اخبار ارز دیجیتال

معرفی کاتالوگ غیرمتمرکز NFT

پس از تبلیغات سال گذشته در مورد توکن های غیر قابل تعویض، مردم در مورد پتانسیل آن گمانه زنی می کنند. حبابی از انتظارات بی اساس ایجاد کرد.

سال گذشته، سرمایه‌گذاران خطرپذیر بیش از 4.6 میلیارد دلار را به زیرساخت‌ها و پروژه‌های مرتبط با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اختصاص دادند. این زیرساخت در حال حاضر به کاربران نیاز دارد. آنها زمانی محقق خواهند شد که مردم متوجه شوند که این NFT ها نه تنها برای اهداف سوداگرانه، بلکه برای طراحی و ساخت فعالیت های روزمره نیز قابل استفاده هستند. در این موارد نیازی به NFT نیست. زندگی باید سازماندهی شود. و یک کاتالوگ غیر متمرکز می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

NFT را می توان به عنوان کتابی در نظر گرفت که متعلق به شخصی است و این مالکیت در بلاک چین ثبت می شود. اما چیزی که واقعاً از دست رفته است، کتابخانه ها هستند.

باغ و همچنین گل

چندین NFT که یک مجموعه را تشکیل می دهند یک سیستم را تشکیل می دهند. این سیستم بر اساس استانداردهایی که استفاده می کند ساختار یافته است. اگر تا به حال از CryptoKitties بازدید کرده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که “کاتالوگ” بچه گربه ها و ویژگی های آنها را مانند یک موزه سازماندهی می کند.

کاتالوگ CryptoKitties

با این حال، هر مورد در یک مجموعه بدون خود مجموعه بی معنی است. CryptoKitty را نمی توان از قرارداد هوشمند اصلی خارج کرد. می توانید تصویر را کپی کنید یا یک نسخه جزئی ایجاد کنید، اما اگر نسخه مشتق شده CryptoKitty به مجموعه اصلی پیوند داده نشود، مقدار آن قابل انتقال نیست. این بدان معنی است که ارزش هر NFT توسط خود مجموعه تعیین می شود، نه توسط یک آیتم مستقل در مجموعه.

به بیان ساده، اگر تقریباً در هر مجموعه NFT از هر مورد یک قدم به عقب بردارید، ارزش واقعی در خود یک NFT نیست، بلکه یک سیستم کامل از چندین NFT است که توسط یک قرارداد هوشمند به هم گره خورده اند. می توانید ببینید که آن هست در با این کار خیره شدن به یک گل را متوقف می کنیم و خود را در باغی می یابیم که به خوبی طراحی شده است.

مربوط: میمون های خسته را به سطل زباله بیندازید

بکارگیری تمام رویکردهای استاندارد و ساختاردهی مناسب همه داده ها منجر به فهرستی منظم از موارد منتشر شده در بلاک چین، یک کاتالوگ غیرمتمرکز می شود.

چگونه یک کاتالوگ غیرمتمرکز می تواند ارزش جدیدی به ارمغان بیاورد

رکوردهای جهانی گینس، راهنمای میشلین، فهرست قرمز IUCN، همه ما در مورد آن شنیده ایم. به طور خلاصه، همه آنها کاتالوگ های بسیار ارزشمندی هستند. پشت هر کدام یک نهاد حاکم است که برند و تخصص خود را برای ارزش بخشیدن به هر تکرار جدید از کاتالوگ سرمایه گذاری می کند. این رویکرد پایدار است حتی اگر قوانین اضافه کردن موارد جدید به لیست متمرکز شفاف یا مشکوک نباشد.

با این حال، بزرگترین مشکل این کاتالوگ ها این است که موانع ورود فهرست های جدید و ارزشمند برای ورود به بازار بسیار زیاد است. با این حال، از طریق زیرساخت NFT و تفکر Web3، می‌توانیم فرآیند ساخت یک کاتالوگ ارزشمند را دموکراتیک کنیم. تفاوت بین یک لیست معمولی و یک کاتالوگ توزیع شده، ارزش بالقوه ای است که می توانید جمع آوری کنید.

مربوط: برای شروع پیگرد قانونی معامله گران NFT توسط دولت فدرال آماده شوید

داشتن CryptoPunk باعث می شود که شما یکی از مالکین مجموعه CryptoPunks باشید. بله، CryptoPunk ممکن است نمایانگر خود درونی شما باشد، اما به خودی خود فقط یک JPEG است. همانطور که کشف کردیم، ارزش در خود مجموعه است، و این ارزش نه تنها توسط تخصص در طراحی شخصیت مولد، بلکه توسط صاحب مجموعه ایجاد می شود.

با ایجاد یک اقتصاد مالکیت جمعی، می توانید یک سیستم کاتالوگ مطمئن و شفاف ایجاد کنید. با این حال فهرست رستوران دیگری چیز جدیدی به جامعه اضافه نمی کند، اما موقعیت های زیادی وجود دارد که فهرست نویسی غیرمتمرکز منطقی است.

کتابخانه

بیایید ابتدایی ترین مورد استفاده از یک کاتالوگ توزیع شده را تصور کنیم. شما صاحب مجموعه ای از کتاب ها هستید و دوست دارید این کتاب ها را با شخصی به اشتراک بگذارید. با این حال، احتمال زیادی وجود دارد که شخصی که کتاب را به او امانت داده اید، آن را پس ندهد. زندگی آن است.

بنابراین ما یک فرآیند بسیار ساده را برای ایجاد یک رکورد از هر کتابی که در یک فهرست غیرمتمرکز به اشتراک می گذاریم شروع می کنیم. فقط هر رکورد در واقع یک NFT است.

شخصی که کتاب را دریافت می کند تصمیم می گیرد از آن برای فهرست بندی کتاب خود استفاده کند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارد و آنها نیز آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. در عرض چند سال، باشگاه اشتراک‌گذاری کتاب شما به یک پدیده اینترنتی تبدیل می‌شود و افراد بیشتری کتاب‌ها را به فهرست خود اضافه می‌کنند.

این فقط یک مسئله زمان است که ناشران بزرگ وارد هیئت شوند. برخی از ناشران ممکن است کتاب های تازه منتشر شده را اضافه کنند و توزیع آنها را از طریق سیستم فهرستی که ایجاد کرده اند آغاز کنند. همانطور که در مورد سازگاری NFT می دانیم، واضح است که همه بازارها و زیرساخت های NFT امروزه ابزارها و رابط های مفیدی خواهند بود. به وب‌سایت‌های فهرست‌بندی اضافی، کتاب‌فروشی‌های متمرکز یا راه‌حل‌های پرداخت نیازی نیست.

مربوط: آیا زمان تغییر از LinkedIn به MetaMask فرا رسیده است؟ هنوز نه، اما به زودی

همه چیز از زمانی شروع شد که اولین کتاب خود را به عنوان NFT به مجموعه کتاب های مشترک اضافه کردید.

همین رویکرد در مجموعه تاریخی NFT Cointelegraph استفاده شده است. این کاتالوگی از اخبار بزرگترین رسانه های رمزنگاری است و خوانندگان کوین تلگراف انتخاب می کنند که کدام اخبار را اضافه کنند.

آینده واقعی استانداردهای NFT متوسط ​​است و این عالی است. ما هر روز از بسیاری از چیزهای معمولی استفاده می کنیم که با ورود به بازار قیمت بالایی داشتند. اما با تکامل تولید و تکنولوژی، قیمت ها کاهش یافت و در دسترس همه قرار گرفت.

در مورد NFT ها هم همین اتفاق می افتد. اکنون تنها کاری که باید انجام دهیم این است که از خیره شدن به لاله ها دست برداریم و شروع به طراحی باغ کنیم.

ایوان سوکولوف Mintmade پروژه ای متمرکز بر ایجاد کلاس های دارایی جدید است که نسل بعدی کسب و کارهای Web3 را تقویت می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ivan Sokolov

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا