اخبار ارز دیجیتال

اپل به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث اجازه می‌دهد تا به‌عنوان سرمایه‌ای بادآورده برای NFT و ارزهای دیجیتال

در پیروزی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های ارزهای دیجیتال، قوانین آتی اتحادیه اروپا، اپل را مجبور می‌کند تا به فروشگاه‌های اپلیکیشن و اپلیکیشن‌های جایگزینی که نیازی به مراجعه به اپ استور ندارند، اجازه دهد.

غول فناوری اپل در حال آماده سازی فروشگاه های برنامه شخص ثالث دستگاه های خود برای مطابقت با الزامات جدید ضد تراست اتحادیه اروپا (EU) است. اروپا

بلومبرگ در 13 دسامبر گزارش داد که بر اساس قوانین جدید، مشتریان اروپایی می‌توانند با پرداخت 30 درصد کمیسیون اپل، بازارهای اپلیکیشن‌های جایگزین را خارج از اپ استور خود اپل دانلود کنند. موضوع.

در حال حاضر، اپل قوانین سختگیرانه‌ای برای برنامه‌های NFT دارد، برنامه‌ها مجاز به پشتیبانی از پرداخت‌های ارز دیجیتال نیستند، اما کاربران می‌توانند خریدهای درون‌برنامه‌ای را مشمول کمیسیون 30 درصدی اپل انجام دهند.

به دلیل اجرای مقررات توسط اپل، به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن کیف پول خودسرپرست کوین‌بیس در اول دسامبر مسدود شد. این به این دلیل است که اپل می‌خواست از طریق خریدهای درون‌برنامه‌ای «۳۰ درصد قبض‌های گاز» را بازیابی کند. پایه سکه

اپل سپس ادعا کرد که می‌خواهد در صورتی که سیستم خرید درون برنامه‌ای نمی‌تواند تراکنش‌های NFT را انجام دهد، کیف پول را غیرفعال کند.

الکس سالنیکوف، یکی از بنیانگذاران بازار NFT Rarible زمزمه کرد در 13 دسامبر، در پاسخ به اخباری مبنی بر اینکه ممکن است یک «فروشگاه اپلیکیشن ارزهای دیجیتال» ساخته شود، که آن را به یک «رقیب داغ» برای استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر تبدیل کرد.

اقدام اپل برای باز کردن اکوسیستم بخشی از اقداماتی است که به اصطلاح «دروازه‌بانان» را تنظیم می‌کند و به «طرف‌های ثالث اجازه می‌دهد تا با خدمات خود Gatekeeper همکاری کنند» تا اطمینان حاصل شود که پلتفرم‌ها به طور عادلانه کار می‌کنند. این پاسخی به قانون بازار دیجیتال اتحادیه اروپا است.

از ماه می 2023 اعمال خواهد شد و مشاغل باید تا سال 2024 کاملاً مطابقت داشته باشند.

اپل تعیین نکرده است که آیا باید از بخشی از قانون پیروی کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا سیستم های پرداخت جایگزین را در برنامه هایی نصب کنند که اپل با آنها درگیر نیست. انطباق می تواند سیستم های پرداخت را برای اجازه ارزهای دیجیتال باز کند.

مطالب مرتبط: LBRY ادعا می کند که اپل در بحبوحه همه گیری COVID-19 آن را مجبور به سانسور برخی شرایط کرده است

اپل در حال بررسی تحمیل الزامات امنیتی بر روی نرم افزارهای خارج از فروشگاه، مانند تأیید صحت از اپل است تا از کاربران در برابر برنامه های ناامن محافظت کند.

تغییرات اپل در یک اکوسیستم بسته فقط در اتحادیه اروپا اعمال می شود و سایر مناطق قوانین مشابهی را تصویب می کنند، مانند قانون بازارهای برنامه باز که توسط سناتورهای مارشا بلکبرن و ریچارد بلومنتال به کنگره ایالات متحده پیشنهاد شده است.نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا