اخبار ارز دیجیتال

مروری بر متاورس در سال ۲۰۲۲

پذیرش Metaverse در سال ۲۰۲۲ کند شده است، اما اشتیاق سرمایه گذاران و توسعه دهندگان همچنان وجود دارد. این یک مرور کلی از ۱۲ ماه گذشته برای این فناوری است.

سال ۲۰۲۲ که به عنوان یکی از پرتلاطم‌ترین سال‌ها برای صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین شناخته می‌شود، سالی فعال برای متاورس باقی می‌ماند. طبق گزارش مک کینزی، تنها با بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در نیمه اول سال جاری، این صنعت به هیچ وجه شکسته نشده است.

برخی از مهم‌ترین مشارکت‌ها تا به امروز در طول سال ۲۰۲۲ شکل گرفته‌اند، و حتی برخی از مؤسسات غیرمنتظره، مانند JP Morgan، علی‌رغم بیزاری ضرب المثلی خود از مفهوم تمرکززدایی مزرعه برنج، انقلاب Web3 را پذیرفته‌اند.

در اینجا آنچه شما باید در مورد پیشرفت‌ها، پروژه‌ها و رویدادهای تاثیرگذار بدانید که متاورژن ۲۰۲۲ را شکل دادند، آورده شده است.

متاورس، اولین بار توسط نیل استیونسون در رمان علمی تخیلی خود در سال ۱۹۹۲ ساخته شد سقوط برف این جهان که به عنوان یک جهان تولید شده توسط رایانه قابل دسترسی از طریق عینک های بسیار تخصصی توصیف می شود، به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است که طیف گسترده ای از مفاهیم و فناوری ها را در خود جای داده است.

این فناوری‌های زیربنایی شامل بلاک چین، هوش مصنوعی (AI)، اینترنت اشیاء، واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی، و فضاهایی از برنامه‌های بازی گرفته تا املاک، مد و ابزارهای همکاری متقابل خواهد بود.

همه این عناصر با هم در متاورس به صورت متمرکز یا توزیع شده برای ایجاد محیطی از تعامل کاربر غنی در میان تعداد نامحدودی از کاربران شبیه سازی دنیای واقعی استفاده می شوند.

دو فرهنگ دیجیتال

شکاف بین پلتفرم‌های متاورس متمرکز و غیرمتمرکز در سال ۲۰۲۲ بیشتر خواهد شد و Sandbox و Decentraland تسلط قوی خود را در بازار مبتنی بر بلاک چین حفظ خواهند کرد. از سوی دیگر، دیدگاه متا و مایکروسافت برای ساختن دنیای دیجیتالی خود تحت کنترل خود، فاصله بین دو فرهنگ دیجیتال را برجسته کرده است.

Metaverse در شکل کنونی خود به دنیای دیجیتالی مرتبط است که با فناوری همهجانبه و اینترنت بدون توجه به فرهنگ دیجیتال قابل دسترسی است. تمام پیشرفت‌هایی که امروزه تجربه می‌شوند، «پیش متاورس» در نظر گرفته می‌شوند و گزارش اخیر گارتنر انتظار پذیرش جریان اصلی و بلوغ کامل فناوری را تا سال ۲۰۳۰ ندارد.

مطالب مرتبط: کدام افراد مشهور در سال ۲۰۲۲ به کریپتو پیوسته اند و چه کسانی آن را ترک کرده اند؟

با این وجود، موسسات و شرکت‌ها تشخیص می‌دهند که اگر می‌خواهند در سال‌های آینده رهبر مطمئنی در زمینه رقابتی بالا باشند، باید از هم‌اکنون شروع به استراتژی کنند.

غول تکنولوژی

فیس بوک در اکتبر ۲۰۲۱ به متا تغییر نام می دهد و تعهد خود را به حرکت رو به جلو از گذشته خود به عنوان یک شبکه رسانه اجتماعی و پذیرش دنیای جدید Web3 نشان می دهد. با این حال، علیرغم اعلام سرمایه گذاری سالانه ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلاری، این شرکت در سال ۲۰۲۲ زیان قابل توجهی را گزارش کرد که قیمت سهام آن پس از اعلام ۲۳.۶ درصد و در سال گذشته ۶۶.۲۹ درصد کاهش یافت. سقوط کرد و مطالعه زیان تجمعی را ثبت کرد ۹.۴۴ میلیارد دلار و بخش توسعه

مایکروسافت اوایل سال جاری اعلام کرد که شرکت بازی سازی اکتیویژن بلیزارد را به مبلغ ۶۹ میلیارد دلار خریداری کرده است. اکتیویژن بلیزارد یکی از بازیگران پیشرو در این صنعت است که دارای مجموعه رو به رشدی از بازی های ویدیویی AAA (با بودجه بالا، پرمخاطب) با نزدیک به ۴۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه است.

با این حال، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده یکی از مهم‌ترین اکتساب‌های فناوری در تاریخ را برای ترویج رقابت منصفانه در کنسول‌های بازی پیشرفته و خدمات اشتراک به چالش کشیده است و هنوز توسط قانون‌گذاران تحت نظارت است. من اینجا هستم.

انویدیا یک نسخه بتا از پلتفرم جدید ‘omniverse’ خود را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. پلتفرم همه کاره ما هر کسی را قادر می سازد تا برنامه های کاربردی متاورس بسازد. به عنوان مثال، هنرمندان می توانند از ابزارهای سه بعدی متعدد انتخاب کنند، توسعه دهندگان می توانند از هوش مصنوعی آموزش دیده در دنیای مجازی بهره ببرند، و شرکت ها می توانند شبیه سازی های دوقلوی دیجیتالی از فرآیندهای صنعتی بسازند.

موسسه مالی

موسسات مالی بزرگ در سال ۲۰۲۲ با مشارکت با برخی از قدرتمندترین پلتفرم های این فضا، حضور خود را در متاورژن گسترش داده اند.

در ماه فوریه، JP Morgan اولین بانک بزرگی بود که وارد Metaverse شد و پس از مشاهده این صنعت به عنوان یک فرصت بازار تریلیون دلاری، یک سالن مجازی در پلتفرم Decentraland مبتنی بر بلاک چین باز کرد.

در همان ماه، دیزنی انتصاب مدیر اجرایی جدیدی به نام مایک وایت را برای اولین بار در متاورس منصوب کرد. باب چاپک، مدیرعامل دیزنی، تعهد دیزنی به گسترش تخصص داستان گویی خود را به دنیای دیجیتال تایید کرده است. چاپک گفت: “ما این فرصت را داریم که این جهان ها را به هم متصل کنیم و یک الگوی کاملاً جدید برای نحوه تجربه و تعامل بینندگان با داستان های ما ایجاد کنیم.”

در ماه مارس، بانک HSBC و پلتفرم بازی مبتنی بر بلاک چین The Sandbox شراکت جدیدی را برای باز کردن فرصت‌های جدیدی برای جوامع مجازی جهانی که می‌توانند از طریق سرگرمی، بازی و محتوای تولید شده توسط کاربر به هم متصل شوند، اعلام کردند.

Standard Chartered همچنین در ماه آوریل با The Sandbox همکاری کرد تا تجربیات خلاقانه و نوآورانه جدیدی را به پایگاه مشتریان خود بیاورد. الکس منسون، رئیس SC Ventures در Standard Chartered، تأیید می کند:

در ماه ژوئن، شرکت نوآوری و طراحی Journey زنگ افتتاحیه را برای اولین بار در Metaverse در کنار نزدک به صدا درآورد و راه اندازی استودیوی جدید Metaverse را جشن گرفت و حمایت صنعت خاصی توسط بورس را نشان داد.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

مرکز ثبت Brønnøysund، یک آژانس دولتی نروژ، در اکتبر با Ernst & Young همکاری کرد تا یک دفتر مجازی در metaverse Decentraland افتتاح کند. مقامات نروژی چندین دفتر ثبت عمومی را در این کشور مدیریت می کنند و هدف از این حرکت تسهیل دسترسی کاربران به خدمات عمومی با پیش بینی استفاده گسترده از متاورس، به ویژه توسط جوانان است.

برند لوکس

این فناوری فرصتی عالی برای خرده فروشان اصلی (به ویژه کالاهای لوکس) فراهم کرده است تا با ایجاد فضای مجازی خود در متاورس، حضور خود را ایجاد کنند و بخش های جدیدی از بازار را جذب کنند.

برندهایی مانند Gucci، Louis Vuitton و Burberry همگی در دنیای متاورز ظاهر می شوند و مد از نظر حضور در این فضا از صنعت بازار لوکس پیشی گرفته است. گسترش این صنعت با افتتاحیه هفته مد Metaverse در Decentraland در ماه مارس بیشتر برجسته شد.

بازار مجازی املاک

روند نزولی امسال در فضای کریپتو در بازار املاک مجازی نیز منعکس شد. گزارش شده است که فروش زمین در ماه آگوست ۸۵ درصد کاهش یافته است و فروش از اوج ۱ میلیارد دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به حدود ۱۵۷ میلیون دلار در ماه اوت کاهش یافته است.

علیرغم اعداد منفی در سال جاری، انتظارات برای این بخش از Metaverse بسیار امیدوارکننده است، به خصوص در مقایسه با بازار املاک و مستغلات در دنیای واقعی. Chainalysis گزارش می دهد که قیمت زمین مجازی مبتنی بر بلاک چین از سال ۲۰۱۹ ۸۷۹ درصد افزایش یافته است، در حالی که قیمت املاک و مستغلات تنها ۳۹ درصد افزایش یافته است.

Decentraland، یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین، همچنان جایی است که بیشترین فعالیت ها در بازار املاک و مستغلات در حال انجام است، با رشد باورنکردنی در افق، همانطور که توسط سام همیلتون، مدیر خلاق بنیاد Decentraland تایید شده است.

زمانی که زمین را برای اولین بار فروختیم، همه چیز به ازای هر نفر ۲۰ دلار فروخته می شد.

این صنعت که یک کاربر ناشناس را تجربه کرد که طبق گزارشات، ۴۵۰۰۰۰ دلار برای خرید یک قطعه زمین مجازی در سندباکس در کنار اقامتگاه مجازی اسنوپ داگ پرداخت کرده است، رو به زوال نیست و انتظار می‌رود به رشد خود ادامه دهد.

به گفته شرکت تحقیقاتی بازار جهانی تکنایو، انتظار می‌رود بازار املاک مجازی تا سال ۲۰۲۶ به ۵.۳۷ میلیارد دلار با نرخ رشد مرکب سالانه ۶۱.۷۴ درصد افزایش یابد. خرید و مالکیت زمین در متاورس می تواند یک تجارت بسیار پرسود برای اجاره نیز باشد، بنابراین Decentraland یک پلت فرم اختصاصی راه اندازی کرد که به کاربرانی که صاحب زمین مجازی هستند اجازه می دهد تا صاحبخانه شوند.

سرگرمی و هنر

در سال ۲۰۲۲، صنایع سرگرمی و هنر با میزبانی از کنسرت‌های زنده، جشنواره‌ها و رویدادهای هنری برای سرگرمی جوانانی که به دنبال فرصت‌هایی فراتر از مرزهای جغرافیایی خود هستند، علاقه خود را به Metaverse افزایش داده‌اند.

مجموعه و نمایشگاه‌های Nonfungible Token (NFT) همیشه در مرکز تجربه Metaverse بوده‌اند و کنسرت‌های زنده بر سرگرمی غالب بوده‌اند. در نوامبر ۲۰۲۲، ستارگان موسیقی مانند Ozzy Osbourne در Metaverse اجرا خواهند کرد و جشنواره معروف ایالات متحده Coachella از Metaverse با فناوری AR، بازی‌های ویدیویی و NFT استفاده می‌کند تا شرکت‌کنندگان فیزیکی و مجازی را گرد هم آورد. هر دو شرکت‌کننده از خود لذت بردند.

آینده متاورژن

ما دلایل زیادی داریم که باور کنیم در سال‌های منتهی به سال ۲۰۳۰، متاورژن دقیق‌تر تعریف می‌شود. از آنجایی که هنوز به طور گسترده به عنوان مرحله پیش از متاورس در نظر گرفته می شود، این فناوری در طول سال ۲۰۲۴ به یک وضعیت پیشرفته تبدیل خواهد شد. و در سال ۲۰۲۷

در مرحله پیشرفته، فن‌آوری‌های توسعه‌یافته در مرحله نوظهور برای ایجاد راه‌هایی برای پیوند فضاهای فیزیکی و دیجیتالی به روش‌های قابل پیمایش، همگرا می‌شوند و تجربه کاربر را برای استفاده اصلی آسان‌تر و مناسب‌تر می‌کنند.

مطالب مرتبط: بیت کوین برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ به زیر سهام سقوط کرد، طلا

در مرحله بلوغ بعدی، متاورس با قابلیت همکاری، همکاری و تجربیات چند منبعی کامل خواهد شد تا هر جنبه ای از زندگی انسان را کارآمدتر کند.

گارتنر پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۶، حداقل ۲۵ درصد از جمعیت جهان یک ساعت در روز را در متاورس سپری خواهند کرد و پیش بینی ها برای فرصت های بازار خیره کننده است. از برآورد Grayscale از ۱ تریلیون دلار تا پیش بینی McKinsey از ۵ تریلیون دلار، آینده فناوری و اکوسیستم آن روشن تر به نظر نمی رسد.

با اعدادی مانند این، چه کسی بازار نزولی ۲۰۲۲ را به یاد خواهد آورد؟نویسنده: Emilia La Capra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا