اخبار ارز دیجیتال

اپل به دلیل ترس از درز اطلاعات، کارمندان خود را از استفاده از ChatGPT منع می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اسناد داخلی این غول فناوری می گوید که کارمندان را از استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی خارجی در حالی که فناوری هوش مصنوعی خود را توسعه می دهد، محدود می کند.

غول فناوری بزرگ اپل استفاده داخلی خود از چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) خود، ChatGPT را به دلیل نگرانی از به خطر افتادن داده های حساس محدود کرده است.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که یک سند داخلی به کارمندان اپل استفاده از ChatGPT و ابزارهای مشابه هوش مصنوعی تحت حمایت مایکروسافت را در زمانی که این شرکت در حال توسعه فناوری هوش مصنوعی خود بود، ممنوع کرده است.

بر اساس این سند، توسعه دهندگان آیفون نگران هستند که کارمندان از این برنامه استفاده کنند و اطلاعات حساس شرکت را در معرض دید قرار دهند.

او همچنین به محدودیت‌هایی در ابزار هوش مصنوعی Copilot GitHub اشاره کرد، برنامه‌ای که نوشتن کد نرم‌افزار را خودکار می‌کند. غول فناوری رقیب مایکروسافت مالک Copilot است.

Cointelegraph برای نظر بیشتر با اپل تماس گرفته است.

این ممنوعیت داخلی پس از عرضه برنامه ChatGPT برای iOS در فروشگاه اپل در 18 می انجام شد.

این برنامه جدید در حال حاضر برای کاربران آیفون و آیپد در ایالات متحده در دسترس است و برنامه‌هایی برای گسترش آن در کشورهای دیگر «در هفته‌های آینده» و نسخه اندروید «به‌زودی» در دسترس است.

مربوط: آیا ChatGPT پادشاه است؟ چت ربات برتر هوش مصنوعی چگونه در یک آزمایش میدانی عمل کرد

در کنار اپل، سایر شرکت های بزرگ نیز استفاده داخلی خود از ChatGPT را محدود کرده اند. در 2 می، سامسونگ یادداشتی را برای کارمندان ارسال کرد که در آن استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT ممنوع شد.

در مورد سامسونگ، این سیاست به دنبال اتفاقی بود که در آن کارکنان سامسونگ “کد حساس” را در پلتفرم آپلود کردند.

سامسونگ به کارمندانی که از چنین برنامه‌هایی در دستگاه‌های شخصی خود استفاده می‌کنند دستور داده است که اطلاعات شرکت را آپلود نکنند یا “اقدامات انضباطی، از جمله فسخ” را انجام ندهند.

علاوه بر سامسونگ و اپل، شرکت هایی مانند JP Morgan، Bank of America، Goldman Sachs و Citigroup نیز استفاده داخلی خود از ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT را ممنوع کرده اند.

بسیاری از شرکت هایی که استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی را توسط کارمندان خود ممنوع کرده اند نیز در حال توسعه برنامه های کاربردی خود هستند. در اوایل ماه مه، تیم کوک، مدیر اجرایی اپل، گفت که این شرکت قصد دارد هوش مصنوعی را در تمام محصولات خود “بافته” کند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا