اخبار ارز دیجیتال

آلبریج پس از جمع آوری وجوه شروع به بازپرداخت اولین کاربر پل گیر کرده خواهد کرد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انتظار می‌رود روند جبران خسارت از سوی کاربرانی که «درست قبل از بسته شدن آن» روی پل پول داشتند، هفته آینده آغاز شود.

کاربرانی که سرمایه‌شان روی پل توکن چند زنجیره‌ای که توسط آلبریج کار می‌کند گیر کرده است، ابتدا بر اساس طرح بازیابی ارسال شده توسط پروژه پس از سوء استفاده‌های اخیر، غرامت دریافت می‌کنند.

در بیانیه ای در 5 آوریل، آلبریج گفت که از قبل روند پرداخت غرامت به کاربران را آغاز کرده است، حتی اگر پس از هک شدن حدود 573000 دلار در اول آوریل، تنها “تا حدی وجوه بازیافت” کرده است.

آلبریج گفت: «ما با کاربران پل که تراکنش‌هایشان به دلیل تعطیلی اضطراری معلق است شروع می‌کنیم» و افزود که پس از آن به تأمین‌کنندگان نقدینگی (LPs) غرامت پرداخت خواهد کرد.

این شرکت نوشت: “با بودجه موجود، هدف ما جبران کامل غرامت قربانیان سوء استفاده است.”

آن اشاره کرد که LPها توانایی برداشت وجوه در 2 آوریل را فعال کرده اند و اکثریت دارایی ها را از استخرها خارج می کنند. با این حال، برخی از آنها توانستند حتی بیشتر “به دلیل عدم تعادل در استخر” بیرون بکشند.

سایر کاربران فراتر از موجودی اولیه خود برداشت کردند و به دلیل تأثیر هک بر استخر، نتوانستند “مقدار معقولی” را از استخر نقدینگی برداشت کنند.

در حال حاضر درخواست‌هایی برای LPهایی که نتوانسته‌اند دارایی‌های خود را برداشت کنند در حال تهیه است و به آن‌ها اجازه می‌دهد برای غرامت درخواست دهند و جزئیات زیان خود را ارائه کنند.

انتظار می‌رود این فرم ظرف دو روز آینده تکمیل شود و فرآیند پرداخت غرامت از کاربرانی که “دقیقا قبل از بسته شدن از Bridge استفاده کرده‌اند” هفته آینده آغاز خواهد شد.

همه طرف‌هایی که تحت تأثیر این سوء استفاده قرار می‌گیرند، واجد شرایط دریافت غرامت اضافی در آینده خواهند بود، اما غرامت همچنان اولویت اصلی ما است.»

طرح جبران خسارت توسط آلبریج در 3 آوریل اعلام شد که 1500 BNB (BNB) به ارزش حدود 465،000 دلار، پس از یک پیشنهاد آشکار به هکرها در یک توییت در تاریخ 1 آوریل به پروژه بازگردانده شد.

مربوط: آلبریج اولین پل توکن برای توکن های پشته می شود

سوء استفاده کنندگان از پروتکل ظاهراً پیشنهاد آلبریج مبنی بر “پاداش کلاه سفید” را برای نگهداری برخی از وجوه دزدیده شده در ازای تضمین عدم اقدام قانونی پذیرفتند.

در همین حال، پروتکل وام دهی غیرحضوری مبتنی بر اتریوم، Eurler Finance در 4 آوریل اعلام کرد که پس از مذاکرات موفقیت آمیز، بیشتر 196 میلیون دلار سرقت شده در حمله وام فلش 13 مارس را پس گرفته است.

مهاجمان میلیون‌ها دلار ارزش دای (DAI)، سکه دلاری (USDC)، سهام اتر (StETH) و بیت کوین پیچیده (WBTC) را در بزرگترین هک سال 2023 که تاکنون موفق شده‌اند، سرقت می‌کنند.

مجله: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت روان هادلر تأثیر بگذاردنویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا