اخبار ارز دیجیتال

فروش‌های مربوط به Airdrop Arbitrum کاهش می‌یابد، اما استفاده از Dapp باقی می‌ماند، پول هوشمند ARB جمع می‌شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Airdrop ARB از روایت Sell the News پیروی کرد، اما استفاده از Arbitrum و مبانی Dapp همچنان قوی است و پول هوشمند همچنان به خرید توکن‌های ARB ادامه می‌دهد.

ایردراپ توکن Arbitrum در رویدادی از نوع “sell the news”، حجم عظیمی از توکن ها و پروژه های ARB را به اکوسیستم Arbitrum آورد. با این حال، فعالیت لایه ۲ اتریوم همچنان قوی است و فشار فروش روی توکن ARB احتمالاً از بین می‌رود و مجموعه را برای رشد بیشتر در موقعیت خوبی قرار می‌دهد.

توکن‌های اکوسیستم آربیتروم رویدادهای نوع فروش اخبار را تماشا می‌کنند

Airdrop Arbitrum (ARB) در ۱۶ مارس اعلام شد که به طور قابل توجهی قیمت توکن های بومی پروژه های اکوسیستم Arbitrum مانند GMX، Magic، Gains Network (GNS) و Radiant Network (RDNT) را افزایش داد.

دلیل اصلی پشت پمپ، قطره هوایی ARB بود که رشد اکوسیستم آربیتروم را کاتالیز می کند. با این حال، طبق گزارشی در An Ape’s Prologue، «این مقاله ظاهراً پیشرو بود»، زیرا افزایش قیمت تا حد زیادی بین اعلام ایردراپ در ۲۳ مارس و ایردراپ واقعی رخ داده است.

این گزارش می افزاید: «در روز ایردراپ به مناسبت راه اندازی توکن $ARB، قیمت توکن اکوسیستم شروع به کاهش کرد که نشان دهنده رویداد کلاسیک «فروش اخبار» است.

مقایسه توکن های اکوسیستم آربیتروم (خط قرمز عمودی) پس از اعلام ایردراپ و ایردراپ واقعی (خط آبی عمودی).منبع: پرولوگ میمون

علاوه بر این، Arbitrum airdrop شامل ۱.۱ درصد از کل عرضه ARB به میزان ۱۲.۷۵ میلیارد به DAO ها در اکوسیستم بود. این همچنین دلیل پشت تز صعودی در مورد اکوسیستم Arbitrum بود، زیرا DAO این فرصت را خواهد داشت تا از طریق مشوق‌های ARB استفاده را هدایت کند.

با این حال، اندازه ایردراپ پروژه اکوسیستم Arbitrum به طور قابل توجهی کوچکتر خواهد بود. تنها دو پروژه بزرگ، GMX و MAGIC، ارزشی بیش از ۱۰ میلیون دلار دریافت کردند. اکثر پروژه ها کمتر از ۵۰۰۰۰۰ دلار در توکن های ARB دریافت کردند که برای تشویق نقدینگی در میان یک پایگاه بزرگ کاربر کافی نیست.

گزارش پرولوگ میمون بیان می کند، “محرک های خوش بینی به مراتب بیشتر از آربیتروم بود. وجوه حاکمیتی $OP 5.4٪ از کل عرضه را تشکیل می داد، در حالی که $ARB تنها ۱.۱٪ است.” من اضافه می کنم.

فعالیت و نقدینگی کاربر پس از ایردراپ ثابت می ماند

با وجود این، فعالیت در سراسر شبکه همچنان به اوج خود ادامه می دهد. تعداد تراکنش ها در آربیتروم ۲.۷۷ میلیون و تعداد تراکنش ها در روز ایردراپ ۱.۰۸ میلیون تراکنش بود که ۲.۷ برابر بیشتر از اتریوم بود.

تعداد معاملات در آربیتروم.منبع: Dunes

از ابتدای سال ۲۰۲۳، سهم تراکنش‌های آربیتروم بین اتریوم، آربیتروم و خوش‌بینی از ۱۲.۷ درصد به ۳۰.۷ درصد افزایش یافته است. این روند نشان می‌دهد که توان عملیاتی بالای بلاک‌چین‌های لایه ۲ به تدریج از شبکه اصلی بزرگ‌تر و گران‌تر اتریوم که توسط Arbitrum رهبری می‌شود، دور می‌شود.

سهام تراکنش ها بین اتریوم، آربیتروم و خوش بینی شمارش می شود.منبع: Dunes

نقدینگی DeFi Arbitrum نیز پس از ایردراپ به بالاترین حد خود یعنی ۲.۱۸ میلیارد دلار رسید. بیشتر رشد سپرده در Uniswap و Arbitrum Exchange از طریق استخرهای نقدینگی اضافی توکن‌های جفت شده با ARB انجام شده است.

Arbitrum TVL برای برنامه های DeFi. سس: دفیلاما

همچنین دلگرم‌کننده است که سایر برنامه‌ها، مانند خدمات وام‌دهی AAVE و Radiant Network، پلتفرم‌های معاملاتی مشتقات GMX و Gains Trade، پس از ایردراپ دچار افت نقدینگی نشده‌اند.

توکن های ARB پس از ایردراپ جریان می یابند

توکن $ARB در روز ایردراپ به تعداد زیادی فروخته شد و در عرض چند ساعت قیمت آن از ۱۰.۲۹ دلار به ۱ دلار کاهش یافت.

یک هفته پس از راه اندازی توکن، ۸۷ درصد از کیف پول های واجد شرایط برای airdrop درخواست دادند. در مقابل، تنها ۶۳.۲ درصد از آدرس‌ها در ایردراپ Optimism که در می ۲۰۲۲ انجام شد، ادعا شد. این نشان می‌دهد که شبکه به حداکثر صورت‌حساب خود نزدیک می‌شود، به این معنی که فشار فروش از سوی شرکت‌کنندگان در ایردراپ ممکن است کاهش یابد.

مطالب مرتبط: فراتر از Airdrops؟ Arbitrum قلعه‌های DeFi انعطاف‌پذیر را با اولیه‌های منحصربه‌فرد می‌سازد

برخی از «شکارچیان سوپر ایردراپ» که از چندین آدرس اتریوم برای پرورش توکن های ARB در تعداد زیادی استفاده می کردند، فشار فروش بر ARB را به میزان قابل توجهی افزایش دادند. علاوه بر این، تا چهار سال آینده، هیچ توکنی از باز کردن قفل سرمایه گذاران یا تیم ها وجود نخواهد داشت.

با این وجود، چندین گزارش از انباشت نهنگ از شرکت های تجزیه و تحلیل زنجیره ای وجود دارد. به زنجیره نگاه کن و هوش آرکام.

کیف پول هوشمند شناسایی شده توسط Nansen در مجموع ۱۵.۲ میلیون توکن ARB را نشان می دهد که نشان دهنده ۱.۱۹٪ از کل عرضه قفل نشده است. نشانگرهای پول هوشمند برای شناسایی آدرس های ETH برای صندوق های تامینی، سرمایه گذاران نهادی و نهنگ ها استفاده می شود.

کل موجودی ARB در این کیف پول ها از مبلغ ادعا شده در ۱۵.۵ میلیون توکن ARB بیشتر است. این بدان معنی است که آدرس کیف پول هوشمند شما توکن های ARB اضافی را به کیف پول شما اضافه کرده است.

جریان پول هوشمند برای توکن های ARB.منبع: نانسن

Airdrop Arbitrum یک رویداد “خبر فروش” برای توکن اصلی Arbitrum و پروژه های اکوسیستم آن بود، اما فعالیت و نقدینگی در شبکه لایه ۲ اتریوم همچنان قوی است. تمرکز بر روی Arbitrum در حال رشد باز خواهد گشت زیرا اکثر فروش های ARB توسط شرکت کنندگان airdrop احتمالا تکمیل می شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا