اخبار ارز دیجیتال

توسعه‌دهنده کریپتو ناشناس در زندان است – و به زودی در زندان خواهد بود

کاربران می خواهند هویت توسعه دهندگان بازی هایی را که بازی می کنند بدانند. و به زودی، قانونگذاران احتمالاً چنین افشاگری هایی را در قانون خواهند نوشت.

در چند ماه پس از راه اندازی اولین عنوان آزمایشی شرکت من، Cyberstella، تعداد بازدیدکنندگان از پروفایل شخصی لینکدین من به میزان خیره کننده 300 درصد افزایش یافت. این موضوع در مورد روند رو به افزایش توسعه‌دهندگان ناشناس که در تمام جوامع Web3 ظاهر می‌شوند، ارسال هرزنامه به کاربران با فرصت‌های سرمایه‌گذاری، و سپس ناپدید شدن از روی زمین به ما می‌گوید؟

خب، به اصطلاح، این مشکلی را برای توسعه دهندگان رمزنگاری ناشناس ایجاد می کند که فکر می کنند هرگز چهره خود را در جایی که پول است قرار نخواهند داد.

اصل اساسی پشت سرمایه گذاری در رمزارز یک فرآیند دو مرحله ای است. توکن های بومی برای پروژه صادر کنید، از آن برای کسب سود استفاده کنید و در توسعه خود پروژه سرمایه گذاری مجدد کنید. این یک راه آسان و مستقیم برای سازندگان برای جمع‌آوری سرمایه و ادامه کار است و به حامیان این امکان را می‌دهد تا از توکن‌ها در یک محیط مایع سود ببرند، فقط با احساس عضوی از جامعه توسعه‌دهنده. بدون آن، پروژه موفق خواهد شد. البته این مدل محتوای و فرصت های رشد بسیار کمی را نشان می دهد. این بدان معناست که روندهای کلان رمزنگاری می توانند از قیمت توکن های بومی استفاده کنند.

وقتی موراساکی، یک استودیوی بازی سازی که عناوین غیرمتمرکز را بر روی بلاک چین که من یکی از بنیانگذارانش بودم می سازد، اولین پروژه خود را اعلام کرد، تصمیم گرفتم این کار را نکنم. یکی از آنها توسعه دهنده GameFi. قرار بود چهره و نامم را درست در کنار موراساکی و سایبرستلا بگذارم زیرا به آینده چیزی که می‌سازیم ایمان دارم.

مربوط: 90 درصد پروژه های GameFi شهرت صنعت را از بین می برد

با نگاه کردن به داده های لینکدین، حق با من بود.

مردم هدایت من می خواهم قبل از امضای پول درباره هویت بنیانگذار یا توسعه دهنده اطلاعات بیشتری کسب کنم. با این حال، کلاهبرداران موفق شده اند برخی از جامعه GameFi را وادار کنند که برخلاف آنچه که تقریباً در هر سناریو دیگری انجام می دهند، بر خلاف منافع آنها عمل کنند. و هنگامی که تقلب در یک جامعه به پایان می رسد، آنها به جامعه بعدی می روند. به هر حال، هیچ کس نمی داند آنها چه کسانی هستند، بنابراین شروع دوباره با یک مخاطب جدید آسان است. این چرخه بارها و بارها تکرار می شود و شهرت فضا همچنان رو به زوال است. این یک وضعیت باخت و باخت واقعی برای همه افراد درگیر است، به جز برای کلاهبردار ناشناس.

در پوکر، شرط‌بندی کور به این اطلاق می‌شود که قبل از اینکه فرصتی برای دیدن کارت داشته باشید، باید یک کارت را «کوکورانه» کنار بگذارید. سپس هر بازیکن همان کار را انجام می‌دهد، بدون اینکه بداند کارت‌ها چیست، تا می‌کنند، فرا می‌خوانند یا بالا می‌برند. شرط بندی یا آنچه خواهد بود. همه از قوانین و شرایط در چنین سناریوهایی آگاه هستند. یعنی ما معتقدیم که بازیکنان دیگر همه چیز روی میز را نخواهند گرفت و فرار می کنند. در GameFi، این اغلب اتفاق می افتد.

اینجاست که چرا لحظه محاسبه آنها از آنچه ما فکر می کنیم نزدیکتر است.

وقتی آنها نام، چهره و هویت واقعی خود را به روشی قابل تأیید نشان نمی دهند، همیشه اولین پرچم قرمز است. این نباید شامل حجم عظیمی از قطعات متحرک باشد، نباید پر از چیزهای نامفهوم و اصطلاحات تخصصی باشد، بلکه باید همان چیزی باشد که پروژه است و هدف آن انجام آن ماه ها و سال های آینده است. اگر نمی توانید یک نقشه راه پیدا کنید، این یک پرچم قرمز بزرگ دیگر است. قراردادهای هوشمند چطور؟شما هستید نیاز قراردادهای هوشمند را به کار بگیرید تا در واقع به وعده ها عمل کنید. در غیر این صورت، ضربه 3 است.

مربوط: توسعه دهندگان GameFi ممکن است با جریمه ها و سختی های سنگینی روبرو شوند

جامعه بخش بزرگی از هر پروژه Web3 است و هر کسی که در مورد ساخت و تکامل در این فضا جدی است. اگر پروژه کلاهبردار بالقوه شما با افتخار دارای 50000 عضو در تلگرام و دیسکورد است اما به نظر می رسد فقط 5 یا 10 نفر در هر لحظه آنلاین هستند، یک پرچم قرمز بزرگ و واضح دیگر ممکن است به شما خیره شده باشد.

در نهایت، امیدواری بیش از حد نشانه بزرگی است که نشان می‌دهد چیزی در جایی آنطور که باید بررسی نمی‌شود. چگونه یک مالک پروژه می‌تواند یک عنوان AAA با کیفیت فوق‌العاده را در توسعه تبلیغ کند، بدون اینکه بودجه زیادی جمع‌آوری کند و دائماً ضرب‌الاجل‌های نقشه راه را بعد از ضرب‌الاجل‌ها دنبال کند؟ ساده‌ترین راه برای یافتن و وحشتناک‌ترین راه.

حقیقت این است که بیشتر سازندگان ناشناس نیازی ندارند که واقعاً برای موفقیت پروژه خود تلاش کنند، بنابراین ممکن است به محض جمع‌آوری پول کافی آماده فرار باشند. می‌توانید برای تقویت نمایه و جایگاه خود در رسانه‌های اجتماعی یک ربات بخرید، برای حفظ ظاهر اجتماعی فعال در تلگرام و دیسکورد، یک پنی به شیلر بپردازید و کار را انجام دهید.

این خبر خوب است. در چند سال گذشته، کلاهبرداران ارزهای دیجیتال با 18 ماه، 15 سال، 115 سال و حتی 40000 سال زندان مواجه شده اند. بله واقعا 40000 کشف کلاهبرداران بسیار آسان است و حکم آنها در صورت دستگیری آنقدر آسان است که مردم نسبت به واقعیت کلاهبرداری های GameFi عاقل شده اند و توسعه دهندگان ناشناس به 40000 سال زندان محکوم شده اند. امیدوارم متوجه شده باشید که لیاقت هیچ چیز را ندارید.

می 2023 سالی باشد که کلاهبرداران ناشناس ارزهای دیجیتال را به جای خود قرار دهد. ما را از جامعه ای که به آن افتخار می کنیم و حتی از پول سرمایه گذاران متعهدمان دورتر می کند.

شینوسوکه موراتا بنیانگذار موراساکی، یک شرکت سازنده بازی های بلاک چین. او در سال 2014 به شرکت ژاپنی Mitsui & Co ملحق شد و در مالزی، ونزوئلا و بولیوی به امور مالی خودرو و تجارت پرداخت. او Mitsui & Co را ترک کرد تا به یک استارتاپ سال دوم به نام Jiraffe به عنوان اولین نماینده فروش شرکت بپیوندد و بعداً به عنوان مدیر عملیاتی به باشگاه فوتبال بلژیک STVV پیوست و در ایجاد توکن های اجتماعی به باشگاه پیوست. موراساکی را در سال 2019 در هلند تأسیس کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Shinnosuke ‘Shin’ Murata

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا