اخبار ارز دیجیتال

آلبریج به سوء استفاده کنندگانی که ۵۷۰۰۰۰ دلار در حمله وام فوری دزدیده اند، جایزه می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آلبریج به هکرهایی که ۵۷۳۰۰۰ دلار از پلتفرم آن دزدیده بودند، این فرصت را داد تا به عنوان کلاه سفید ظاهر شوند و از عواقب قانونی خودداری کنند.

این شرکت به مهاجمان پشت سر بهره برداری ۵۷۳۰۰۰ دلاری در آلبریج، یک پل توکن چند زنجیره ای، این فرصت را داشتند که به عنوان کلاه سفید ظاهر شوند و جایزه را دریافت کنند.

شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield اولین بار حمله را در اول آوریل شناسایی کرد و به آلبریج هشدار داد. توییت قیمت‌های سوآپ در آن استخر زنجیره‌ای BNB توسط افرادی که به‌عنوان تامین‌کننده نقدینگی و مبادله‌کننده عمل می‌کردند دستکاری شد، که به آنها اجازه داد استخری به ارزش ۲۸۲,۸۸۹ دلار در Binance USD (BUSD) و ۲۹۰,۸۶۸ دلار در Tether (USDT) برنج را تخلیه کنند.

در ۱ آوریل توییت پس از هک، آلبریج به مهاجمان یک شاخه زیتون در قالب یک جایزه فاش نشده و فرصتی برای فرار از عواقب قانونی پیشنهاد داد.

آلبریج می نویسد: “لطفاً از طریق کانال های رسمی ما (توئیتر/تلگرام) با ما تماس بگیرید یا از طریق tx برای ما پیام ارسال کنید. ما این را یک هک کلاه سفید می دانیم و می توانیم در ازای بازگرداندن وجوه در مورد جایزه صحبت کنیم.”

در سریال دیگری توییتآلبریج فاش کرده است که مشتاق ردیابی وجوه دزدیده شده است.

آلبریج می گوید هکرها را از طریق شبکه های اجتماعی با کمک شرکا و جوامع ردیابی می کند.

وی افزود: «ما به نظارت بر کیف پول‌ها، تراکنش‌ها و حساب‌های مرتبط CEX افراد درگیر در هک ادامه می‌دهیم.

آلبریج همچنین می گوید که با شرکت های حقوقی، مجریان قانون و سایر پروژه هایی که تحت تأثیر بهره برداران قرار می گیرند، همکاری می کند.

به گفته آلبریج، پروتکل پل زدن به طور موقت به حالت تعلیق درآمده است تا از سوء استفاده احتمالی از دیگر استخرها جلوگیری شود. هنگامی که آسیب پذیری وصله شد، مجددا راه اندازی می شود.

وی افزود: “علاوه بر این، ما در حال راه اندازی یک رابط وب هستیم تا به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه دهیم دارایی های خود را برداشت کنند.”

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در تاریخ ۱ آوریل گزارش دقیقی از هک ارائه کرد. کارگردان، روش مورد استفاده به عنوان یک حمله وام فلش را شناسایی کرد.

Certik دریافت که مهاجمان یک وام فلش BUSD 7.5 میلیون دلاری دریافت کردند و یک سری مبادلات در USDT را قبل از واریز به BUSD آغاز کردند، استخر نقدینگی USDT آلبریج را ایجاد کردند و قیمت USDT را در استخر دستکاری کردند و به هکرها اجازه دادند ۴۰۰۰۰ دلار BUSD را مبادله کنند. $۷۸۹,۶۳۲ USDT.

مربوط: گزارش: هک‌های DeFi و هک‌های کنترل دسترسی میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاران کریپتو در سال ۲۰۲۲ هزینه خواهند داشت.

طبق ۳۱ مارس توییت طبق گفته PeckShield، ۲۶ پروژه رمزنگاری در ماه مارس هک شد که منجر به ضرر کل ۲۱۱ میلیون دلاری شد.

بیش از ۹۰ درصد از ضررها ناشی از هک Euler Finance در ۱۳ مارس است، در حالی که سوء استفاده های پرهزینه به پروژه هایی مانند Swerve Finance، ParaSpace و TenderFi ضربه زده است.

کوین تلگراف بلافاصله به درخواست نظر آلبریج پاسخ نداد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت روان هادلر تأثیر بگذاردنویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا