته باشند.

21 مارس، آزمایشگاه Misten راه اندازی یک کمپین Wave to Mainnet حاوی «یک سری رویدادها و محتوا برای آموزش بیشتر جامعه در مورد پتانسیل پروتکل Sui». با شرکت در کمپین های Sui و توسعه ردپای دیجیتالی خود در شبکه آزمایشی، می توانید شانس خود را برای برنده شدن در ایردراپ های آینده افزایش دهید.

شبکه سه

شبکه Sei یک بلاک چین لایه 1 مبتنی بر کیهان است که در درجه اول بر روی DeFi و برنامه های تجاری با فرکانس بالا متمرکز شده است.

بلاک چین از برنامه های کاربردی اساسی مانند موتور تطبیق سفارش و مدل نقدینگی یکپارچه در سراسر پلتفرم ها برای افزایش تجربه معاملاتی تشکیل شده است. این پروژه توسط غول های صنعتی مانند Multicoin Capital، Coinbase Ventures و Delphi Digital پشتیبانی می شود.

این تیم شبکه تست انگیزشی را در سه ماهه دوم سال 2022 راه اندازی کرد و ماموریت های مختلف و کمپین های استخراج NFT را در طول مسیر انجام داد. کاربرانی که در این رویدادها شرکت می‌کنند ممکن است هنگام راه‌اندازی شبکه اصلی، یک airdrop دریافت کنند. این تیم اشاره کرده است که راه اندازی قریب الوقوع است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا