🚨 اخبار ارز دیجیتال

ممنوعیت اپل برای پرداخت های خارجی تایید شد زیرا غیرقانونی است، NFT ها و ارزهای دیجیتال احتمالا برنده می شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تا زمانی که اپل درخواست تجدید نظر کند و حکم لغو نشود، توسعه دهندگان می توانند کاربران برنامه را برای خرید به سیستم خود هدایت کنند.

دادگاهی در کالیفرنیا دریافت که اپل با ممنوعیت توسعه دهندگان اپلیکیشن از استفاده از روش های پرداخت درون برنامه ای جایگزین به غیر از روش های خود، از جمله کارمزد ۳۰ درصد، قانون رقابت این ایالت را نقض کرده است.

این تصمیم می‌تواند راه را برای پروژه‌های ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) هموار کند تا قابلیت‌های بیشتری را به برنامه‌های iOS خود اضافه کنند.

حکم ۲۴ آوریل توسط دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای بخش نهم در دعوای حقوقی بین اپل، سازندگان بازی ویدیویی Fortnite و Epic Games صادر شد.

دادگاه حکم دادگاه بدوی را از سال ۲۰۲۱ تایید کرد و توضیح داد که بند ضد فرمان اپل به Epic آسیب می رساند.

مقررات ضد فرمان، سیاست اپل است که بیان می کند توسعه دهندگان iOS نمی توانند با روش های پرداخت خارج از برنامه از طریق مکانیسم های خاصی مانند پیوندهای درون برنامه ارتباط برقرار کنند.

دادگاه توضیح داد که این سیاست هزینه برنامه های زیرمجموعه Epic را که در اپ استور اپل باقی می ماند، افزایش داد و از تبدیل شدن سایر کاربران برنامه به مصرف کنندگان Epic Games جلوگیری کرد.

تیم سوئینی، بنیانگذار و مدیر عامل Epic Games در ۲۴ آوریل توییت کرد که این حکم با اجازه دادن به مشتریان برای هدایت به راه‌حل‌های پرداخت جایگزین، «توسعه‌دهندگان iOS را آزاد می‌کند».

دادگاه در مورد اکثر مسائل به نفع اپل رای داد، اما این شرکت استدلال کرد که بند ضد فرمان نباید در مورد Epic Games اعمال شود، زیرا حساب توسعه دهنده iOS اپیک گیمز را در آگوست ۲۰۲۰ فسخ کرد. پذیرفته نشد.

دادگاه حکم داد که اپیک گیمز پس از آن با استفاده از «تست اتصال به اینترنت» در دعاوی رقبا و «تست تعادل» دعاوی حقوقی مصرف‌کننده، درآمد بیشتری به غیر از سیاست اپل به دست آورده است و بند ضد فرمان را «ناعادلانه» تشخیص داد. مطابق با هر دو تست

دادگاه تخلفات ضد فرمان اپل را از زاویه دوم بررسی کرد و حکم داد که اگر مصرف کنندگان به دلیل نرخ کمیسیون بسیار پایین ۱۲ درصد در مقایسه با ۳۰ درصد اپل شناخته می شدند، مستقیماً به Epic Games سرازیر می شدند.

«اگر مصرف‌کنندگان در مورد قیمت‌های پایین برنامه‌ها که توسط هزینه‌های توسعه‌دهنده پایین فعال می‌شود، یاد بگیرند و بتوانند پلتفرم‌ها را جایگزین آن قیمت‌های پایین کنند، این کار را انجام خواهند داد، به این معنی که فروشگاه Epic Games درآمد بیشتری ایجاد خواهد کرد.

اگر اپل به این حکم اعتراض نکند، مشمول «مالیات» ۳۰ درصدی اپل نخواهد بود، که می‌تواند رویه قضایی ایجاد کند که به نفع سازندگان ارزهای دیجیتال و برنامه‌های توکن غیرقابل تعویض باشد.

مربوط: کیف پول Robinhood در iOS منتشر شد، پشتیبانی از اندروید همچنان ادامه دارد

Uniswap، یک صرافی غیرمتمرکز، یکی از آخرین پروژه های ارزهای دیجیتال است که علیرغم توقف اولیه اپل در راه اندازی در ماه مارس، وارد اپ استور شده است.

تقریباً دو ماه پیش، اتحادیه اروپا قوانین ضد انحصار جدیدی وضع کرد. این امر مستلزم آن است که اپل به فروشگاه های برنامه شخص ثالث روی دستگاه های خود اجازه دهد، که به مصرف کنندگان اجازه می دهد از هزینه ۳۰ درصدی اپل اجتناب کنند.

اما در ماه دسامبر، اپل تراکنش‌های NFT ارسال شده در کیف پول خودسرانه کوین‌بیس را خراب کرد و ادعا کرد که این حق را دارد که «۳۰ درصد از قبوض بنزین را از طریق خریدهای درون‌برنامه جمع‌آوری کند».

مجله: چرا به انجمن بازی های بلاکچین بپیوندید تا سرگرم شوید، درآمد کسب کنید و بازی های بهتری بسازید؟نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا