اخبار ارز دیجیتال

آمازون 4 میلیارد دلار در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic سرمایه گذاری می کند

آمازون و استارت‌آپ هوش مصنوعی Anthropic یک قرارداد سرمایه‌گذاری امضا کردند که 4 میلیارد دلار در این استارت‌آپ برای توسعه مدل‌های بنیادی با کارایی بالا سرمایه‌گذاری می‌کند.

آمازون و استارتاپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic اعلام کرد یک قرارداد سرمایه گذاری جدید برای حمایت از تحقیق و توسعه مدل های پایه جدید با عملکرد بالا.

در یک پست انجام داد.

در مقابل، این شرکت گفت که «پشتیبانی پیشرفته» را برای Amazon Bedrock برای ایجاد مدل‌های زیربنایی، با «سفارشی‌سازی و تنظیم دقیق مدل‌های ایمن» برای شرکت‌ها ارائه خواهد کرد. تیم های آمازون همچنین می توانند از Bedrock برای ساخت مدل هایی برای Anthropic استفاده کنند.

علاوه بر این، طبق گزارش ها، آمازون از طریق این تراکنش، «سهم اقلیت» در آنتروپیک را به دست خواهد آورد. دومی گفت که این امر هیچ خللی در حکومت ایجاد نکرده است.

همانطور که در این خط‌مشی مشخص شده است، ما آزمایش‌های پیش از استقرار مدل‌های جدید را برای مدیریت خطرات سیستم‌های هوش مصنوعی با قابلیت فزاینده خود انجام می‌دهیم.

استارت آپ هوش مصنوعی توسط اعضای سابق OpenAI تحت حمایت مایکروسافت، خالقان ربات چت هوش مصنوعی ویروسی ChatGPT، تأسیس شد.

مربوط: یک شکاف انسانی جعبه سیاه را باز می‌کند و متوجه می‌شود که هوش مصنوعی چگونه کلمات را می‌سازد

این آخرین پیشرفت اندکی پس از آن صورت می گیرد که Anthropic در ماه اوت از سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری غول مخابراتی کره جنوبی SK Telecom خبر داد.

این سرمایه گذاری به دنبال همکاری Anthropic با SK Telecom برای توسعه یک مدل زبان در مقیاس بزرگ چندزبانه (LLM) برای پلت فرم هوش مصنوعی Telco بود.

Anthropic همچنین اخیراً بخشی از یک جنبش بزرگ در جامعه هوش مصنوعی بوده است. در ماه ژوئیه، این شرکت به طور مشترک با گوگل، OpenAI، مایکروسافت و دیگران به منظور تنظیم توسعه از درون، انجمن مدل مرزی را تأسیس کرد.

همچنین بخشی از تلاش‌های دولت ایالات متحده در زمینه توسعه و تنظیم هوش مصنوعی، از جمله چالش‌های امنیت سایبری برای کمک به تقویت «زیرساخت‌های حیاتی» است.

مجله:’“هوش مصنوعی صنعت را کشت” رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا