🚨 اخبار ارز دیجیتال

۱۰۳ میلیون دلار در ماه آوریل به دلیل کلاهبرداری، سوء استفاده و هک رمزنگاری از دست رفت – CertiK


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اکسپلویت ها در این ماه بسیار بد بودند. حجم از دست رفته نیمی از ارزهای رمزپایه مورد بهره برداری تا کنون در سال ۲۰۲۳ را تشکیل می دهد.

سوء استفاده از کریپتو، کلاهبرداری خروج، و حملات وام‌های فوری، نشانه‌های کمی از توقف در ماه آوریل را نشان می‌دهند، به طوری که بیش از ۱۰۳ میلیون دلار از پروژه‌های کریپتو و سرمایه‌گذاران در یک ماه به سرقت رفته است.

امنیت رمزنگاری و شرکت حسابرسی CertiK در ۳۰ آوریل ارسال شده جمع‌بندی آپریل از سوء استفاده‌ها، کلاهبرداری‌ها و هک‌های رمزنگاری، مجموع سرمایه‌های از دست رفته در آوریل را به ۱۰۳.۷ میلیون دلار نشان می‌دهد که مجموع زیان YTD را به ۴۲۹.۷ میلیون دلار می‌رساند.

در این ماه زیان های عمده ای از جمله ضرر ۲۵.۴ میلیون دلاری به دلیل سوء استفاده های متعدد ربات معاملاتی MEV در ۳ آوریل، سرقت ۲۲ میلیون دلاری به دلیل سوء استفاده از کیف پول داغ در صرافی Bitrue و هک صرافی GDAC کره جنوبی به ویژه اکسپلویت های ارزهای دیجیتال بود. . ضرر ۱۳ میلیون دلاری

اکسپلویت های کریپتو آوریل ۲۰۲۳. منبع: CertiK

به گفته CertiK، کل مبلغ از دست رفته به دلیل اکسپلویت‌های ارزهای دیجیتال و دی‌فای در یک ماه به ۷۴.۵ میلیون دلار رسیده است که تقریباً نیمی از کل ۱۴۵ میلیون دلاری است که در چهار ماه اول سال جاری مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

همچنین، حدود ۲۰ میلیون دلار در ۱۳ آوریل از دست رفت، عمدتاً به دلیل حمله وام فلش به رهبری سالن فایننس پس از سوء استفاده هکرها از قراردادهای هوشمند قدیمی.

این شرکت امنیتی بلاک چین خاطرنشان کرد که کل وجوه از دست رفته به دلیل کلاهبرداری به ۹.۴ میلیون دلار در ماه رسیده است که Merlin DEX بزرگترین کلاهبرداری ماه را از دست داده است که ۲.۷ میلیون دلار از دست داده است. در ۲۶ آوریل، CertiK گزارش داد که در حال بررسی “مسائل بالقوه مدیریت کلید خصوصی” در بورس است.

علاوه بر این، کلاهبرداری خروج پس از ممیزی پروتکل توسط CertiK رخ داد که در مورد مسائل متمرکزسازی هشدار داد. پس از این حمله، CertiK یک طرح جبرانی را راه اندازی کرد، و ۲۰٪ جایزه کلاه سفید را برای تشویق توسعه دهندگان سرکش به بازگرداندن ۸۰٪ از وجوه دزدیده شده ارائه کرد.

کلاهبرداری Crypto Exit آوریل ۲۰۲۳. سس: CertiK

مربوط: یک کیف پول رمزنگاری ۱۱۴ سکه میم سایه دار در دو ماه صادر کرد

بر اساس پایگاه داده Rekt De.Fi، در ماه آوریل بیش از ۵۰ سوء استفاده، کلاهبرداری، هک و تاخیر در ارزهای دیجیتال وجود داشته است. علاوه بر این، بیشتر آنها فرش های memecoin بودند.

آخرین مورد پروتکل Ovix مبتنی بر Polygon بود که ۲ میلیون دلار در حمله وام فلش در ۲۸ آوریل از دست داد.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنندنویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا