🚨 اخبار ارز دیجیتال

هدست ویژن پرو اپل نشان می‌دهد که «محاسبات فضایی» را جایگزین Metaverse خواهد کرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

توکن متاورس پس از اعلام بزرگ نتوانست به کار خود ادامه دهد، احتمالاً به این دلیل که SEC به طور ناگهانی شکایت علیه بایننس را رد کرد.

هدست واقعیت ترکیبی اپل که به تازگی معرفی شده است، Apple Vision Pro، پس از رونمایی در WWDC در ۵ ژوئن، توجه علاقه مندان به فناوری را به خود جلب کرد و ابروها را برانگیخت.

اما در این اعلان یک غفلت آشکار وجود داشت. تنها یک مورد از کلمه “metaverse” ذکر شده بود.

به نظر می رسد که این شرکت فناوری گام های عمدی برداشته است تا فناوری خود را اولین “کامپیوتر فضایی” بنامد. فروش آن در اوایل سال ۲۰۲۴ در ایالات متحده با قیمت خرده فروشی سنگین ۳۴۹۹ دلار آغاز می شود و به زودی در کشورهای دیگر نیز عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است که این اعلامیه گامی بزرگ با اعلامیه های هدست مایکروسافت Hololens و Meta است که هر دو به شدت از این اصطلاح برای مقایسه استفاده می کنند.

از برنامه با Apple Vision Pro استفاده کنید.منبع: اپل

در عوض، بازاریابی اپل به جای کلماتی مانند «metaverse»، «AR» و «VR» بر عبارات «فضایی» و «محاسبات فضایی» تمرکز دارد.

مایک راکول، معاون گروه توسعه فناوری اپل گفت: «ایجاد اولین رایانه فضایی ما تقریباً در تمام جنبه های سیستم نیاز به اختراع داشت.

او گفت: «با یکپارچه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار، ما پیشرفته‌ترین دستگاه الکترونیکی شخصی را طراحی کرده‌ایم، یک رایانه فضایی مستقل در قالب پوشیدنی فشرده».

من دارم به عکسی در اپل ویژن پرو نگاه می کنم.منبع: اپل

در ژانویه ۲۰۲۲، مارک گارمن، گزارشگر فناوری اپل بلومبرگ، از طریق توییتر گفت که این شرکت قصد دارد با رویکردی مشابه با متای مارک زاکربرگ، به ویژه در رابطه با مفهوم متاورس، به این حوزه نزدیک شود.

گارمن گفت: «من کاملاً مستقیماً از اپل شنیدم که ایده یک دنیای کاملاً مجازی که کاربران بتوانند از آن فرار کنند، مانند قوطی در متاپ‌پلتفرم و چشم‌انداز آینده فیسبوک، نامحدود است.» تمرکز بر ارائه هدست های واقعیت ترکیبی برای استفاده کوتاه مدت مانند کار، بازی و ارتباطات است.

Vision Pro اپل دارای قابلیت‌های واقعیت افزوده و مجازی است که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا در فضای فیزیکی نزدیک محیط اطراف کاربر نمایش داده شوند یا از طریق حالت‌هایی مانند محیط‌های همهجانبه کاملاً قابل مشاهده باشند. همچنین می‌توانید یک تجربه مجازی ارائه دهید.

در بیانیه آمده است: «ویژن پرو با پشتیبانی از visionOS، اولین سیستم عامل فضایی جهان، به کاربران این امکان را می دهد تا با محتوای دیجیتال به گونه ای تعامل داشته باشند که گویی به صورت فیزیکی در فضای خود حضور دارند. من اینجا هستم.

مربوط: تیم کوک می گوید اپل هوش مصنوعی را در محصولات خود ایجاد خواهد کرد زیرا محققان با تعصب مقابله می کنند

انتظارات برای هدست‌های جدید اپل، برخی از سرمایه‌گذاران را امیدوار به افزایش شدید توکن‌های مرتبط با Metaverse کرده بود، اما شکایت جدید SEC در همان روز، خوش‌بینی را برای توکن‌های مرتبط با Metaverse کاهش داد.

به گفته Coingecko، برترین توکن متاورس، رایانه اینترنتی (ICP) طی ۲۴ ساعت گذشته ۹.۵ درصد سقوط کرده است، در حالی که مکان های دوم و سوم The Sandbox (SAND) و Decentraland (MANA) نیز ۱۲.۷ درصد و ۱۱.۲ درصد سقوط کرده اند. به ترتیب گفته شد سقوط کرده است. .

قیمت توکن متاورس. منبع: CoinGecko

در ادامه این فهرست، هیچ پروژه قابل توجهی در آن دوره شاهد عملکرد مثبت قیمت نبود و ارزش بازار توکن متاورس با ۱۰ درصد کاهش به ۷.۷ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت گذشته رسید.

مجله: Web3 Gamer: Illuvium Controversy، Aurory Prologue Review، Salty مدیر عامل Fornite، Assassin’s Creed NFT



نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا