🚨 اخبار ارز دیجیتال

Arbitrum airdrop hype بر دنیای DeFi حاکم است: تعریف مجدد امور مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ایردراپ‌های آربیتروم تبلیغات قابل‌توجهی در صنعت DeFi ایجاد کرده‌اند، با چندین ایردراپ جعلی و سوءاستفاده‌هایی که منجر به توزیع شده‌اند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

پروتکل مقیاس پذیری لایه ۲ بسیار مورد انتظار Arbitrum airdrop در تمام طول هفته بر سرفصل ها تسلط داشت. تبلیغات در اطراف توکن ها منجر به اکسپلویت ها، ایردراپ های جعلی و حتی افزایش شدید حجم برای سایر پروتکل های لایه ۲ شده است.

جدا از هیاهوی Arbitrum، هک Euler Finance نیز شاهد پیشرفت‌های جدیدی بود. شخص یا گروهی که پشت حمله قرار داشت، پس از تعیین یک میلیون دلار جایزه توسط سازنده پروتکل، مقداری از وجوه را پس داد. برخی از این وجوه نیز به آدرس‌های کره شمالی در لیست سیاه منتقل شدند.

همه ما درباره سوء استفاده‌های DeFi زیاد خوانده‌ایم، اما گزارش اخیر میلیون‌ها دلار در پرداخت بیمه در سال ۲۰۲۲ را روشن می‌کند. ۹۰ درصد از خسارت بیمه DeFi پرداخت شده از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۲۲ توزیع خواهد شد.

در توسعه دیگری در مورد استیک اتریوم، MetaMask Institutional بازار سهام جدیدی را معرفی کرد که به کاربران سازمانی اجازه می‌دهد به سهامداری Solo Ether (ETH) دسترسی داشته باشند.

۱۰۰ توکن DeFi برتر هفته های متفاوتی از نظر قیمت داشته اند. اکثر آنها در نمودار هفتگی به رنگ سبز معامله شدند، در حالی که برخی دیگر در طول نوسانات بازار در آخر هفته، سودهایی را از دست دادند.

جامعه هشدار می دهد که مراقب ایردراپ های جعلی Arbitrum باشید

راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم به نظر می‌رسد Airdrop توکن ARB آتی Arbitrum یک هدف محبوب برای کلاهبرداران باشد، با هشدار جامعه نسبت به صدها کلاهبرداری فیشینگ با هدف فریب دادن کاربران کریپتو. هیاهو در مورد airdrops منجر به بیش از چند تلاش کلاهبرداران برای راه اندازی ایردراپ های توکن جعلی با هدف سرقت وجوه از قربانیان قبل از رویدادهای رسمی شده است.

تبلیغات در مورد airdrops همچنین به zkSync، یکی دیگر از راه حل های لایه ۲، کمک کرده است تا شاهد رشد چشمگیر هفته به هفته باشد. پس از اعلام Arbitrum airdrop، کاربران واجد شرایط کریپتو در حال حاضر آنها را در بازار OTC به فروش می‌رسانند.

به خواندن ادامه دهید

گزارش: پرداخت های بیمه DeFi به ۳۴.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ می رسد

طبق گزارش ۲۱ مارس شرکت تحلیلی DeFi OpenCover، بیمه‌گران DeFi در سال ۲۰۲۲ ۳۴.۴ میلیون دلار خسارت پرداخت کردند. پرداخت های قابل توجه شامل ۲۲.۵ میلیون دلار از فروپاشی اکوسیستم Terra در می ۲۰۲۲ و ۴.۷ میلیون دلار از فروپاشی صرافی ارز دیجیتال FTX در نوامبر ۲۰۲۲ است.

با وجود افزایش پرداخت‌ها، OpenCover گفت داده‌ها نشان می‌دهد که تنها ۲۳۱ میلیون دلار وجوه توسط پروتکل DeFi تضمین شده است، که تنها ۰.۵ درصد از کل ارزش قفل شده در صنعت DeFi را نشان می‌دهد. کوین تلگراف در ۵ ژانویه گزارش داد که اکسپلویت های امنیتی DeFi 47.4 درصد نسبت به سال گذشته رشد خواهد کرد و به ۳.۶۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.

به خواندن ادامه دهید

حماسه بهره برداری اویلر فاینانس شاهد پیچش جدیدی است

پروتکل وام دهی مبتنی بر اتریوم Euler Finance ممکن است یک قدم به بازیابی وجوه دزدیده شده در حمله وام فلش ۱۹۶ میلیون دلاری هفته گذشته نزدیک شود.

در پیامی زنجیره‌ای به اویلر در ۲۰ مارس، چند روز پس از ارسال وجوه به یک آدرس کره شمالی با پرچم قرمز، استثمارگران ادعا کردند که امیدوارند با اویلر “به توافق دست یابند”.

در ۱۸ مارس، تقریباً ۳۰۰۰ ETH (5.4 میلیون دلار) از آدرس هکر به آدرس گسترش دهنده مالی Euler بازگردانده شد. PeckShield، محقق بلاک چین، سه تراکنش مورد استفاده برای انتقال وجوه را شناسایی کرده است.

به خواندن ادامه دهید

موسسه MetaMask بازار سهام ETH انفرادی را باز می کند

MetaMask Institutional پس از اعلام بازار سرمایه گذاری جدید برای سرمایه گذاران نهادی، وسیله ای برای ایجاد اعتباردهنده های جدید اتریوم خواهد بود.

موسساتی که از کیف پول و خدمات حضانت در سطح موسسه MetaMask استفاده می کنند، می توانند سهام ETH را از طریق چهار فروشنده مدیریت کنند: ConsenSys Staking، Allnodes، Blockdaemon و Kiln. هدف این بازار ساده‌سازی دسترسی و مدیریت سهام انفرادی است و به مؤسسات اجازه می‌دهد تا اعتبارسنجی شبکه اتریوم شوند.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفت. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی داشته‌اند و بیشتر آنها به جز چند توکن سبز معامله می‌شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا