اخبار ارز دیجیتال

Ankr Exploit Victim Group ادعا می کند شرکت فقط ۵۰ درصد را بازپرداخت می کند

این گروه ادعا می‌کند که مورد تبعیض قرار می‌گیرند زیرا آنها تامین‌کننده نقدینگی سکه‌های رقیب هستند.

این گروه که خود را “قربانی بهره برداری Ankr” می نامد، ادعا می کند که اعضای آن بیش از ۱۳۰۰۰ سکه مایع BNB به ارزش بیش از ۴ میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله را در نتیجه سوء استفاده ۲ دسامبر از دست داده اند، اما غرامت کافی دریافت نکرده اند. . توسط آنکر. بر اساس بیانیه ۱۹ ژانویه این گروه که توسط Cointelegraph دریافت شد، اعضای آسیب دیده ادعا کردند که تنها نیمی از مبلغی را که از دست داده بودند دریافت کرده اند. این گروه از Chanpeng Zhao (با نام مستعار “CZ”) از Binance خواست تا Ankr را برای آزاد کردن وجوه تحت فشار قرار دهد.

این گروه به طور خاص استدلال کرد که طرح بازپرداخت ارسال شده توسط Ankr در ۲۰ دسامبر برای ارائه دهندگان نقدینگی صرافی Wombat ناعادلانه بود. بر اساس این طرح، Ankr پیشنهاد کرده است “تا حدی زیان های ارائه دهنده نقدینگی stkBNB Wombat را پوشش دهد.” آنکر استدلال کرد که بازپرداخت کامل غیرمنصفانه خواهد بود زیرا “ماهیت مختلط نقدینگی” Wombat تعیین میزان ضرر را برای ارائه دهندگان نقدینگی دشوار می کند.

گروهی از قربانیان سوء استفاده از انکر اعتراف کردند که آنکر ۵۰ درصد از BNB از دست رفته در این حمله را جبران کرده است، اما ادعا کردند که باید ۱۰۰ درصد غرامت می کردند.

این گروه استدلال کرد که Ankr از پرداخت غرامت کامل امتناع کرد زیرا توکن‌های از دست رفته stkBNB و BNBx رقبای توکن ankrBNB خود آنکر بودند.

واضح است که تفکیک و تبعیض غیرقابل توجیه قربانیان وجود دارد. [a] از پروتکل‌های X آسیب‌دیده، تنها دو مورد از آنها (Stader و pSTAKE)، که رقبای مستقیم Ankr هستند، تأیید کرده‌اند که کاربران به‌عنوان قربانی مورد تبعیض قرار می‌گیرند. ”

آنها با استناد به توییت ZachXBT ادعا کردند که Ankr توانایی جبران کامل آنها را دارد. بهبود یافت ۱۵۵۹ ETH (به ارزش حدود ۲.۴ میلیون دلار در زمان نگارش) از Huobi Global پس از تلاش مهاجمان برای نقد کردن آن به سرقت رفت.

مربوط: Uniswap راه اندازی در زنجیره BNB را در نظر می گیرد

تیم Ankr به این اتهامات از طریق ایمیلی در ۲۵ ژانویه که به Cointelegraph ارسال شد، پاسخ داد. مقامات Ankr در ایمیلی گفتند که طرح بازپرداخت برای تامین کننده نقدینگی Wombat “بیش از حد سخاوتمندانه” است. از دیدگاه این شرکت، بسیاری از ضررهای stkBNB و BNBx در Wombat به دلیل مدیریت ریسک ضعیف این پروتکل‌های سهامداری رقیب و کمبود نقدینگی در Wombat بود.

“با مشوق‌های Stader و pStake، ۵۰٪ از کل استیکینگ مایع BNBx و stkBNB به طور انحصاری بر روی Wombat انجام شد. این نشان‌دهنده یک خطر تمرکز واضح است.[…]انکر نمی تواند مسئول عدم مدیریت ریسک سایر استخرها باشد. برای قرار دادن آن در چارچوب، آنکر به استخر Wombat بیش از چهار برابر aBNBc TVL که در Wombat داشت، پرداخت کرد.

این تیم در ادامه استدلال کرد که منتقدان این طرح “جریان پول” را که منجر به از دست دادن وجوه شد، درک نکردند و اظهار داشتند:

ما باید بفهمیم چه اتفاقی افتاده و جریان پول را دنبال کنیم. سپس BNBx و stkBNB را در سایر DEXهایی که BNB نقدینگی بالاتری دارد فروختم.[…]عده ای از این داستان پول درآوردند. ”

تیم Ankr همچنین ادعا می کند که وجوه کافی برای جبران خسارت کاربران را بازیابی نکرده است و اظهار داشت که “تحقیقات جنایی برای بازیابی برخی از وجوه در حال انجام است و مبلغی که معتقد است قابل بازیابی است پرداخت شده است. این مبلغ به میزان قابل توجهی کمتر از آنچه ما برای آن پرداخت کردیم است. او گفت.

پروتکل Ankr BNB staking در ۲ دسامبر ۲۰۲۲ هک شد و به مهاجمان این امکان را داد که از این حمله ۵ میلیون دلار ارز دیجیتال دریافت کنند. در ۲۱ دسامبر، این شرکت اعلام کرد که این حمله توسط یک کارمند سابق انجام شده است. در همان اطلاعیه، این شرکت متعهد شد که اقدامات امنیتی خود را تشدید کند و به قربانیان بازپرداخت کند.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا