🚨 اخبار ارز دیجیتال

اپل و گلدمن ساکس طرح‌های برنامه معاملاتی را لغو کردند: گزارش

برنامه های اولیه برای عرضه در سال ۲۰۲۲ بود، اما طبق گزارش ها، این پروژه سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی متوقف شد.

CNBC در ۱۹ سپتامبر به نقل از افراد آشنا با این برنامه ها گزارش داد که اپل و گلدمن ساکس برنامه های خود برای راه اندازی اپلیکیشن های معاملات آتی را کنار گذاشته اند.

این پروژه ابتدا قرار بود در سال ۲۰۲۲ به بهره برداری برسد، اما سال گذشته به دلیل بدتر شدن شرایط اقتصادی به تعویق افتاد زیرا افزایش نرخ بهره و فشارهای تورمی سرمایه گذاران را از دارایی های ریسکی دور کرد.

به گفته مردم، زیرساخت های این پروژه “بیشتر ساخته شده” و آماده آغاز به کار در صورت پیشبرد برنامه های اولیه اپل است. همچنین مشخص نیست که آیا گلدمن و اپل قصد داشتند معاملات آتی کریپتو را در برنامه قرار دهند یا خیر.

در طول همه‌گیری، اپل به دنبال تنوع بخشیدن به تجارت خود و ارائه راه‌حل‌های مالی به مشتریان آمریکایی بود و برای پیشبرد این تلاش با گلدمن ساکس شریک شد.

اپل با این بانک همکاری کرد تا اولین کارت اعتباری خود را در سال ۲۰۱۹ راه اندازی کند. در اوایل سال جاری، این غول فناوری ویژگی «اکنون بخر، بعداً پرداخت کن» را منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد خریدهای خود را به چهار پرداخت مساوی تقسیم کنند، بدون اینکه سود دریافت کنند.

چند هفته بعد، در ماه آوریل، این شرکت یک محصول دیگر تحت حمایت گلدمن ساکس را معرفی کرد: یک حساب پس انداز با بازده سالانه ۴.۱۵%. بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، سپرده های کاربران به حساب های پس انداز اپل بیش از ۱۰ میلیارد دلار بوده است. با این حال، این مشارکت بدون چالش نبود. طبق گزارش ها، گلدمن ساکس در مدیریت کارت اعتباری اپل با مشکلات مالی مواجه شد و میانگین هزینه جذب مشتری ۳۵۰ دلار بود.

حرکت اپل به سمت خدمات مالی حرکت غیرعادی نیست. ایلان ماسک پس از خرید ایکس (توئیتر سابق)، برنامه‌های خود را برای تبدیل این شبکه اجتماعی به «برنامه‌ای برای همه چیز» با خدمات مالی تعبیه‌شده در پلتفرم فاش کرد. ماسک گفت که در ماه‌های آینده، کاربران می‌توانند «کل دنیای مالی» خود را روی X انجام دهند.

به نظر می رسد طرح آقای ماسک رو به جلو است. رگولاتورهای رود آیلند در ۳۰ آگوست مجوز دستگاه انتقال ارز را به شرکت X اعطا کردند که گامی رو به جلو در گسترش این شرکت در خدمات مالی است. این مجوز برای شرکت‌هایی که خدمات مالی را از طرف کاربران ارائه می‌کنند، از جمله دارایی‌های فیات و کریپتو ضروری است. در نتیجه مجوز، X می‌تواند ارز دیجیتال را ذخیره، انتقال و مبادله کند. مجوزهای انتقال پول نیز برای X در آریزونا، جورجیا، مریلند، میشیگان، می سی سی پی، میسوری و نیوهمپشایر صادر شد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا