🚨 اخبار ارز دیجیتال

اندیشکده هشدار می دهد که قانون محدودیت های ضد تیک تاک می تواند با ارزهای دیجیتال و موارد دیگر مخالفت کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کارشناسان حدس می زنند که در صورت تصویب این قانون چگونه می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد و تهدیدهای بالقوه برای فناوری مورد علاقه ما را آشکار کند.

مرکز فکر کوین در یک پست وبلاگی هشدار داد که قانون محدود، یک لایحه دو حزبی که در اوایل ماه جاری در سنای ایالات متحده معرفی شد، می تواند به طور گسترده به روش های غیرمنتظره از جمله تهدید ارزهای دیجیتال اعمال شود.

این لایحه که به طور رسمی به عنوان “قانون محدود کردن وقوع تهدیدات امنیتی که فناوری های اطلاعات و ارتباطات را به خطر می اندازد” و به طور غیررسمی به عنوان ممنوعیت TikTok شناخته می شود، به برنامه چینی TikTok اجازه می دهد تا در بحبوحه سوء ظن به جمع آوری داده ها معرفی شود. دولت چین

این قانون به وزارت بازرگانی این اجازه را می‌دهد که «بررسی، جلوگیری و کاهش اطلاعات، ارتباطات و تراکنش‌های فناوری که قدرت‌های بی‌رویه جدیدی را برای مقابله با تهدیدهای مداوم ایجاد می‌کنند، کاهش دهد.

بر اساس عنوان ۱۵ قانون مقررات فدرال، دشمنان خارجی ایالات متحده چین (از جمله هنگ کنگ)، کوبا، ایران، کره شمالی، روسیه و رژیم مادورو در ونزوئلا هستند.

مطالب مرتبط: پیام‌رسانی بلاک چین جایگزین تلگرام و Discord خواهد شد

به گزارش کوین سنتر، این لایحه از نظر مفهومی شبیه به قانون اختیارات اقتصادی اضطراری بین‌المللی است که به دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری (OFAC) اجازه می‌دهد معاملات بین آمریکایی‌ها و افراد تحریم‌شده را مسدود کند. مرکز کوین با اشاره به تایید قراردادهای هوشمند غیرقابل تغییر تورنادو کش توسط OFAC به عنوان سوء استفاده از قوانین منع برخی فناوری ها، نگرانی های زیر را بیان کرد:

«قانون محدود کردن قدرتی فراگیر با چک‌های کم ایجاد می‌کند که تقریباً هر چیزی را که مربوط به «دشمنان خارجی» باشد ممنوع می‌کند.»

نه تنها این، بلکه اعمال قانون RESTRICT آسان‌تر و به چالش کشیدن سخت‌تر خواهد بود. Coincenter گفت: “تأثیر بالقوه بر فضای ارزهای دیجیتال را نمی توان نادیده گرفت.”

این لایحه ۲۰ سال زندان و ۲۵۰ هزار دلار جریمه در نظر گرفته است. کارشناسان حقوقی می گویند که این قانون یک اصطلاح مبهم است و می تواند برای محدود کردن فناوری های مختلف مانند شبکه های خصوصی مجازی و VPN استفاده شود. مارک وارنر، دموکرات، نویسنده اصلی این لایحه، گفت:

ما به یک رویکرد جامع و مبتنی بر ریسک نیاز داریم تا به طور فعال به منابع فناوری‌های بالقوه خطرناک قبل از اینکه در ایالات متحده جای پایی پیدا کنند، رسیدگی کنیم.»

کریستن گیلیبراند، نویسنده مشترک قانون نوآوری مالی مسئول با سینتیا لومیس، یکی از حامیان این لایحه است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ شده اندنویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا