اخبار ارز دیجیتال

گزارش: گروه آمبر پس از انکار ورشکستگی، برنامه های توسعه خود را کنار می گذارد

امبر که تحت حمایت تماسک است، نزدیک به ۵۰ میلیون دلار از یک صندوق مستقل جدید جمع آوری کرده است. انتظار می رود این قرارداد در ژانویه اعلام شود.

به گفته یکی از مدیران ارشد، شرکت تجاری ارزهای دیجیتال آمبر گروپ برنامه های توسعه خود را به حالت تعلیق درآورده است، حتی اگر سرایت FTX در فعالیت های روزانه آن اختلالی ایجاد نکرده باشد.

به گفته شریک مدیریت آنابل هوانگ، آمبر قصد دارد برنامه‌های توسعه خود را در اروپا و ایالات متحده کنار بگذارد و بر سرمایه‌گذاران نهادی در آسیا تمرکز کند که در نتیجه قرار گرفتن در معرض صرافی از بین رفته FTX است.

Financial Times در ۹ دسامبر گزارش داد که هوانگ همچنین گفت که شوق FTX Amber را مجبور کرده است که پروژه های جدید متاورس را از اولویت خارج کند.

علاوه بر کنار گذاشتن برنامه‌های توسعه، این شرکت همچنین اخیراً تعداد پرسنل خود را کاهش داده است.این شرکت پس از اخراج ۴۰ درصد از کارکنان خود در ماه سپتامبر، گزارش شده است ادامه کارمندان در ماه دسامبر دوباره اخراج خواهند شد.

به گفته هوانگ، آمبر برای حدود ۱۰ درصد از سرمایه تجاری خود به FTX متکی بود که برای عملیات روزانه شرکت مشکلی ایجاد نمی کند. در راستای برنامه های این شرکت برای ادامه خدمات رسانی به مشتریان در آسیا، آمبر به کار بر روی تامین مالی جدید و خریدهای جدید ادامه داده است.

شرکت تحت حمایت Temasek حدود ۵۰ میلیون دلار سرمایه از یک صندوق ثروت مستقل جدید جمع آوری کرده است و انتظار می رود این معامله در ژانویه اعلام شود. مشابه دور قبلی ۲۰۰ میلیون دلاری آمبر، این سرمایه جدید ارزش شرکت را ۳ میلیارد دلار خواهد کرد. مبلغ جمع آوری شده دو برابر چیزی است که آمبر در ابتدا برای تامین آن برنامه ریزی کرده بود.

هوانگ گفت که امبر معتقد نیست که جمع آوری کمک های مالی جاری آن شکست خورده است. او گفت: «ما برای افزایش سرمایه تحت فشار نیستیم.

مربوط: تیانتیان کراندر یکی از بنیانگذاران گروه آمبر در ۳۰ سالگی درگذشت

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که هوانگ ادعای ورشکستگی امبر را رد کرد.مدیران اجرایی در ۶ دسامبر در توییتر شرکت کردند واکنش او در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر اینکه امبر در آستانه ورشکستگی قرار دارد، گفت:

“شرکت ما به طور عادی به کار خود ادامه می دهد. اگر نگرانی دارید، برداشت ها به طور عادی باز است.”

این ادعاها توسط تحلیلگران زنجیره ای Lookonchain مطرح شد که چندین تناقض مهم بین کیف پولی که ادعا می شود متعلق به امبر است و وجوه و حجم تراکنش گزارش شده را شناسایی کردند.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا