اخبار ارز دیجیتال

بانک ANZ پرونده استفاده از CBDC استرالیا را برای تسهیل تجارت اعتبار کربن تکمیل می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اولین استیبل کوین با پشتوانه دلار استرالیا با پشتیبانی CBDC استرالیا برای تجارت اعتبارات کربن با Grollo Carbon Ventures استفاده شد.

گروه بانکی استرالیا و نیوزلند (ANZ) یک مورد استفاده با ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را در یک پروژه آزمایشی که توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقات مشترک برای تامین مالی دیجیتال انجام شده است، تکمیل کرده است. ANZ با Grollo Carbon Ventures (GCV) برای تجارت اعتبارات کربن شریک شد.

ANZ واحد اعتباری کربن استرالیا (ACCU) را توکن کرد و GCV از استیبل کوین A$DC خود برای تجارت اعتبار کربن در یک بلاک چین بدون مجوز عمومی استفاده کرد. بانک گفت که تسویه حساب “در زمان واقعی از طریق قرارداد هوشمند ANZ انجام شده است.” CBDC استرالیا برای پشتیبانی از A$DC استفاده شد. نایجل دابسون، رئیس خدمات بانکی ANZ گفت:

اعمال توکن سازی در بازارهای کربن پتانسیل بهبود کارایی و شفافیت، کاهش ریسک، حفظ ویژگی های منحصر به فرد پروژه های اساسی و تشویق سرمایه گذاری در راه حل های آب و هوایی را دارد.

این اولین مورد از سه مورد استفاده آزمایشی CBDC استرالیا بود که ANZ در آن شرکت می کند. همچنین در پرونده استفاده از پرداخت‌های آفلاین و پرداخت‌های صندوق بازنشستگی، یکی از ۱۴ پروژه مورد استفاده اعلام شده توسط RBA در ماه مارس، مشارکت خواهد داشت. علاوه بر این سه پروژه، ANZ در توزیع CBDC نیز مشارکت خواهد داشت.

مطالب مرتبط: داووس: قرار دادن اعتبارات کربن در بلاک چین به تنهایی مشکل را حل نمی کند

A$DC در مارس ۲۰۲۲ به عنوان اولین استیبل کوین مبتنی بر دلار استرالیا راه اندازی خواهد شد. در معامله ACCU بین Victor Smorgon Group و Zerocap در ماه ژوئن استفاده شد.

دومین استیبل کوین صادر شده توسط یک بانک استرالیایی AUDN بود که توسط بانک ملی استرالیا به طور خاص با در نظر گرفتن تجارت اعتبار کربن صادر شد. این سکه در اولین تراکنش بین مرزی استیبل کوین در ماه مارس استفاده شد.

سناتور استرالیایی اندرو براگ در ماه مارس قانون تنظیم استیبل کوین ها و خدمات ارزهای دیجیتال را به عنوان یک لایحه خصوصی (که توسط وزرای دولت معرفی نشده بود) معرفی کرد. RBA یک کاغذ سفید در مورد استیبل کوین ها و مقررات آنها در دسامبر منتشر کرد.

مجله: مصرف کنندگان سبز شفافیت زنجیره تامین بلاک چین را می خواهندنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا