🚨 اخبار ارز دیجیتال

آمازون سرویس جدید هوش مصنوعی Bedrock را برای رقابت با گوگل و OpenAI راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

AWS یک سرویس هوش مصنوعی Bedrock را راه‌اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد مدل‌های مولد را از آزمایشگاه‌های AI21، Anthropic، Stability AI و Amazon بسازند.

مدل‌های مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT با تهدیدی برای نفوذ به جریان اصلی، دنیای فناوری را تحت تأثیر قرار می‌دهند. با اعلام Bedrock، واضح است که آمازون آماده است تا در کنار مایکروسافت و گوگل، همه کاره شود.

Bedrock کاربران AWS را قادر می سازد تا هوش مصنوعی مولد را از مدل های پایه (FM) بسازند. GPT-4 نمونه ای از چنین مدلی است و ChatGPT یک برنامه هوش مصنوعی مولد است که بر روی آن ساخته شده است.

با توجه به پست وبلاگی که این سرویس را اعلام می کند، Bedrock یک “تجربه بدون سرور” است که به کاربران امکان می دهد “اف ام ها را به صورت خصوصی با داده های خود شخصی سازی کنند و به راحتی آنها را در برنامه های خود ادغام و مستقر کنند.” .

همزمان با راه اندازی Bedrock، آمازون نیز Titan را معرفی کرد. این شامل دو مدل پایه جدید است که توسط Amazon Machine Learning توسعه یافته است.

در حال حاضر، جزئیات در مورد Titan کمیاب است، زیرا مقامات آمازون مشخصات فنی را مخفی نگه می دارند. با این حال، براتین ساها، معاون AWS به خبرنگاران گفت که آمازون از «نسخه بهینه‌سازی شده» Titan برای نمایش نتایج جستجو در صفحه اصلی خود استفاده می‌کند.

با این حال، کاربران به FM های داخلی آمازون محدود نمی شوند. به این دلیل که این شرکت همچنین ادغام‌های Bedrock را برای برخی از محبوب‌ترین مدل‌های صنعت، از جمله Jurassic-2، یک LLM چند زبانه، و کلود، نماینده مکالمه آنتروپیک، اعلام کرد. این بر اساس “هوش مصنوعی قانون اساسی” این شرکت ساخته شده است.

Bedrock همچنین دسترسی API روی پلتفرم به مدل‌های Stability AI، از جمله Stable Diffusion، یک تولیدکننده محبوب متن به تصویر را فراهم می‌کند.

آمازون یک ماه تا راه اندازی GPT-4 فاصله دارد و ممکن است کمی دیر به مهمانی برسد، اما با وجود AWS که تقریباً در همه جا حاضر است و به راحتی قابل دسترسی است، Bedrock و Titan در بخش مدیران فعلی هستند. این می تواند برای رهبران بد باشد. از آنچه ارائه می کند استفاده کنید.

هزینه آموزش مدل های هوش مصنوعی مولد می تواند سرسام آور باشد. متأسفانه، هنگامی که یک مدل بر روی یک مجموعه داده خاص آموزش داده می شود، ذاتاً با آن داده ها “کثیف” است و تمایل دارد اطلاعات را از آن داده ها در پاسخ به پرس و جوهای نامرتبط “توهم” کند.

مربوط: ایلان ماسک برای پروژه هوش مصنوعی توییتر هزاران پردازنده گرافیکی خریداری کرده است

Bedrock به کاربران این امکان را می دهد که با دادن گزینه استفاده از FM موجود به عنوان ستون فقرات برای پشتیبانی از داده های خود، این مشکل را حل کنند. برای مشتریانی که قبلاً از AWS استفاده می‌کنند، و آن‌هایی که داده‌های خود را به اکوسیستم AWS می‌آورند، داده‌های شما به همان اندازه ایمن باقی می‌ماند که معمولاً در ابر آمازون است و به مجموعه داده‌های آموزشی شما تزریق نمی‌شود.

طبق اعلام آمازون، “مشتریان می توانند مالک آنها باشند، می توانید اعتماد کنید که داده های شما خصوصی و محرمانه باقی می ماند.”

آمازون می خواهد دوئل هوش مصنوعی مولد (AI) بین Bard گوگل و ChatGPT مایکروسافت/OpenAI را با اعلام سرویس Bedrock خود و معرفی دو مدل جدید زبان بزرگ داخلی (LLM) به یک بازی رویال تبدیل کند.

یکی دیگر از شرکت‌های فناوری چینی، Baidu، سعی کرد با راه‌اندازی Arnie، یک تاییدیه برد گوگل، به موفقیت دست پیدا کند، اما این محصول با استقبال ضعیفی مواجه شد و قیمت سهام شرکت را ۱۰ درصد کاهش داد.

شرکت‌های فناوری در سراسر جهان در حال آماده شدن برای پیوستن هستند زیرا Titan و Bedrock برای پیوستن به موج اول مدل‌های هوش مصنوعی برای عموم مردم آماده می‌شوند. شرکت فناوری چینی علی بابا قرار است ربات چت هوش مصنوعی خود به نام «Tongyi Qianwen» را به امید ایجاد رقابت برای شرکت‌های غربی که در حال حاضر بر فضا مسلط هستند، معرفی کند.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا