اخبار ارز دیجیتال

AnubisDAO’s 13.5K ETH Lag Pull Money with Tornado Cash تمام شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تقریباً دو سال بعد، ۱۳۵۵۶ ETH سرقت شده (به ارزش حدود ۶۰ میلیون دلار) در زمان نگارش این مقاله به ۲۶.۲ میلیون دلار رسید.

تقریباً دو سال پس از آن که AnubisDAO، یک پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi) با الهام از سگ ها، نزدیک به ۶۰ میلیون دلار در اتر (ETH) به سرقت رفت، وجوه دزدیده شده با استفاده از مزرعه برنج Tornado Cash از بین رفت.

در اکتبر ۲۰۲۱، AnubisDAO 13556 ETH از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال روندهای قبلی Dogecoin (DOGE) جمع آوری کرد. با این حال، تقریباً ۲۰ ساعت پس از شروع سرمایه گذاری، وجوه به آدرس دیگری ارسال شد و سرمایه گذار بلافاصله متحمل ضرر شد.

بین ۱۵ و ۱۶ ژوئیه، وجوه غیرقانونی از طریق Tornado Cash، یک پروتکل غیرمتمرکز که امکان تراکنش های خصوصی را فراهم می کند، منتقل شد. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، فردی با ۱۳۵۵۶ ETH تقسیم شده و وجوه خود را بیش از ۱۰۰ ETH در هر تراکنش منتقل می کند.

بخشی از تاریخچه معاملات صندوق عقب نشینی AnubisDAO. منبع: etherscan.io

این اطلاعات توسط محقق بلاک چین PeckShield در زمانی که ۱۳۵۵۶ ETH حدود ۶۰ میلیون دلار ارزش داشت به ما ارائه کرد. تقریباً دو سال می گذرد و در زمان نگارش این مقاله، وجوه سرقت شده تقریباً به ۲۶.۲ میلیون رسیده است.

از آنجایی که سرمایه گذاران فریب خورده می بینند که پولشان به ورطه فرو رفته است، به سناریویی خوش بین هستند که در آن پس از بازگشت بازار نزولی، بعید است پول خود را پس بگیرند. به این ترتیب، به سرمایه گذاران توصیه می شود قبل از هر گونه سرمایه گذاری، پروژه و بنیانگذاران آن را به طور کامل تحقیق کنند.

مربوط: کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ۷۷ درصد کاهش یافته است، اما این سوء استفاده در حال بازگشت بزرگی است

پروتکل وام دهی Geist Finance به دلیل ضررهای اکسپلویت چند زنجیره ای برای همیشه تعطیل شده است. آخرین پست تایید می کند که تیم برنامه ای برای از سرگیری وام دادن به Geist ندارد.

پیچیدگی‌های فنی موجود، از سرگیری وام‌دهی را برای Geist Finance غیرممکن می‌سازد. انجام این کار بدهی های بدی را برای دارندگان سکه های غیر چند زنجیره ای مانند Magic Internet Money (MIM) و Fantom (FTM) ایجاد می کند.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشدنویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا