🚨 اخبار ارز دیجیتال

آمازون ۱۰۰ میلیون دلار در مرکز هوش مصنوعی مولد سرمایه گذاری می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

AWS در حال ساخت یک مرکز هوش مصنوعی ۱۰۰ میلیون دلاری برای مبارزه با رقابت فزاینده در خدمات زیرساخت ابری است.

بخش ابری آمازون که معمولاً با نام AWS شناخته می شود، در حال ساخت یک راه حل ۱۰۰ میلیون دلاری برای رسیدن به مایکروسافت و گوگل در بازار هوش مصنوعی مولد است.

به گفته بلومبرگ، مرکز نوآوری AWS Generative AI، کارشناسان هوش مصنوعی و یادگیری ماشین آمازون را با مشتریانی که به دنبال ساخت برنامه‌های کاربردی بر اساس آخرین فناوری‌ها هستند، متصل می‌کند. هوش مصنوعی مولد از الگوریتم‌هایی برای ایجاد محتوای جدید مانند صدا، کد، تصاویر، متن، شبیه‌سازی و ویدئو استفاده می‌کند.

به گفته آمازون، Highspot، Twilio، Ryanair و Lonely Planet اولین کاربران مرکز نوآوری خواهند بود. این شرکت انتظار دارد که با ایجاد این مرکز جدید خدمات ابری بیشتری را با تشدید رقابت در بازار زیرساخت ابری به فروش برساند.

بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر گروه تحقیقاتی Synergy که بزرگترین ارائه دهندگان خدمات ابری را با هم مقایسه می کند، هزینه های سازمانی برای راه حل های ابری در سه ماهه اول ۲۰۲۳ به ۶۳ میلیارد دلار در سطح جهان خواهد رسید که ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

مایکروسافت و گوگل بالاترین نرخ رشد سالیانه را داشتند و به ترتیب ۲۳ و ۱۰ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص دادند. آمازون، رهبر زیرساخت های ابری، ۳۲ درصد از سهم بازار را در سه ماهه اول حفظ کرد.

بازار خدمات زیرساخت ابریمنبع: گروه تحقیقاتی هم افزایی

“ما کارشناسان AWS داخلی خود را به رهبری افرادی با حضور چشمگیر در AWS به تعداد زیادی از مشتریان AWS بدون هیچ هزینه ای می فرستیم تا هوش مصنوعی مولد را به واقعیت تبدیل کنیم و فراتر از خدمات لبی برویم. ما به آنها کمک خواهیم کرد تا تلاش های خود را تسریع کنند. آدام سلیپسکی، مدیرعامل این شرکت در نشست فناوری بلومبرگ گفت.

به عنوان بخشی از استراتژی خود برای مقابله با رقبای بزرگ فناوری، آمازون اخیراً Bedrock را معرفی کرد، یک راه حل هوش مصنوعی که به مشتریان اجازه می دهد مدل های مشابه ChatGPT خود را بسازند. این شرکت همچنین Titan آینده را معرفی کرد که شامل دو مدل پایه جدید است که توسط Amazon Machine Learning توسعه یافته است.

یک فرصت شغلی اخیر برای مهندس هوش مصنوعی در لینکدین نشان می دهد که آمازون در حال آماده شدن برای پیاده سازی ویژگی جدید “جستجو” مبتنی بر هوش مصنوعی با رابطی شبیه به ChatGPT برای فروشگاه اینترنتی خود است.

مجله: “مسئولیت اخلاقی” – آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا