🚨 اخبار ارز دیجیتال

آمازون هوش مصنوعی را برای بهبود لجستیک و سرعت تحویل معرفی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش‌ها، آمازون از هوش مصنوعی برای به حداقل رساندن فاصله بین محصولات و مشتریان استفاده می‌کند و تأثیر آن بر حمل‌ونقل، جستجوی محصول و موجودی کالا را برجسته می‌کند.

آمازون استفاده از هوش مصنوعی (AI) را برای افزایش سرعت تحویل در اولویت قرار داده است. این تا حد زیادی به دلیل نزدیک کردن محصول به مشتری است.

استفانو پرگو، معاون تامین مشتری و خدمات عملیات جهانی آمازون برای آمریکای شمالی و اروپا، در مصاحبه ای با CNBC در ۱۵ می گفت که هوش مصنوعی در بسیاری از جنبه های عملیات آمازون نقش دارد. این شامل استفاده از هوش مصنوعی برای حمل و نقل، مانند نقشه برداری و برنامه ریزی مسیر، و در نظر گرفتن عواملی مانند شرایط آب و هوایی است. علاوه بر این، هوش مصنوعی به مشتریان کمک می کند تا هنگام جستجو در آمازون، محصولات مورد نظر خود را پیدا کنند.

آمازون اکنون هوش مصنوعی را برای بهینه سازی موجودی در اولویت قرار داده است. استفانو پرگو بر اهمیت قرار دادن موجودی به عنوان یک حوزه کلیدی برای کاهش هزینه های ارائه خدمات تاکید کرد.

“تصور کنید که مشکل تصمیم گیری در مورد مکان قرار دادن واحدهای موجودی چقدر پیچیده است. همین.”

آمازون ابتکار «منطقه‌ای‌سازی» خود را در اولویت قرار داده است که هدف آن رساندن محصولات به مشتریان از انبارهای نزدیک به جای دوردست است. با این حال، دستیابی به این هدف، نیازمند فناوری پیچیده‌ای است که بتواند داده‌ها و الگوها را برای پیش‌بینی تقاضای محصول و تعیین مکان بهینه موجودی تجزیه و تحلیل کند.

مربوط: کیف پول جدید از ماژول امنیتی سخت افزار آمازون برای حذف کلمات اولیه استفاده می کند

هوش مصنوعی نقش مهمی در دستیابی به این هدف خواهد داشت. با قرار دادن استراتژیک محصولات به مشتریان، آمازون می تواند تحویل همان روز یا روز بعد را، مشابه سرویس اشتراک Prime خود، تسهیل کند. Perego گفت که تلاش‌های شرکت در این زمینه موفقیت‌آمیز بوده است و بیش از ۷۴ درصد سفارش‌های مشتریان در ایالات متحده از مراکز انجام نزدیک ارسال می‌شود.

در ۱۳ آوریل، آمازون از انتشار Bedrock خبر داد، یک مدل هوش مصنوعی که به کاربران خدمات وب آمازون امکان می‌دهد تا هوش مصنوعی مولد را از مدل‌های زیربنایی بسازند.

مجله: همه از ربات قضات پشتیبانی می کنند: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن های دادگاه را تغییر دهند

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا