اخبار ارز دیجیتال

Ankr 15 میلیون دلار را برای استفاده در سطح کاربر اختصاص می دهد زیرا استیبل کوین Helio پس از بهره برداری بازیابی می شود

پروتکل Helio دارای مقدار کل قفل شده تقریباً بود. 90 میلیون دلار قبل از حادثه.

طبق یک پست توییتر به تاریخ 7 دسامبر، Helio، پروتکل استیبل کوین که استیبل کوین HAY وابسته به دلار را صادر می کند. گفت این شرکت تاکنون 3 میلیون دلار بدهی بد HAY را در بازار آزاد بازخرید کرده است. روز قبل، پلتفرم بلاک چین Ankr گفت ما قصد داریم 15 میلیون دلار برای بازپرداخت بدهی های بد ناشی از سوء استفاده های اخیر و در نتیجه توزیع بیش از حد HAY اختصاص دهیم.

در دوم دسامبر، مجموعه‌ای از حوادث به ظاهر نامرتبط رخ داد که در آن هکرها آسیب‌پذیری‌ها را در کد قرارداد هوشمند Ankr دستکاری کردند تا پس از ارتقای فنی، کلیدهای خصوصی را به خطر بیاندازند. در نتیجه، هکرها 20 تریلیون توکن Ankr Reward Bearing Staked BNB (aBNBc) را منتشر کردند که به توکن های BNB (BNB) متصل شده بودند، اما با کاهش قیمت aBNBc از حدود 300 دلار به کمتر از 2 دلار، آنها دور انداخته شدند.

اما پس از آن، یک معامله گر از قیمت هایی که ادعا می شود با کدهای سخت بین aBNBc و BNB در پروتکل Helio بسته شده بود، استفاده کرد. این معامله گر 183,885 aBNBc را تنها با 10 BNB خرید، 16 میلیون HAY را به عنوان وثیقه وام گرفت، آن را به مبلغ 15.5 میلیون دلار به دلار بایننس مبادله کرد و 5209 برابر سرمایه اصلی خود سود کرد.

پس از این اکسپلویت، HAY میخ خود را از دست داد و قبل از بازیابی بیشتر زیان های خود، به 0.20 دلار در هر سکه سقوط کرد و در حال حاضر در زمان انتشار 0.96 دلار معامله می شود. مدت کوتاهی پس از این حادثه، تیم Helio گفت که مازاد HAY را دوباره خریداری کرده و آن را به آدرس سوختگی ارسال خواهد کرد. در ابتدا، کاربران توانستند با سپرده گذاری 152 درصد از BNB به عنوان وثیقه، HAY ایجاد کنند. در مجموع حدود 90 میلیون دلار قبل از حادثه در این پروتکل قفل شده بود.نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا