🚨 اخبار ارز دیجیتال

اپل سیستم GPT AI خود را دارد، اما هیچ برنامه مشخصی برای انتشار عمومی ندارد: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گزارش شده است که شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، یک سیستم GPT داخلی را در زیرساخت گوگل برای کارمندان خود توسعه داده است.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال کار بر روی مدل هوش مصنوعی (AI) ترانسفورماتور پیش‌آموزشی (GPT) خود است. با این حال، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این شرکت قصد دارد آن را برای عموم منتشر کند، وجود ندارد.

بلومبرگ در ۱۹ جولای گزارش داد که سیستم GPT داخلی اپل “آژاکس” نام دارد. گفته می شود که شبیه به ChatGPT OpenAI و Bard گوگل است.

اپل مدت‌هاست که به تولید محصولات در باغ‌های دیواری خود شهرت دارد. همانطور که بلومبرگ گزارش می دهد که “Ajax” توسط برخی مهندسان “Apple GPT” نامیده شده است، می تواند یک محصول مصرفی باشد، اما زیرساخت فعلی آن می تواند مشکلاتی ایجاد کند. ماهیت دارد.

اپل نام رمز سیستم GPT را “Ajax” گذاشت، زیرا بر روی Google Jax، یک چارچوب یادگیری ماشینی ساخته شده بود. همچنین گزارش شده است که در Google Cloud اجرا می شود، که می تواند توانایی اپل را برای گسترش مقرون به صرفه Ajax فراتر از آزمایش داخلی محدود کند.

سیستم هوش مصنوعی Bard گوگل یکی از رقبای اصلی در فضای فناوری هوش مصنوعی مولد مصرف کننده است که با رقابت مستقیم مایکروسافت و OpenAI در قالب BingAI و ChatGPT مواجه است. اما اپل تاکنون هیچ تمایلی برای رقابت در این عرصه نشان نداده است.

مربوط: متا و مایکروسافت از هوش مصنوعی منبع باز مدل Llama 2 رونمایی کردند

سابقه هوش مصنوعی اپل نشان دهنده تمرکز این شرکت بر حفظ حریم خصوصی در مورد فناوری یادگیری ماشینی است. به همین دلیل، بیشتر تلاش‌های این شرکت بر روی فناوری‌های هوش مصنوعی متمرکز است که می‌توانند با استفاده از پردازنده‌های داخلی به جای سرویس‌های مبتنی بر ابر اجرا شوند.

فناوری‌های ربات چت مانند ChatGPT معمولاً برای عملکرد به اتصال اینترنت نیاز دارند. در حالی که امکان اجرای چت بات ها بر روی معماری های مجزا مانند تراشه هوش مصنوعی آیفون وجود دارد، اندازه و قابلیت های مدل توسط سخت افزار دستگاه محدود شده است.

اما اگر اپل یک مدل GPT نسبتاً راحت را توسعه دهد که بتواند به طور مستقل بر روی سخت افزار آیفون اجرا شود، می تواند برای کاربرانی که به حفظ حریم خصوصی نسبت به ویژگی های مکالمه داخلی مدل بزرگتر مبتنی بر ابر اهمیت می دهند، موهبتی باشد. مصرف کنندگانی که خواهان حفظ حریم خصوصی به عنوان پیش فرض هستند بیشترین سود را خواهند برد.

این همچنین ممکن است برخی از مشکلات بارز چت ربات های مبتنی بر GPT را حل یا کاهش دهد. به عنوان مثال، ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال که بر پایه فناوری GPT ساخته شده‌اند، در حال حاضر دچار توهم هستند. از نظر فنی، این بدان معنی است که حتی زمانی که هیچ پاسخ واقعی پیدا نمی شود، امکان فریب دادن وجود دارد.

چت ربات های از پیش آموزش دیده ای که به مجموعه داده های تنظیم شده توسط کاربر اشاره می کنند و می توانند به طور مستقل روی آیفون اجرا شوند، داده های پر سر و صدا را برای ربات های معاملاتی از جمله کلیدهای کیف پول، اطلاعات شناسایی شخصی، سوابق تراکنش ها و غیره حذف می کنند.

علیرغم عدم نفوذ اپل در فضای چت بات، شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، یکی از تأثیرگذارترین شرکت ها در فضای هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی که به دوربین آیفون و مجموعه ویرایش عکس نیرو می دهد همچنان به روز است و تحقیقات اپل به طور پیوسته مقالات مهمی را در زمینه یادگیری ماشین منتشر می کند.

اخیراً «افراد» واقعی افراد مشهور و کارشناسان برجسته هوش مصنوعی نیز از طریق آزمایشگاه مخفی هوش مصنوعی شرکت فیلتر شده‌اند، از جمله ایان «GANfather» که اخیراً شرکت را ترک کرده و به Google DeepMind ملحق شده است. – شامل گودفلو و جان، رئیس فعلی هوش مصنوعی. . Giannandrea قبلاً جستجو در گوگل را رهبری می کرد.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا