اخبار ارز دیجیتال

کیف پول داغ آلفاپو بیش از ۳۱ میلیون دلار هک شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش ها، این وجوه از طریق بلاک چین اتریوم به دست آمده است. تعداد بیت کوین های سرقت شده هنوز مشخص نیست.

کارشناسان امنیتی در ۲۲ جولای گزارش دادند که پلتفرم پرداخت رمزنگاری آلفاپو حداقل ۳۱ میلیون دلار از کیف پول های داغ اتر (ETH)، ترون (TRX) و بیت کوین (BTC) خود به سرقت رفته است. این عدد می تواند بیشتر باشد زیرا تعداد بیت کوین های سرقت شده نامشخص است.

به گفته کارآگاه زنجیره ای ZachXBT، وجوه در شبکه اتریوم به سرقت رفته و سپس مبادله شد برای ETH قبل از اینکه به بلاک چین بهمن و بیت کوین پل شود. طبق گفته تیم امنیتی DeDotFi، هک ممکن است به شرح زیر باشد: باعث شد با افشای کلید خصوصی تحقیقات همچنان ادامه دارد.

Alphapo یک پردازشگر پرداخت است که معاملات فوری بیش از ۳۰ دارایی دیجیتال و موجودی را در ارزهای فیات مختلف ارائه می دهد. این شرکت بیشتر به عنوان دروازه رمزنگاری برای بسیاری از پلتفرم‌های قمار مانند HypeDrop، Ignition و Bovada شناخته می‌شود.

پس از این حادثه، HypeDrop مشتری Alphapo پردازش تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را متوقف کرد.پلت فرم جعبه رمز و راز گفت در نتیجه هک، من در توییتر گزارش دادم که مشکلی در واریز و برداشت وجود دارد. “لطفاً مطمئن باشید که وجوه HypeDrop شما ایمن است. با این حال، ما با مشکلی در سمت ارائه‌دهنده ارزهای دیجیتال خود مواجه شده‌ایم. پس از از سرگیری فعالیت‌های ارائه‌دهنده، سپرده‌های پردازش بر این اساس اعتبار خواهند داشت.”

سخنگوی Alphapo در حالی که در مورد این رویداد اظهار نظر نکرد، به Cointelegraph گفت که سپرده‌ها و برداشت‌ها به چندین ارز به طور همزمان از سر گرفته شده است. ما از کاربران خود خواهش می‌کنیم که از ارسال وجوه به آدرس‌های سپرده قدیمی خودداری کنند، اما در موارد نادری که چنین اتفاقی بیفتد، وجوه به‌دست‌آمده از این سپرده‌ها علاوه بر تایید خواهد شد.

در یک حادثه امنیتی دیگر در چند روز گذشته، پروتکل مالی غیرمتمرکز Conic Finance دو بار در عرض چند ساعت مورد حمله قرار گرفت. اولین اکسپلویت ۳.۲۶ میلیون دلار در اتر دزدید و تقریباً تمام آن را تنها در یک تراکنش به آدرس اتریوم فرستاد. حادثه دوم ساعاتی بعد رخ داد و پروتکل در یک گزارش پس از مرگ فاش کرد که این یک نوع حمله ساندویچی بود که استخرها را هدف قرار داد و حدود ۳۰۰۰۰۰ دلار برای مهاجمان هزینه داشت.

مجله: آیا پروژه های ارز دیجیتال باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا